Dainų atpažinimo įrankis Shazam


Shazam neabejotinai yra pati žinomiausia muzikos atpažinimo programėlė visame pasaulyje. Panašiai kaip Google atveju, terminas „pashazaminti“ pamažu tampa bendriniu veiksmažodžiu. Kaip šis įrankis veikia? Kaip ir galima tikėtis, čia svarbiausia yra dirbtinio intelekto technologija. Algoritmas suformuluoja dalyką, kurį Shazam vadina „audio piršto atspaudu“. Iš tikrųjų tai spektograma, sudaroma fiksuojant skirtingus dažnius. Tokių spektogramų Shazam duomenų bazėje yra šimtai tūkstančių. Kai „audio piršto atpaudą“ užfiksuojate ir jūs, jis sugretinamas su esančiais serveryje, ir ieškomas atitikmuo. Rezultatas – dainos pavadinimas. Dar daugiau, sistemai tobulėjant, Shazam jau geba atpažinti ir filmus ar net reklaminius džinglus. Beje, visai neseniai kompanija pristatė ir Chrome plėtinį. Tai reiškia, kad vartotojai nuo šiol turi galimybę vienu mygtuko paspaudimu identifikuoti, pavyzdžiui, kokio nors YouTube video fone skambančią dainą.

Dainų atpažinimo įrankis SoundHound


Shazam yra pati žinomiausia ir populiariausa muzikos atpažinimo programėlė, bet toli gražu ne vienintelė. Jos konkurentai gali pasiūlyti ir papildomų funkcijų, dėl kurių gal net teiksite jiems prioritetą. Ko gero, didžiausias Shazam konkurentas yra SoundHound. Veikia šis įrankis labai panašiai, bet turi ir unikalių bruožų. Bazinė funkcija čia ta pati – jūs paspaudžiate mygtuką ir įrašote dainos gabaliuką, o sistema tuomet zonduoja savo didžiulį katalogą ir ieško atitikmens. Kas SoundHound daro ypatingą? Tai neabejotinai yra kontrolės balsu funkcijos. Iš tikrųjų jums net nereikia nieko įrašinėti. Užtenka tiesiog pasakyti „OK Hound... what‘s this song?“ Programėlė tada viską padarys pati. Ji taip pat suteikia galimybę perskaityti dainos žodžius, pasižiūrėti vaizdo klipą (jeigu tik toks yra), surasti ją stream‘inimo platformose. Dar daugiau, SoundHound galite užduoti ir klausimus. Tarkime, paklausti, kokia yra naujausia mėgstamo atlikėjo daina. Dainą paniūniuoti galite net ir patys – algoritmas tai pakankamai gerai atpažįsta. Žinoma, su sąlyga, kad jūs pakankamai gerai atsimenate melodiją.

Dainų atpažinimo įrankis Genius


Genius vardą yra girdėjęs turbūt kiekvienas šiuolaikinis melomanas. Šį įrankį mes pirmiausia asocijuojame su dainų žodžiais – Genius yra sukaupęs milžinišką jų bazę ir patogiai pateikia jas vienoje vietoje. Tačiau kiek mažiau žinomas šios programėlės sugebėjimas atpažinti dainas. Fone skambant patinkančiai, bet neatpažįstamai dainai, tiesiog paspauskite mygtuką ir Genius ją suras savo duomenų bazėje. Įrankis taip pat suras jos žodžius (nenuostabu – tai juk jo specializacija), parodys vaizdo klipą (jeigu toks yra). Jūs taip pat turite galimybę daina pasidalinti per pokalbių programėles arba paleisti ją per Spotify, Apple Music ar kitą muzikos stream‘inimo platformą. Be to, Genius galima susikurti paskyrą, kurios leis bendrauti su kitais melomanais, sužinoti naujienas, o taip pat gauti rekomendacijų pagal jūsų muzikinį skonį.

Dainų atpažinimo įrankis MusicXMatch


Teoriškai MusicXMatch yra muzikos grotuvas. Kitaip tariant, jis sukurtas groti dainas, kurios jau yra jūsų telefone. Tačiau iš tikrųjų tai yra tik viena iš jo funkcijų. Programėlė lygiai taip pat sėkmingai atpažįsta fone skambančias dainas. Tiesą sakant, testai rodo, kad dažnu atveju MusicXMatch susiorientuoja netgi greičiau nei Shazam. Tuo pačiu tai ir didžiulė dainų žodžių bazė. Čia rasite praktiškai bet kokios dainos žodžius. Tiesą sakant, būtent šie duomenys ir leidžia MusicXMatch taip patikimai identifikuoti dainas. Norint sužinoti, kas groja fone, jums reikia paspausti Identify Lyrics mygtuką, o dirbtinis intelektas tuomet vadovaujasi žodžių kombinacijomis, o taip pat ritmais, pasikartojimais ir kitais skiriamaisiais dainų bruožais. Įrankis, atpažinęs dainą, ekrane jums netgi pateikia jos žodžius, tad galėsite įsiminti ne tik melodiją, bet ir tai, kas dainuojama.

Google Now Playing


Kalbant apie dainų identifikavimo sprendimus tiesiog negalima ignoruoti ir Google. Labai logiška. Juk tai didžiausias pasaulyje paieškos variklis ir ta pati kompanija, kuri kuria išmanųjį asistentą Google Assistant. Iš tikrųjų Google jau senokai turi savo dainų atpažinimo įrankį. Skirtumas tik tas, kad tai ne atskira programėlė, o funkcija, integruota į Android operacinę sistemą. Jums tereikia ją aktyvuoti. Padaryti tai labai paprasta. Tiesiog nustatymuose spustelėkite Sounds & Vibration. Naujame lange slinkite žemyn tol, kol surasite Now Playing. Teliks patikrinti, ar ši funkcija įjungta. Kai tai padarysite, užteks tiesiog aktyvuoti telefono ekraną, lyg tikrintumėte, kiek yra valandų. Ekrano apačioje po laikrodžiu pamatysite informaciją, kas groja fone. Štai ir viskas. Jeigu skiltyje Now Playing dar aktyvuosite funkciją Show search button on lock screen, girdimą dainą galėsite ir surasti, t. y. gauti YouTube nuorodą į ją. Taip pat galite peržiūrėti ir girdėtų dainų istoriją. Now Playing skiltyje tereikia pasirinkti Now Playing history. Vienintelis šios funkcijos minusas tas, kad ji veikia tik Pixel telefonuose. Kitų gamintojų telefonų savininkams reikėtų įsirašyti specialų plėtinį.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės