2022 m. birželio 3 d. 10:00 REKLAMA

Ką gali ryžtas ir drąsa: mokykloje anglų kalba nesužibėjęs Mantas sėkmingai kopia karjeros laiptais JAV kompanijoje 2

  • Shift4Payments
Mantas Kirilauskas
Mantas Kirilauskas

Gyvenime visi atsiduriame taške, kai norėdami pasiekti daugiau, turime arba kažko atsisakyti, arba labai stipriai rizikuoti, – pokalbį pradeda Mantas Kirilauskas ir papildo: „Aš rizikavau“. O rizikuoti buvo dėl ko: mokykloje vaikinas buvo įspėtas, kad neišlaikys anglų kalbos egzamino, o šiandien jauno vyro karjeros kelyje – tokie pasauliniai prekiniai ženklai, kaip „Starlink“, „Hilton“ ir „Four Seasons“ viešbučiai, „T-Mobile Arena“ ir dauguma Las Vegaso lošimo namų.

Mantas viso pokalbio metu ne kartą pabrėžia, kad itin džiaugiasi prieš penkerius metus išdrįsęs išeiti iš savo komforto zonos ir žengti svarbų žingsnį svajonės link – tapti „full-stack“ programuotoju. Šiandien svajonė atrodo beveik ranka pasiekiama: Mantas dirba garsioje „SHIFT4“ kompanijoje, kurią šešiolikmetis Jaredas Isaacmanas įkūrė tiesiog savo garaže. Kaip padėką Lietuvai ir čia dirbančiai komandai, kompanijos įkūrėjas 2021-aisiais į kosmosą nuskraidino mūsų šalies vėliavą.

Pašnekovas juokiasi, kad garažą gal vertėtų įsigyti ir jam, tačiau šiandien yra visiškai laimingas turėdamas galimybę kas metus kilti karjeros laiptais ir mokytis iš gausios komandos bei jos lyderių: JAV kompanijos „SHIFT4“ įkūrėjo J. Isaacmano ir padalinio Lietuvoje „SHIFT4 Payments Lithuania“ vadovo Tado Vizgirdos.

Kaip apie programavimą negirdėjęs vaikinas norėjo sukurti interneto svetainę

Iš Ukmergės kilęs Mantas neslepia – mokykloje niekada nebuvo pirmūnas, o iš savo mokytojos netgi sulaukė pastabos, esą anglų kalbos egzamino išlaikyti jam nepavyks. Egzaminą vaikinas tąkart vis tik išlaikė, tačiau tikina per daug nesureikšminęs mokytojų pastabų. Vietoje to koncentravosi į jam įdomias veiklas: „Dar būdamas moksleivis, jau svajojau sukurti interneto svetainę. Prieš apytikriai 12 metų apie tai svajoti buvo drąsu ir gana neįprasta: apie programavimą nebuvo kalbama informatikos pamokose, Ukmergėje nebuvo jokių programavimo būrelių ir niekas nebuvo girdėjęs tokių terminų, kaip „front-end“ ir „back-end“. Nebuvau girdėjęs ir aš“.

Mantas Kirilauskas
Mantas Kirilauskas

Baigęs mokyklą, M. Kirilauskas minties kada nors sukurti svetainę nepaleido, todėl nusprendė siekti aukštojo mokslo diplomo programavimo srityje. Pašnekovas svarsto, kad nors mokslo pasiekimai neapsprendžia ateities perspektyvų, diplomas yra būtinas: „Nesvarbu, kokią sritį pasirinksi, mokyklose, kolegijose ir universitetuose dirba žmonės, sukaupę kur kas daugiau patirties ir žinių, todėl jie ne tik turi atsakymus į daugelį klausimų, bet ir pamoko, kaip tų atsakymų efektyviausiai ieškoti patiems.“

Mantas papildo, kad būtent kolegijoje pirmą kartą pagaliau susipažino su „front-end“, „back-end“ ir „full-stack“ programavimo terminais, įgijo daug kitų svarbių žinių ir nuolat buvo tarp toje srityje dirbančių žmonių. Šiandien Mantas jau pats penktus metus dirba amerikiečių integruotų mokėjimo sprendimų kompanijoje, kurioje reikalingos ir techninės, ir itin stiprios anglų kalbos žinios.

Vienodos karjeros galimybės kiekvienam

Mantas prisimena, kad anuomet, kandidatuodamas į „SHIFT4 Payments Lithuania“, dar nežinojo fakto, kad kompanija gimė tiesiog garaže, tačiau jau tada jam didelį įspūdį paliko įkūrėjo J. Isaacmano žmogiškumas ir profesionalumas: „Dirbti su Jaredu man didelė garbė. Tokio vadovo mums galima tik pavydėti. Jo iniciatyva kompanija skiria daug lėšų St. Jude vaikų onkologinei ligoninei ir man garbė žinoti, kad bent kruopele prie to prisidedu ir aš. Be to, tiek Jaredo, tiek Lietuvos padalinio vadovo Tado Vizgirdos atliekami darbai man yra tikri pavyzdžiai ir puiki motyvacija realizuoti save.“

Paklaustas, kaip šioje kompanijoje galima realizuoti savo svajones, Mantas pakartoja kompanijos Klientų aptarnavimo ir operacijų centro vadovės Ritos Turavičienės ištartą frazę: „Kiekvienas šioje įmonėje turime vienodas karjeros galimybes.“ Regis, tai nėra vien skambus posakis: Mantas vardija pavyzdžius, kaip pradėję nuo pirmo lygio techninės pagalbos (angl. Technical Support) specialistų pareigų, kolegos ilgainiui tampa skyrių vadovais.

Mantas Kirilauskas
Mantas Kirilauskas

Manto karjera „SHIFT4 Payments Lithuania“ prasidėjo 2017-ųjų pabaigoje, išsiuntus kompanijai gyvenimo aprašymą anglų kalba – iš pradžių jis užėmė pirmo lygio techninės pagalbos specialisto pareigas. Po pusantrų metų iš pirmo lygio specialisto Mantas kvalifikavosi į antrojo lygio specialistą, o rodant itin gerus rezultatus, jam buvo patikėta VIP klientų palaikymo skyriaus atstovo pozicija, kur pašnekovui tekdavo kasdien spręsti kitame žemyne veikiančių garsiausių kompanijų mokėjimų klausimus.

Mantas šypsosi, kad nors garsūs prekiniai ženklai privertė dar labiau pasitempti ir kilstelėti anglų kalbos žinias į kur kas aukštesnį lygį, kitame laido gale pasaulinio verslo atstovai yra tokie patys žmonės, kaip ir mes: „Jie itin vertina asmeninį ryšį, o kai kurie netgi nori susidraugauti socialiniuose tinkluose. Be to, yra pasitaikę ir kurioziškų situacijų: pokalbio pabaigoje kliento pasiteiravus, kuo dar galiu padėti, šis paklausė, ar negalėtume išgelbėti jo santuokos. O kartą pokalbio metu į restoraną įvirto meškėnas ir teko tiesiogiai klausytis, kaip personalas jį bando išvyti.“

Vis tik vyras atskleidžia, kad nuo šių metų pradžios anksčiau aptarnautiems klientams jau tik palinki linksmų švenčių: M. Kirilauskas pakilo dar laipteliu arčiau svajonės programuoti ir tapo jaunesniuoju kokybės inžinieriumi (angl. Junior QA Engineer), kur yra atsakingas už programinės įrangos kokybės užtikrinimą.

Nuolatinis mokymasis ir kūrimas

Mantas svarsto, kad ryžto nuolat judėti pirmyn suteikia ir jo asmeninis nusiteikimas kasdien vis išmokti kažką naujo, ir nuolatinės kompanijos investicijos į darbuotojų kvalifikaciją. „Mokytis reikia visada. Programavimas yra nuolatinis mokymasis ir kūrimas nuo nulio, o tam, kad kurtum gerai, reikalinga šviežiausia informacija ir nuolat atnaujinamos žinios. Informacija dalinamės ir biure: kartu su kolegomis ieškome atsakymų į bet kokius klausimus. Be to, įmonė dažnai rengia įvairias mokymosi programas, tad jeigu kažkur nesijauti tvirtai, visuomet galima pasitobulinti. Dabar kaip tik prasidėjo „Java Bridge“ kursai, kur kiekvienas įmonės darbuotojas, nesvarbu, iš kurio skyriaus, gali pradėti mokytis programuoti,“ – pasakoja M. Kirilauskas.

Kita vertus, pašnekovas tikina, kad su iššūkiais susiduria kasdien. Dabartinė pozicija reikalauja ir laikytis griežtų laiko terminų, ir aprėpti didelį informacijos kiekį, ir darbą atlikti itin atidžiai. „Natūralu, kad užduotį norisi atlikti kuo greičiau. Tačiau skubant galima praleisti klaidas (programuotojai tai vadina „bug’ais“), todėl greitis ir kokybė dažniausiai niekada nėra suderinami,“ – svarsto Mantas ir džiaugiasi, kad labiau nei užduočių atlikimu bet kokia kaina, kompanija rūpinasi gera emocine darbuotojų sveikata ir saugo nuo perdegimo.

Mantas Kirilauskas
Mantas Kirilauskas


Gali su dukra pasilikti namuose

Kaip dar vieną „SHIFT4 Payments Lithuania“ privalumų M. Kirilauskas įvardija kompanijos lankstumą: čia visuomet atsižvelgiama, jeigu suserga vaikai, reikalinga laisva diena ar valanda, o darbas puikiai suderinamas su šeima, kuri pašnekovui yra itin svarbi. „Taip, kompanijos vadovai ir visa komanda suteikia galimybes mokytis pačiam ir mokyti kitus, tačiau dienos pabaigoje mano gyvenimo variklis yra ketverių dukra: ją labai džiugina galimybė pamaigyti tėčio klaviatūrą, o man didžiausia laimė matyti ją besišypsančią,“ – šypsosi ir pats Mantas.

O tam vaikui mokyklos suole, kuriam buvo prognozuota neišlaikyti anglų kalbos egzamino, vyras dabar ištartų: „Neleisk kažkieno nuomonei formuoti tavo asmenybės ir ateities. Ateitį nulemiame tik mes patys: kokius tikslus užsibrėšime, kokius norus turėsime, tą ir pasieksime.“

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą LOGIN.LT turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Svarbiausios naujienos ir komentarai iš LOGIN.LT –
kiekvieną savaitę tiesiai į el. paštą!