„Citify“ atsidūrė tarp 17 nominantų kasmetiniam Europos „Ateities vienaragio“ („Future Unicorn Award“) apdovanojimui. Startuolį atstovauti Lietuvai išrinko „Infobalt“ asociacija, o į prestižinį trumpąjį sąrašą jį įtraukė didžiausia Europos prekybos asociacija „DigitalEurope“, kurios tikslas – skatinti skaitmeninę transformaciją Europoje. Lietuviai šiame sąraše – vieninteliai iš savo šalies, rašoma įmonės pranešime spaudai.

Penktus metus iš eilės vykstantis „Ateities vienaragio“ renginys pagerbia visas Europos įmones, kurios savo plėtra parodo potencialą tapti būsimomis Europos technologijų milžinėmis. Trumpasis nominacijos sąrašas sudarytas bendradarbiaujant su nacionalinėmis „DigitalEurope“ prekybos asociacijomis, atstovaujančiomis skaitmeninį ir technologijų sektorių 29 Europos šalyse.

„Statistika rodo, kad dabar miestuose gyvena 55 proc. pasaulio gyventojų, tačiau prognozuojama, kad iki 2050 m. ši dalis turėtų padidėti iki 68 proc. Ką tai reiškia? Didesnė miestų plėtra ir daugiau statybų, apie kurias vietinės bendruomenės dažnai neinformuojamos arba informuojamos per vėlai, todėl jų įsitraukimas į miesto vystymą pagal gyventojų poreikius yra mažesnis nei galėtų būti“, – sako „Citify“ idėjos autorius Edmundas Jankauskas.

Edmundas Jankauskas
Edmundas Jankauskas
© Citify

Anot jo, miestiečiai negali aiškiai, paprastai ir vienoje vietoje gauti informacijos apie tai, kas planuojama jų mieste – reikia jos tikslingai ieškoti institucijose, vystytojų planuose, žiniasklaidoje ar net pasikliauti gandais. Su tokia pat problema susiduria ir verslas, kuriam itin aktualu numatyti būsimus klientų srautus ir konkurencinius iššūkius.

„Sukūrę „Citify“, įgalinome miestiečius, savivaldą ir verslą gauti vienodą informaciją apie mieste vystomus projektus ir, jeigu reikia, laiku reaguoti ir tarpusavyje pradėti dialogą apie būsimų statybų trūkumus. Tikime, kad toks būdas – tvariausias miestų plėtrai ir turi didelį potencialą, todėl DIGITALEUROPE įvertinimas bei galimybė plačiau skleisti žinią Europoje apie šį projektą mums itin svarbūs ne tik įmonės plėtros, bet ir socialinės atsakomybės kontekste“, – paaiškina E. Jankauskas.

Šiais metais į trumpąjį sąrašą pateko 17 įmonių iš 14 Europos šalių. Nominantai atstovauja įvairiems sektoriams, įskaitant skaitmeninę sveikatą, išmanųjį mobilumą, el. mokymąsi, aviaciją ir kt. Nugalėtoją 2022 m. vasario 3 d. vyksiančioje „DigitalEurope“ konferencijoje „Masters of Digital“ paskelbs Mariya Gabriel, už inovacijas, mokslinius tyrimus, kultūrą, švietimą ir jaunimą atsakinga Europos Komisijos narė.

„Įspūdingas šių metų sparčiai augančių Europos įmonių sąrašas aiškiai rodo, kad mūsų žemynas turi potencialo pirmauti skaitmeninių inovacijų srityje, tačiau žinome, kad sąlygos plėtrai nėra lengvos, todėl tai priverčia geriausius talentus ir įmones savo veiklą vykdyti už Europos ribų. Vienos Europos rinkos puoselėjimas ir reguliavimo susiskaidymo panaikinimas yra labai svarbūs norint padėti šiems inovatoriams augti Europoje. Tai vienintelis būdas pakeisti šią tendenciją“, – sako „DigitalEurope“ generalinė direktorė Cecilia Bonefeld-Dahl.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą LOGIN.LT turinį.
(0 žmonių įvertino)
0