San Franciske vykusioje kasmetinėje F8 „Facebook” konferencijoje socialinio tinkle įkūrėjas Markas Zuckerbergas pristatė planą, kaip vadinamųjų „botų” pagalba pakeis žmonių ir prekės ženklų bendravimą.

Jei M.Zuckerbergo vizijos taps realybe, ateityje „botai”, tai yra, žmonių elgesį imituojančios programėlės, galės bendrauti lyg būtų realūs asmenys. Specialios programos, veikiančios kaip tarpininkai tarp žmonių ir verslo atstovų, bendraus tarpusavyje ir prireikus užsakys visas reikalingas paslaugas, pavyzdžiui, išnuomos automobilį, ar užsakys staliuką restorane. M.Zuckerbergas pasakojo įsivaizduojantis, kaip žmonės bendraus su virtualiomis vietų ar objektų reprezentacijomis, prieinamomis per skaitmenines programas, vietoj to, kad pirktų fizinius daiktus ar realiai keliautų.

„Daug daiktų, kuriuos šiandien suvokiame kaip fizinius objektus, pavyzdžiui, televizorius, ateityje bus tik dolerio vertės mobilioji programėlė”, - konferencijoje kalbėjo M.Zuckerbergas.

„Facebook” įkūrėjas drąsino verslininkus kurti „botus” programėlei „Messenger”, kuri jau šiuo metu turi daugiau nei 900 milijonų vartotojų. M.Zuckerbergo nuomone, ši programėlė taps pakaitalu daugeliui kitų ir vartotojai per ją tenkins įvairius savo poreikius ir megs ryšius ne tik su draugais, bet ir su jiems įdomiomis bendrovėmis.

Tai – tik viena iš naujovių, su kuriomis šiuo metu dirba „Facebook” komanda. Tarp dabartinių jos prioritetų – virtualios realybės akiniai, kurie realų vaizdą papildo informacija apie pastatus ar kitus objektus.

M360

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją