Akivaizdu, kad kiekviena komunikacijos kampanija turi turėti konkrečius tikslus: neturint aiškaus tikslo, bus sudėtinga teisingai pasirinkti tinkamiausias priemones ir vertinti rezultatą. Kitaip sakant, jei nežinai, kur nori nueiti, neaiškus nei kelias, nei ar jau atvykai. Dažna kampanija yra skirta potencialių klientų registracijų (angl. Lead) rinkimui. Nepamirškite keleto rodiklių, kuriuos tokiu atveju rekomenduojama stebėti.

• Bendras potencialių klientų registracijų skaičius. Svarbu skaičiuoti ne tik bendrą skaičių kas mėnesį, bet ir įvertinti, kuri kampanija ir kiek registracijų surinko. Galutinį kampanijos potencialių klientų registracijų skaičių reikia vertinti ne tik pačios kampanijos metu, bet ir kurį laiką kampanijai pasibaigus – įžvalgos iš jau pasibaigusių kampanijų gali padėti geriau, patraukliau formuluoti žinutę, efektyviau planuoti ateities kampanijų trukmę, naudojamas priemones, akcentuojamą naudą. Rezultatų vertinimo laikotarpis „kurį laiką kampanijai pasibaigus“ yra subjektyvios trukmės: kuo greičiau ir dažniau prekė ar paslauga vartojama, tuo trumpesnis turėtų būti vartotojo apsisprendimo laikas, taigi ir rezultatų vertinimo laikotarpis.

• Srauto į nukreipimo puslapį (Landing page) informacija. Kaip taisyklė, jei kampanija sekasi gerai, t.y., atitinka išsikeltus tikslus, iš kur atkeliavo užsiregistravę potencialūs klientai, nėra svarbu. Tai parūpsta tik tuo atveju, kai kampanija sekasi blogai, t.y., neatitinka išsikeltų tikslų. Iš kur į nukreipimo puslapį atėjo svetainės lankytojai, turi būti stebima nuolatos – taip renkama informacija, kurie naudojami kanalai geriausiai tinka, o jei tarp kanalų mikso rezultatų yra ženklių skirtumų, galima daryti išvadas, kuriuose kanaluose žinutė suformuota ir pateikta tinkamai, kuriuose – ne.

• Transakcijos tunelis. Kampanijų kuriamos potencialių klientų registracijos yra skirtingos vertės: iš visų kampanijos metu surinktų kontaktų išskiriami užsiregistravę potencialūs klientai, iš jų – susidomėję, iš šių – realūs klientai. Natūralu, kad kuo arčiau konversijos, su tuo mažesniu kontaktų ratu dirbame, bet jei taip grupuojant išryškėja ženklus skirtumas, „nubyrėjimas“, į tą žingsnį reiktų atkreipti dėmesį – kodėl, kuo jis skiriasi nuo kitų? Kas potencialiam klientui neaišku, nepatinka? Kaip tai galima keisti?

M360


Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją