Vyriausybės pristatytame 2,26 milijardų eurų infliacijos pasekmių švelninimo pakete – maždaug pusė energetikai. Gyventojų saulės elektrinių įsigijimui ir įrengimui skatinti suplanuoti papildomi 60 mln. eurų.

Naujų kvietimų asmeninėms elektrinėms galima tikėtis dar vasarą, žada Energetikos ministerija.

Šiemet saulės elektrinių paklausa rekordinė – vasarį skelbtas kvietimas pretenduoti į paramą sulaukė 19,5 tūkstančio paraiškų už 48 mln. eurų. Pagal pirminį planą buvo numatyta skirti tik 5,3 milijono eurų, tačiau ministerija atrado lėšų paremti visus pretendavusius.

Naujas kvietimas gali būti vasarą

Energetikos ministerija informuoja, kad plane įvardyti 60 mln. eurų yra papildomos lėšos, ir numatyti nauji kvietimai gyventojams – juos ketinama skelbti dar šiemet.

Vienas kvietimas iš ankstesnės perspektyvos 2014-2020 m. ES fondų investicijų – 16 mln. eurų ar net daugiau, galėtų būti liepos-rugpjūčio mėnesį, jei bus gautas pritarimas EK Veiksmų programos keitimui, paaiškina ministerija.

Kiti kvietimai – už 44 mln. eurų – numatyti iš 2022-2025 metų Klimato kaitos programos (KKP) lėšų.

„KKP finansavimo kryptys 2022-2025 m. dar turi būti svarstomos Vyriausybėje ir tvirtinamos nutarimu. KKP kvietimų bus daugiau, nes į 44 milijonų eurų įeina saulės elektrinės, katilų keitimas socialiai remtiniems asmenims, saulės elektrinių įsigijimas iš saulės parkų, energijos kaupimo įrenginių įrengimas, saulės elektrinių įrengimas daugiabučiuose, taršių katilų keitimas ir pan. priemonės“, – paaiškina ministerija.