Profesionalams skirtu socialiniu tinklu „Linkedin“ Lietuvoje naujodasi daugiau nei 230 tūkst. žmonių – jis tampa vis svarbesne platforma megzti karjerai būtiniems kontaktams. Ką turite padaryti, kad jūsų profilis tarp visų kitų neliktų nepastebėtas? Pradėkite nuo šių patarimų.

1. Būtinai įkelkite profilio nuotrauką

Tikimybė, kad kažkas susidomės jūsų profiliu, bus 14 kartų didesnė, jei skelbsite ne tik tekstinę informaciją, bet ir nuotrauką. Tik nepamirškite, kad šis socialinis tinklas skirtas darbui, tad ir nuotrauka turi būti atitinkama. Čia ne vieta demonstruoti seksualumui ar šeimyninėms nuotraukoms.

2. Susikurkite aiškią antraštę

Antras dalykas, kurį žmonės pamato po jūsų nuotraukos – žodis, kuriuo patys save apibūdinate. Pagalvokite, ką norėtumėte, kad žmonės pagalvotų pirmiausia jus prisiminę? Jūs esate lektorius, pardavėjas, IT specialistas, žurnalistas? Tegu visiems būna aišku, kas jūs esate iš pirmo žvilgsnio.

3. Netingėkite kurti aprašymo apie save

Ką pagalvos galimas darbdavys ar klientas perskaitęs, kad esate kūrybingas, strateginio mąstymo, tikslo siekiantis žmogus? Nieko, nes vos perskaitęs tai pamirš. Nenaudokite banalių žodžių, kuriais apie save kalba visi. O jei jau tikrai norite pasakyti, kad esate kūrybingas, pateikite darbų pavyzdžių, kurie tai įrodytų.

4. Pateikite savo darbų pavyzdžių

Jau užsiminėme, bet tai išties svarbu – nepraleiskite progos parodyti, ką sugebate. Linkedin leidžia kelti dokumentus, nuotraukas, nuorodas, prezentacijas, video. Paverskite savo profilį profesionaliu portfolio. Tiesą sakant, tai labai patogu, nes kai kas nors paprašys atsiųsti savo portfolio, jūs būsite pasiruošę ir galėsite tiesiog pakviesti aplankyti savo profilį.

5. Detalizuokite savo patirtį

Žmonėms turi būti aišku, ką jūs veikėte iki šiol ir ką šiuo metu darote. Nepakanka pasakyti, kad turite pardavimų patirties. Papasakokite, su kokio dydžio komanda dirbote, kokios buvo jūsų pareigos, kokius darbus atlikote, kokius tikslus jums pavyko pasiekti.

6. Į aprašymą įtraukite ir savanorišką darbą

Jūsų sugebėjimus parodo ne tik tie darbai, už kuriuos gavote pinigus. Jei prisidedate prie visuomeninės veiklos, savanoriaujate, dalyvaujate socialiniuose projektuose ar inicijuojate juos – papasakokite žmonėms apie tai. O jei to iki šiol nedarėte, pamąstykite – galbūt verta pradėti?

7. Nepamirškite profilio atnaujinti

Nepakanka tik susikurti profilį ir jį pamiršti. Pasikeitė jūsų pareigos, gavote apdovanojimų, išmokote naujų įgūdžių? Įtraukite tai į savo profilio aprašymą ir vėl sužadinsite susidomėjimą.

8. Patys kurkite turinį

Jei išties norite gauti didžiausią Linkedin naudą, nebūkite tik pasyviais stebėtojais. Stebėkite, kas darosi jūsų veiklos sferoje, rašykite komentarus, analizuokite, įsitraukite į profesionalų diskusijas.

9. Paprašykite žmonių parašyti jums rekomendacijas

Tai nėra tas pats, kai žmonės pažymi pliusą žinodami, kad esate dirbęs kurioje nors srityje – jos nekuria didelio pasitikėjimo. Tačiau jei kitas žmogus ( geriausia – žinomas savo srities specialistas) parašys, kodėl jumis verta pasitikėti, jau turėsite didelį privalumą konkurencinėje rinkoje.

10. Nemeluokite

Regis, tai turėtų būti savaime suprantama, bet vis dar atsiranda žmonių, kurie nusprendžia girtis nesamais pasiekimais. Juk šiais interneto laikais viskas taip lengvai patikrinama, tad gerai pagalvokite, ar kad ir nedidelis melas visiems laikams nesugadins jūsų reputacijos.

www.DELFI.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją