LOGIN 2023“ konferencijos metu 5G greičio rekordas buvo pasiektas 26 GHz radijo dažnių juostoje (mmWave). Bandymo tikslais tam buvo gautas specialus Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) leidimas ir naudotas specialiai bandymui skirtas telefonas.

„Šiandien „Tele2“ tinkle užfiksuotas rekordinis greitis parodė, kokios galimybės mūsų laukia ateityje. Nors pasiekta sparta įkvepia neįtikėtinai ateičiai, tačiau kruopščiai planuojamas tinklas ir inovacijos padeda užtikrinti, kad pigus ir kokybiškas 5G ryšys mūsų tinkle jau dabar būtų prieinamas kuo didesniam klientų ratui“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius Baltijos šalims.

Petras Masiulis
Petras Masiulis
© Bendrovės nuotr.

Pasak „Tele2“ tinklo strategijos ir plėtros vadovo Evaldo Stankevičiaus, ši 5G dažnių juosta ateityje bus skirta ir naudojama greičiui bei talpai, o tai reiškia, kad didelis kiekis žmonių vienoje vietoje galės naudotis greitu internetu.

„Nors ši dažnių juosta turi itin didelę talpą, tačiau bangos greitai slopsta erdvėje. Tokios fizikinės savybės lemia, kad ši dažnių juosta bus ypatingai reikšminga didelių renginių, koncertų metu. Ji taip pat bus naudojama sporto arenose ar didžiųjų miestų centruose, kai susirinkus didelei žmonių masei ryšį reikės stiprinti. Juostos plotis užtikrins, kad klientai gausių susibūrimų vietose galėtų naudotis itin geru interneto greičiu“, – teigia E. Stankevičius.

Evaldas Stankevičius
Evaldas Stankevičius
© Asmeninio archyvo nuotr.

Valerij Kovzan, „Tele2“ technikos direktorius Baltijos šalims, sako, kad tik ateitis parodys, kur ši inovacija bus plačiausiai naudojama: išmaniuose telefonuose, fiksuotam belaidžiui ryšiui ar mobiliojo namų interneto paslaugai teikti. Pasaulyje šio dažnio bandymai jau atliekami kelerius metus, o „Tele2“, remiantis vieša informacija, pirmieji Lietuvoje atliko minėtos dažnių juostos bandymus bei toliau tęs jų nagrinėjimą.

„Išmėginta dažnių juosta pritaikoma gerinant vartotojų patirtį ar siekiant užtikrinti tinklo greitaveiką. Šis spektras gali būti naudojamas mobiliajam internetui namams, esantiems užmiestyje ar net pramonės automatizavimui“, – teigia V. Kovzan.

Valerij Kovzan ir Arnoldas Lukošius
Valerij Kovzan ir Arnoldas Lukošius
© Organizatorių nuotr.

26 GHz radijo dažnių juosta padės tvirtus pamatus ir virtualios bei papildytos realybės paslaugoms, reikalaujančioms didelės greitaveikos.

Vis dėlto, bandymo metu užfiksuotas greitis Lietuvos gyventojams bus pasiekiamas ne iš karto. Tai įvyks tuomet, kai 5G tinklas Lietuvoje pasieks dabartinio 4G++ ryšio padengimo lygį.

„Tele2“ greičio rekordas konstatuotas atsižvelgiant į viešai skelbiamą kitų Lietuvos judriojo ryšio operatorių tinkluose pasiektą duomenų perdavimo greitį 5G ryšio tinkle.

5G ryšio tinklas
5G ryšio tinklas

Anksčiau didžiausią greitį skelbė pasiekusi „Bitė“ – gavimo greitis siekė net 2679 Mb/s ir daugiau kaip 16 kartų viršijo vidutinį ankstesnėmis ryšio technologijomis pasiektą interneto greitį.

Profesionalius ryšio spartos tyrimus ir operatorių nešališkus palyginimus atlieka Ryšių reguliavimo tarnyba, tačiau 5G lyginimų iki šiol nebuvo atlikusi.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą LOGIN.LT turinį.
(24 žmonės įvertino)
3.0000