2022 m. rugpjūčio 16 d. 10:45 REKLAMA

Nusibodo dažnai krauti telefoną? Kelios gudrybės, kaip prailginti baterijos darbą 1

iPhone baterija
iPhone baterija

Kas jau kas, o iPhone savininkai vargu, ar gali skųstis telefono baterijos darbu, ypač turintys pačius naujausius modelius. Tačiau žmonių reiklumui ribų juk nėra. Norime dar geresnių baterijų, dar ilgesnio tarpo tarp krovimų. Ko gero, tai itin aktualu šiltuoju metų laikotarpiu, kada gana daug laiko praleidžiame ne namuose ir – tikėtina – atokiau nuo rozečių. Gera išorinė baterija čia tikrai gali padėti, tačiau ne ką mažiau svarbu ir išmokti tinkamai naudoti savo iPhone bateriją. Paisydami tam tikrų paprastų principų, gana greitai pastebėsite, kad jūsų telefonas tarnauja net keliomis valandomis ilgiau. Štai patarimai, kaip pagerinti iPhone baterijos darbą.

Kaip tinkamai krauti iPhone?

iPhone baterija
iPhone baterija


Turėkite omenyje, kad (priešingai nei jums gali norėtis) telefono baterijai nėra sveika būti nuolat įkrautai iki 100 proc. Pirmoji pamoka, kurios derėtų išmokti – kada krauti telefoną. Čia labai pravers iPhone funkcija Optimised Battery Charging. Kai ji aktyvuota, sistema išmoksta, kokie yra jūsų įpročiai. Geriausias variantas – palikti telefoną krautis per naktį. Tuomet telefonas įsikraus iki 80 proc., tada sustos ir likusiais 20 proc. įsikraus taip, kad procesas baigtųsi prieš pat jums atsikeliant. Tokiu būdu baterija mažiau būna maksimaliai įkrauta, o jūs irgi nepatiriate jokių problemų. Optimised Battery Charging aktyvuosite telefono nustatymuose pasirinkę Battery>Battery Health> Optimised Battery Charging. Kitas naudingas dalykas – žinoti, ką daryti, kai baterija yra beišsikraunanti. Visko niekada neapskaičiuosi. Tarkime, aktyvesnę dieną tikrai galime susidurti su tokia situacija. Čia jums labai pagelbės Low Power Mode. Jį aktyvavus, iPhone pakeičia nustatymus, apribodamas tam tikrus veiksmus ir taip taupydamas energiją. Šį taupymo režimą aktyvuosite nustatymuose pasirinkę Battery>Low Power Mode.

Kaip energiškai efektyviai naudoti iPhone ekraną?

iPhone baterija
iPhone baterija


Jūsų telefono ekranas – daugiausiai energijos sunaudojantis komponentas. Nieko nuostabaus – jos daug reikia vien apšvietimui. Tai reiškia, kad šiek tiek pakoregavę jo nustatymus galite laimėti ne vieną valandą. Auto-Brightness funkcija čia ypač pravers. Ji ekrano apšvietimo lygį automatiškai koreguoja atsižvelgdama į aplinkos sąlygas. Pavyzdžiui, saulėtą dieną ekranas bus šviesesnis, o apsiniaukusią – mažiau ryškus. Šią funkciją aktyvuosite nustatymuose pasirinkę Accessibility>Display & Text Size>Auto-Brightness. Energijos sutaupysite ir išjungę kai kurias animacijas. Judinant iPhone šiek tiek juda ir ikonos – tai yra paralakso efektas. Apple jį naudoja tam, kad ekrane esančią informaciją aiškiai matytumėte nepriklausomai nuo savo žiūrėjimo kampo. Nors jis labai naudingas, bet tuo pačiu ir energiškai brangus. Išjungti jį galite nustatymų programėlėje pasirinkę Accessibility>Motion>Reduce Motion. Galų gale, energiją gana intensyviai naudoja ir aukštas ekrano atsinaujinimo dažnis. iPhone 13 Pro Max ir iPhone 13 Pro jis siekia 120 Hz, kurie kainuoja brangiau nei standartiniai 60 Hz. Sumažinti hercų kiekį galite nustatymuose spausdami Accessibility>Motion>Limit Frame Rate.

Kaip energiškai efektyviai naudoti iPhone programėles?

iPhone baterija
iPhone baterija


Labai daug jūsų iPhone baterijos energijos suvalgo ir įvairios programėlės. Tai kone neišvengiama. Tam juk telefonas ir reikalingas, kad galėtumėme naudoti įvairiomis programėlėmis. Tačiau labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad jos dažnai veikia fone. Kitaip tariant, mes jų kaip ir nenaudojame, bet energija vis tiek eikvojama. Štai dėl ko labai protinga joms tiesiog panaikinti leidimą veikti fone. Nustatymuose spauskite General>Background App Refresh>Background App Refresh>Off (Skiltyje Background App Refresh galite pasirinkti ir galimybę šį leidimą panaikinti kiekvienai programėlei atskirai). Kitas naudingas patarimas – kai kurioms programėlėms panaikinti prieigą prie telefono GPS. Ši funkcija eikvoja nemažai energijos, o ir ne kiekvienai programėlei jos tikrai reikia. Nustatymuose spauskite Privacy>Location Services>pasirinkite norimą programėlę>While Using the App. Dar vienas paprastas patarimas – nustoti išjunginėti dažniausiai naudojamas programėles. Tai energiškai daug efektyviau nei jas kiekvieną kartą įjungti iš naujo.

iPhone atnaujinimų įtaka baterijai

iPhone baterija
iPhone baterija


Įsivaizduokite, kad jūsų telefonas – tai namas. Tačiau tas namas be gyventojų, kurie jame įvestų tvarką, yra nejaukus ir negyvas. iOS yra tarsi tie gyventojai. Operacinė sistema ne tik įgalina jus bendrauti su telefonu, bet ir užtikrina, kad jame esančios technologijos veiktų maksimaliai sklandžiai. Tai padaryti sistemai bus labai sunku, jeigu ji bus pasenusi. Nustebtumėte sužinoję, kokią ženklią įtaką tai gali turėti baterijos darbo kokybei. Taigi, pasirūpinkite, kad jūsų iPhone veiktų pati naujausia iOS versija. Tai padarysite nustatymuose paspaudę General>Software Update>Upgrade and Install (taip įrašysite naujausią versiją). O General>Software Update>Upgrade and Install>Automatic Updates užtikrins, kad atnaujinimai būtų įrašyti automatiškai. Beje, atsinaujinusi iOS turi persikrauti. Kai tai įvyks, patikrinkite, ar visi aktyvūs ryšio standartai jums tikrai reikalingi. Wi-Fi, Bluetooth ir AirDrop yra labai naudingi, bet ir eikvojantys energiją. Jeigu šią akimirką kažkurio nereikia, geriau jį išjunkite.

Ką daryti, kad iPhone baterija lėčiau sentų?


Atsiminkite, kad telefono baterija – fizinis daiktas, kuris, kaip ir bet kuris kitas, dėvisi. Ji palaipsniui praranda savo gerąsias savybes. Kiekviena baterija turi ribotą gyvavimo ciklų skaičių – įsikrauti ir išsikrauti ji gali tam tikrą kiekį kartų. Pati Apple skaičiuoja, kad iPhone baterijos gyvenimo ciklas – apie 500 įkrovimų. Po to ji ima pamažu prarasti savo energijos saugojimo gebėjimus. Tačiau labai svarbu atsiminti, kad tam tikri dalykai šį procesą gali dar labiau paspartinti. Didžiausias baterijų priešas yra perkaitimas. Kokia temperatūra jūsų iPhone jau per aukšta? Maždaug 35 laipsniai karščio. Nelaikykite ir nenaudokite jo esant tokiai temperatūrai (bent jau intensyviai). Dar svarbiau! Niekada jo nekraukite tokiame karštyje. Jeigu jau trūksta energijos, paieškokite šešėlio ar kitos vėsesnės užuovėjos. Dar vienas geras patarimas: bent jau vasarą, kraudami telefoną, išimkite jį iš dėklo. Šis apsunkina aušinimo procesą, tad krovimo metu generuojama dar aukštesnė temperatūra.

Daugiau iš Tele2 inovacijų biuro
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą LOGIN.LT turinį.
(47 žmonės įvertino)
4.3404

Svarbiausios naujienos ir komentarai iš LOGIN.LT –
kiekvieną savaitę tiesiai į el. paštą!