Viskas prasidėjo gavus stojimų rezultatus

Projekte „LOGIN žino, ką veiki“ sutikusi dalyvauti S. Kasparavičienė pasakojo, jog dar besimokydama mokykloje buvo numačiusi, jog po mokyklos baigimo studijuos lietuvių filologiją bei savo gyvenimą ir profesiją sies su šia sritimi. Vis dėlto, paskelbus stojimų rezultatus planas šiek tiek pasikeitė, mat ji buvo priimta į specialybę, kuri norų sąraše buvo pažymėta antru numeriu.

„Įstojau į Multimedijų ir interneto technologijų bakalauro studijas. Šios studijos nebuvo planuotos. Stodama, į pirmą eilutę buvau įrašiusi lietuvių filologijos studijų programą, tačiau čia man įstoti nepavyko – buvau priimta į antru numeriu pažymėtą studijų programą – Multimedijos ir interneto technologijos Vytauto Didžiojo universitete“, – apie studijų pradžią pasakojo S. Kasparavičienė.

Pašnekovė teigė, kad dabar nė negalėtų paaiškinti, kodėl būtent ši studijų programa atsidūrė antroje norų sąrašo eilutėje, tačiau ji prisiminė, kad domintis studijų programomis ši sužavėjo tiek aprašymu, tiek tuo, jog buvo visiškai nauja studijų programa apie technologijas.

„Šios studijos buvo geriausias mano gyvenimo pasirinkimas, jos buvo be galo įdomios, o universitete mane supo nuostabūs žmonės ir specialistai. Mane žavėjo įvairių projektų gausa, įdomios paskaitos ir tai, kad gilinomės ne tik į pačias technologijas, tačiau ir į jų apipavidalinimą bei pritaikymą.

Mano karjera šioje srityje prasidėjo būtent studijų metais. Trečiame kurse nusprendžiau, kad reikia pradėti ieškoti darbo, kuris man padėtų įsitvirtinti rinkoje. Tuomet peržiūrėjau daug įvairių skelbimų, aiškinausi, kas rinkoje yra paklausiausia ir ko darbdaviai labiausiai ieško. Taip visai netikėtai gavau praktikos pasiūlymą vienoje įmonėje, kurioje po trijų mėnesių sulaukiau darbo pasiūlymo ir tapau internetinių robotų konfigūracijos specialiste“, – apie karjeros kelio pradžią pasakojo S. Kasparavičienė.

Nepasiekiama svajonė tapo realybe

Pašnekovė teigė, kad jau universitete prasidėjęs karjeros kelias, susijęs su technologijomis, kryptingai tęsėsi ir toliau, mat po bakalauro sekė magistro studijos susijusios su informacinių sistemų inžinerija. Tiesa, S. Kasparavičienė prisiminė, kad studijuojant magistrą ji jau tada didesnį dėmesį skyrė projektų valdymo modului, tačiau mąstant apie darbą, ši pozicija atrodė sunkiai pasiekiama.