„Startuoliuose dirba apie 18 tūkst. žmonių, jų vidutinis atlyginimas siekia apie 4 tūkst. eurų. Investuodami į jaunas įmones, kuriame daugiau galimybių Lietuvai“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Kaip skelbia EIMIN, į šį finansavimą pretenduoja 170 įmonių ir startuolių – jie kurs produktus ir sprendimus verslo, mokslo, sveikatos ir švietimo srityse.

Verslo srityje startuoliai kurs dirbtinio intelekto produktus ir sprendimus, susijusius su maisto tvarumo vertinimu, tikslingos reklamos ir informavimo bei unifikuotos verslo analitikos sistemomis.

Mokslo srityje bus diegiama robotinė palydovo sekimo ir nutaikymo sistema, skirta testavimo procesui automatizuoti.

Sveikatos srityje bus kuriami dirbtiniu intelektu pagrįsti širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos bei sveikatinimo įrankiai (virtualūs konsultantai) bei sveikos gyvensenos programėlė.

Švietimo srityje, pasitelkiant dirbtinį intelektą, bus kuriama mokymosi platforma specialiųjų poreikių moksleiviams, tai pat programėlė, skirta padėti vaikams, turintiems specifinį skaitymo sutrikimą (disleksiją).

Pareiškėjai galėjo pretenduoti į maksimalų 102 tūkst. eurų finansavimą. Projektų įgyvendinimo trukmė – nuo 6 iki 12 mėnesių.

Vilniaus regiono startuoliams ir atžalinėms įmonėms skirta priemonė įgyvendinama pagal planą „Naujos kartos Lietuva“, finansuojamą Europos Sąjungos Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšomis.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją