Arnoldas Lukošius, „Tele2 inovacijų biuro” ekspertas aiškina, kad nuoseklus išlaidų ir pajamų stebėjimas yra pirmasis bei vienas svarbiausių žingsnių, siekiant gerinti finansinio raštingumo lygį ir pradėti taupyti. Pasak eksperto, pažangios programėlės suteikia galimybes visiems lengvai stebėti išlaidų įpročius ir būti atsakingiems už savo finansus.

„Juodasis penktadienis“ laikoma savotiška Kalėdinės prekybos ir dovanų pirkimo bumo pradžia, kadangi beveik visos prekybos vietos skelbia didžiausius išpardavimus ir specialius pasiūlymus. Šiemet akcijos daugelyje prekybos vietų taikomos ne vieną dieną, o beveik visą savaitę. Finansų valdymo programėlės išpardavimų metu padės nuosekliai sekti išleistus pinigus, laikytis numatyto biudžeto ar net sutaupyti.

1. „Spendee” – viena populiariausių ir plačiausiai naudojamų programėlių asmeniniams finansams stebėti. Aplikacijos naudojimas labai paprastas – susikūrus savo „piniginę“, reikia kasdien fiksuoti savo pajamas ir išlaidas. Kiekvienai išleidžiamai ar gaunamai pinigų sumai priskiriamos tam tikros reikšmės, kaip „transportas“, „maistas“, „atlyginimas“ ar „premija“. Programėlė turi patogius įrankius statistikai peržiūrėti – įvairiuose grafikuose bei diagramose galima stebėti, kurioje kategorijoje daugiausia išleidžiate. „Spendee“ leidžia prisegti nuotraukas prie konkretaus įrašo išlaidų žurnale, taip dar tiksliau seksite savo pirkinius. Programėlė turi nemokamą versiją, tačiau norint vienu metu vesti kelis biudžetus, programėlę sujungti su banku ar duomenis sinchronizuoti tarp kelių įrenginių, reikės įsigyti mokamą versiją.

2. „Monefy: Money Tracker” – su šia programėle tvarkyti savo finansus labai paprasta, kadangi nereikės skirstyti išlaidų kategorijomis. Kiekvieną kartą apsipirkus tiesiog įveskite išleistą sumą ir ją pridėkite. Tokiu būdu galėsite lengvai sekti savo pinigus ir net sutaupyti. Programėlės kūrėjai tikina, kad tai viena geriausių taupymui skirtų programų, nes palyginus gautas pajamas bei išlaidas, galima apgalvotai planuotis finansus. Aplikacija taip pat leidžia įvesti kelias skirtingas valiutas, susieti skirtingus įrenginius ir pasirinkti ataskaitos gavimo formą – diagramą arba sąrašą.

3. „Goodbudget Budget Planner" – aplikacija išsiskiria tuo, kad puikiai tinka taupyti, vesti ir stebėti finansus poroms ar šeimoms, kadangi tą pačią paskyrą leidžiama pildyti dviem vartotojams. Norint prijungti daugiau vartotojų, reikalinga mokama aplikacijos versija. Ši programa skirta labiau pažengusiam vartotojui, kuris jau yra susidūręs su finansų planavimu ir nusiteikęs taupyti tikslingai. Čia rankiniu būdu galite pridėti sąskaitas, grynųjų pinigų sumas ir skolas bei paskirstyti pinigus išlaidų kategorijoms. Ši finansų valdymo programa pagrįsta taupymo sistema, kai visos būsimos išlaidos sudėliojamus į skirtingoms reikmėms skirtus virtualius „vokelius“. Duomenys apie kiekvieną išlaidų kategoriją pateikiama vaizdžiai, visa statistika vaizduojama grafikais ir diagramomis.

4. „Splitwise“ – įrankis, tinkantis tiems, kuriems dažnai tenka dalytis išlaidomis su draugais ar artimaisiais. Galite išsiųsti kvietimus savo kontaktams el. paštu ar SMS žinute, kviečiant juos prisijungti prie finansų grupės. Šios grupės labai naudingos, kai reikia greitai ir paprastai spręsti finansinius klausimus tarp kolegų, draugų ar šeimos rato. Visi grupės nariai programėlėje gali vesti bendras išlaidas, priskirti joms kategoriją ir nustatyti, kurie grupės nariai prisidės prie šių išlaidų. Programėlė parodo, kas ir kam skolingas, o prie išlaidų galima pridėti komentarus, taip pat fotografuoti čekius. Aplikacija turi net įspėjimų funkciją, leidžiančią priminti iki kada grupė turi sumokėti už kokias nors paslaugas.

5. „Wally” – tai bene populiariausia finansų valdymo programėle tarp jaunų vartotojų. Programėlė žavi patrauklia ir spalvinga grafika bei paprastu naudojimu. Ši biudžeto stebėjimo programa leidžia nustatyti norimą biudžetą ir valdyti kasdienių išlaidų kategorijas, tai leidžia bet kuriuo metu stebėti, ar viršijate savo biudžetą. „Wally“ turi integruotą išlaidų stebėjimo programą, kuri sinchronizuojasi su finansinėmis sąskaitomis ir suteikia detalią informaciją apie jūsų išlaidų įpročius. Čia siūloma tvarkyti ir bendras išlaidas, kaip būsto mokesčių dalijimasis su kambario draugu. Galite sukurti šeimos ir draugų grupes ir kartu sudaryti biudžetą, sekti ir sinchronizuoti jį, kad pasiektumėte bendrų tikslų.

Daugiau iš Tele2 inovacijų biuro
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą LOGIN.LT turinį.
(0 žmonių įvertino)
0