Donatas Drakickas, „Tele2“ produkto vadovas teigia, kad tokios ir panašios SMS žinutės – klasikinis sukčių bandymas apgauti, išvilioti vartotojo asmens duomenis ar pinigus.

„Šias žinutes nusikaltėliai siunčia ne iš savo telefono numerio, o per tarpininkus – įmones, kurios teikia SMS persiuntimo paslaugą verslams, vadinamuosius SMS agregatorius, todėl susekti nusikaltėlius nėra taip paprasta, kaip atrodo.

Dažniausiai tai virtualus numeris, išsipirktas per agregatorių, todėl tikrai nėra taip, kad policijai pakanka juo paskambinti“, – komentuoja D. Drakickas.

Sukčius

Pasak jo, bet kuriuo atveju, sulaukus panašios žinutės ar sukčių skambučio, visada verta kreiptis į savo operatorių.

„Gavę informaciją apie galimą sukčiavimą, mes visada stabdome tokius SMS srautus savo tinkle arba blokuojame sukčių skambučius. Bendradarbiaujame su policija ir kitomis atsakingomis institucijomis. Surinkta informacija padeda išsiaiškinti vis naujas nusikaltėlių schemas, nes jos nuolat keičiasi“, – aiškina ekspertas.

Jis pastebi, kad yra ir kitų saugiklių – pavyzdžiui, įmonės ar įstaigos gali pateikti operatoriams savo duomenis.

Sukčių siunčiamos žinutės

„Tai naudojamas pavadinimas, telefono numeris ar per kokį agregatorių SMS žinutės yra siunčiamos, kad galėtume jas identifikuoti. Tokiu būdu sukčiai nebegalėtų siuntinėti žinučių prisidengdami žinomų įmonių vardu. Kol kas savo duomenis pateikusių įstaigų yra vienetai“, – teigia D. Drakickas.

Jis taip pat pabrėžia, kad sukčiai nuolat ieško naujų būdų, kaip apgauti žmones, todėl visų pavojų žinoti ir atsiminti – neįmanoma.

„Universali taisyklė – gavus bet kokią įtartiną SMS žinutę, laišką, ar sulaukus keisto skambučio – neskubėti. Kad tai sukčių darbas, dažnai išduoda netaisyklinga kalba, nerišlūs sakiniai, nelogiškas reikalavimas – pavyzdžiui, atsiimti siuntinį, kurio neužsakėte, ar gauti laimėjimą loterijos, kurioje nedalyvavote ir pan.“, – perspėja pašnekovas.

Asociatyvi nuotrauka

Anot jo, svarbu nespausti žinutėse esančių nuorodų, o jei vis dėlto paspaudėte – nevesti ten jokių savo duomenų.