„Kasmet renginiui parenkame raktažodį, kuris tampa temine renginio ašimi ir duoda toną diskusijoms bei pranešimams. Kadangi pastarieji dveji metai nešykštėjo iššūkių ir buvo pažymėti COVID-19 pandemijos, ekonominių ir geopolitinių sukrėtimų, šiemet pasirinkome žodį „adapt“. Šiuo žodžiu pabrėžiame būtinybę startuolių kūrėjams būti lanksčiais ir gebėti prisitaikyti prie naujos realybės bei svyravimų investiciniame lauke“, – sako Roberta Rudokienė, Inovacijų agentūros skyriaus „Startup Lithuania“ vadovė.

Konferencijoje startuoliai bei vienaragiai dalinsis savo sėkmės istorijomis, technologijų ekspertai kalbės startuolių ekosistemai aktualiausiomis temomis – iš viso pranešimus skaitys ir diskusijoje dalyvaus daugiau nei 60 pranešėjų.

„Į konferenciją kviečiame pranešėjus ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Iš JAV atvyksta technologijų ekspertas Rick Rasmussen kalbėti apie technologijų ciklo pakilimus ir nuosmukius Silicio slėnyje. Taip pat nuo 9-tojo dešimtmečio vienas svarbiausių startuolių investavimo sektoriaus dalyvių olandas Maurice Beckand Verwee skaitys pranešimą apie dirbtinį intelektą, įsitvirtinusį kiekvienoje pramonės šakoje, ir ko turės imtis įmonės, siekdamos išlikti konkurencingos“, – sako R. Rudokienė.

Renginio metu bus skirta laiko diskusijoms. Dalyviai kalbėsis apie iššūkius, su kuriais susiduria startuoliai, diskutuos, kaip adaptuotis prie naujosios realybės, o pirmojo Latvijos vienaragio „Printful“ vienas įkūrėjų – Davis Siksnans, dalinsis gerosiomis praktikomis bei savo įžvalgomis. Diskusiją apie šiuo metu aktualiausias bei didžiausią potencialą technologijų inovacijų vystymui turinčias sritis tokias kaip healthech ir cleantech moderuoti atvyksta vienu įtakingiausių technologijų sektoriaus žmonių vadinamas portalo „TechCrunch“ redaktorius Mike Butcher.

„Pitch Battle“ – galimybė investicijų pritraukimui


„Startuolių pasirodymų kovos „Pitch Battle“ kasmet sulaukia didelio ne tik investuotojų ir startuolių, bet ir plačios visuomenės susidomėjimo – ją vilioja galimybė išgirsti kažką naujo, pirmiems sužinoti kokius inovatyvius sprendimus kuria startuoliai. Komisija, sudaryta iš investuotojų, atrinks 40–50 startuolių, kurie savo idėjas pristatys renginio scenoje ir varžysis dėl dalyvavimo „Startup Terrace Taiwan“ organizuojamoje akceleravimo programoje Taivane bei galimybės pritraukti investicijas“, – kalba R. Rudokienė.

Akceleravimo fondas „Baltic Sandbox Ventures“ yra pasiruošęs į pasirinktą startuolį investuoti iki 125 tūkst. Eur, o į kitą pasirinktą startuolį 100 tūkst. Eur žada investuoti fondas „Firstpick“.

„Ankstesnių konkursų patirtis rodo, kad kiekvienas į „Pitch Battle“ sceną patekęs dalyvis jau yra laimėtojas. Užlipę ant tarptautinės scenos startuoliai gauna puikią progą prisistatyti visuomenei, svarbiausiems Lietuvos ir užsienio investuotojams, patraukti žiniasklaidos dėmesį, užmegzti vertingas partnerystes. Be to, gavę profesionalų grįžtamąjį ryšį iš komisijos, startuoliai gali dar kartą pasitikrinti savo verslo idėją ir modelį, o galbūt – sudominti renginyje dalyvaujančius investuotojus ir pritraukti savo verslui reikalingas investicijas“, – sako R. Rudokienė.

Roberta Rudokienė

Pernai į konkursą užsiregistravo 140 dalyvių iš 28 pasaulio šalių. Komisija atrinko 40 stipriausių, įdomiausių ir didžiausią potencialą turinčių inovatyvius sprendimus kuriančių startuolių – jie savo idėjas pristatė renginio metu scenoje ir rungėsi dėl geriausiojo vardo. Geriausiai pasirodė ir 2022 m. „Pitch Battle“ nugalėtoju buvo paskelbtas dirbtiniu intelektu grįstus vartotojų patirties valdymo sprendimus kuriantis startuolis WHELP.

Į „Startup Fair. Adapt 2023“ konkursą „Pitch battle“ registruotis galima iki rugpjūčio 4 d. internetu.

Erdvė investuotojams ir startuoliams


„Vienas svarbiausių renginio tikslų – startuolių ir investuotojų suvedimas, siekiant padėti startuoliams užmegzti naujus kontaktus bei palengvinti investicijų pritraukimą. Startuolių ir investuotojų susitikimams bus išskirta atskira erdvė, o kad jiems būtų paprasčiau vieniems kitus atrasti – renginio metu veiks speciali programėlė“, – pasakoja R. Rudokienė.

Programėlėje investuotojai gali pažymėti, į kokį sektorių pageidauja investuoti ir kokią sumą, o startuoliai gali pateikti aprašus apie savo verslą bei įvardinti ieškomų investicijų sumą. Radusi atitikimą programėlė sujungia startuolį su investuotoju ir jie gali susitikti pokalbiui renginyje veiksiančioje susitikimų erdvėje.

„Lietuvos ekosistema darosi vis labiau matoma ir įdomi tarptautiniu mastu, pernai į „Startup Fair 2022“ atvyko daugiau nei 270 investuotojų, o šiemet jų tikimės pritraukti dar daugiau. Siekdami sukurti investuotojams didesnę vertę, papildomai jiems organizuojame ir atskirą uždarą renginį „Investor Camp Vilnius“, kuriame bus skaitomi naudingi pranešimai, skatinamas investuotojų bendravimas ir bendradarbiavimas“, – sako R. Rudokienė.

Renginys investuotojams „Investor Camp Vilnius“ vyks rugsėjo 6 d.