2022 m. rugpjūčio 29 d. 10:00 REKLAMA

Kaip Google gali padėti susiorganizuoti kelionę?

Kaip Google gali padėti susiorganizuoti kelionę?
© Organizatorių nuotr.

Ekspertai prognozuoja, kad pasaulinės skrydžių industrijos dydis šiemet turėtų siekti 591,8 mlrd. dolerių, arba 25,4 proc. daugiau nei pernai. Nors dar ir šiek tiek užtruks, kol rinka visiškai atsigaus ir pasieks tokį patį mastą, koks buvo 2019 m., kilimas jaučiamas. Žmonės keliauja vis daugiau ir drąsiau. Visi žinome, kad kelionės organizavimas gali būti gana keblus procesas. Juk reikia rasti ir bilietus, ir nakvynės vietą, ir būti tikram, kad kur nors nepasiklysi. Laimė, šiuolaikinės technologijos gali jums padėti ir čia. Tai nepakeičiamas planavimo įrankis. Pavyzdžiui, Google visai neseniai netgi pristatė ir papildomų pagalbininkų, padėsiančių sklandžiai susiorganizuoti kelionę.

Kelionių krypčių paieškos su Google Travel

Kaip Google gali padėti susiorganizuoti kelionę?
© Organizatorių nuotr.


Google Kelionių skiltį turėtų žinoti kiekvienas, mėgstantis bent retkarčiais pasisvečiuoti užsienio šalyse. Tai tarytum moderni ir daugiafunkcinė užrašinė, kurioje galite padaryti viską, pradedant potencialios kelionės krypties įsivardinimu ir baigiant muziejaus turo susidarymu. Labai dažnai svarstome, kad būtų labai smagu pailsėti ir pakeisti aplinką, bet nesame tikri, kur būtų galima vykti. Kur mums įdomu? Kur vykti leidžia biudžetas? Įrankis Google Kelionės kaip tik ir skirtas idėjoms išsigryninti. Atsiminkite, kad Google jus pažįsta geriau nei bet kas kitas. Jeigu kada nors domėjotės kokia nors šalimi, miestu ar lankytina vieta, Google tikrai tai įsidėmėjo. Atsižvelgdamas į tai, algoritmas jums pasiūlys pluoštą potencialių kelionės krypčių, kuriomis galėsite pasidomėti dar išsamiau. Ir žinoma, tame pačiame puslapyje rasite ir populiarių kelionės krypčių skiltį. Čia sudėti skrydžių pasiūlymai, kuriems tuo metu taikoma itin patraukli kaina. Jeigu patys idėjų pritrūkote, gali būti, kad čia tikrai pamatysite kažką, kas jus sudomins.


Skrydžių planavimas su Google Flights

Kaip Google gali padėti susiorganizuoti kelionę?
© Organizatorių nuotr.


Jau pasiryžus kažkur keliauti, lėktuvų bilietų paieškos yra tas pasiruošimo aspektas, kuris suvalgo bene daugiausiai nervų. Čia turime išspręsti visą kalną problemų. Visų pirma, turime surasti tinkamą skrydžio datą. Atrodo smulkmena, bet tai padaryti daug sunkiau, nei gali pasirodyti iš pradžių. Ypač turint omenyje tai, kad jų kainos neretai tiesiog dramatiškai varijuoja. Jeigu pasiseks, kažkur nuskrisite už keliasdešimt, o jeigu nepasiseks – už kelis šimtus eurų. Sutikite, skirtumas toks, kad verta įdėti papildomų pastangų. Gera naujiena ta, kad įrankis Google Flights gali gerokai atlaisvinti jums rankas. Paieškos lange jums užtenka tiesiog įvesti pačius svarbiausius duomenis: miestą, iš kurio išvyksite, miestą, į kurį vyksite, kelionės datas (jas galite pasirinkti ir labai lanksčiai – tarkime, ne konkrečias dienas, o visą mėnesį), keleivių skaičių ir viskas. Leiskite Google atlikti magiją. Jokia kita platforma neturi tokios plačios prieigos prie aktualios informacijos. Google Flights skenuoja įvairių oro linijų grafikus, bilietų pardavimo platformas ir vienoje vietoje jums pateikia patraukliausius pasiūlymus. Jums teliks išsirinkti.

Nakvynės paieška su Google Travel Hotels

Kaip Google gali padėti susiorganizuoti kelionę?
© Organizatorių nuotr.


Kitas aktualus kelionės rūpestis – nakvynės paieškos. Regis, besidairant viešbučio ar buto trumpalaikei nuomai, dviračio iš naujo išradinėti nepradedame. Dažniausiai naudojame vieną iš dviejų didžiųjų platformų: Booking arba AirBnb. Pastarojoje ieškome butų, pirmojoje – viešbučių bei hostelių. Vis dėlto, vykdant tokias paieškas labai verta išmėginti du Google Travel įrankius – paieškos platformas, skirtas viešbučiams ir butams. Jų veikimo principas paprastas ir lengvai atpažįstamas. Jūs nurodote norimą miestą, reikiamas dienas, kainos rėžius ir pageidaujamą nakvynės vietos tipą. Natūralu, kad gali kilti klausimas: kodėl verta vargti su Google Travel, jeigu yra AirBnb? Dėl kelių priežasčių. Visų pirma, Google geba pateikti labai naudingų rekomendacijų, kada norimą kambarį galite gauti geriausiomis sąlygomis. Vadovaudamasis ilgamečiais duomenimis, algoritmas sugeba labai patikimai numatyti, kada užimtumas bus mažiausias, o kainos prieinamiausios. Kita priežastis – universalumas. Google Travel į vieną vietą sudeda skelbimus iš pačių įvairiausių platformų: nuo AirBnb ir Booking, iki vietinės reikšmės.

Susiraskite veiklos su Google Travel


Nukeliavus į išsvajotą šalį ir apsigyvenus viešbutyje ar bute dar reikia sumąstyti, ką nuveikti. Juk atostogos tam ir yra, kad per jais pamatytumėte ir patirtumėte kaip įmanoma daugiau įspūdžių. Įrankis Google Travel ir čia gali pasiūlyti labai daug. Prisiminkime, kad Google kuria dar vieną įrankį, kuriuo jūs be abejonės esate naudojęsi... Google Maps! Tikslesnio navigacijos įrankio nė nesugalvotume. Be to, jis mums suteikia ir galimybę rašyti atsiliepimus, įsidėmėti maršrutus ir t. t. Funkcija Google Travel Things To Do visą šį funkcionalumą panaudoja tam, kad padėtų susiplanuoti nepamirštamą kelionę. Jums tereikia paieškos lange įvesti norimo miesto pavadinimą ir sistema pateiks informacijos apie pagrindinius rajonus bei jų išskirtinumus, lankytinas vietas, kategorijomis suskirstytas pramogų vietas (teatrai, restoranai, kavinės, muziejai ir t. t.). Kiekvieną sudominusį objektą įsidėmėsite vienu mygtuko paspaudimu. Visi tokie žymekliai automatiškai atsiduria ir jūsų Google Maps programėlėje, tad galėsite būti ramūs, kad ši informacija niekur nepasimes.

Kiti Google įrankiai patogiai kelionei

Kaip Google gali padėti susiorganizuoti kelionę?
© Organizatorių nuotr.


Kelionę tikrai pasilengvinsite ir naudodami kelis kitus Google įrankius. Pradėkite nuo Google Lens. Tai išskirtinai protinga programėlė, kurios sugebėjimai jus tikrai nustebins. Pavyzdžiui, nukreipus kamerą į kokį nors objektą, sistema jį atpažins. Nufotografavus tekstą (tarkime, restorano meniu) algoritmas ne tik jį atpažins, bet ir pateiks vertimą į lietuvių kalbą. Tinkamai naudojama Google Lens gali apsaugoti jus nuo pasiklydimų bei pasimetimų. Būtinai sinchronizuokite ir savo Google Photos programėlę – būsite tikri, kad nuotraukos bus ne tik išsaugotos, bet ir patogiai kataloguotos pagal laiką ir vietą. Jeigu dar jos nenaudojate, įsirašykite ir Google Pay. Ja mokėjimus atliksite saugiau ir greičiau, taip pat galėsite nebijoti, kad pritrūksite grynųjų pinigų. Beje, Google jau yra paskelbusi ir apie planus sugrąžinti Google Wallet. Tai – kaip ir skelbia pavadinimas – bus mobilioji piniginė, talpinsianti ne tik jūsų mokėjimo, bet ir lojalumo korteles, lėktuvo bilietus bei panašius dokumentus. Ir žinoma, keliaudami į užsienį įsitikinkite, kad turite pakankamai mobiliųjų duomenų. Internetas juk gali išgelbėti iš praktiškai bet kokios bėdos.

Daugiau iš Tele2 inovacijų biuro
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą LOGIN.LT turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Svarbiausios naujienos ir komentarai iš LOGIN.LT –
kiekvieną savaitę tiesiai į el. paštą!