Galima ginčytis ilgai ir nuobodžiai, bet vargu, ar sugalvotumėte geresnę ir protingesnę nuotraukų saugojimo platformą. Google Photos algoritmas tiesiog meistriškai kataloguoja nuotraukas ir leidžia praktiškai be jokio vargo surasti prieš metus ar kelis padarytą kadrą. Štai keli patarimai, kurie leis dar geriau įvaldyti Google Photos bei atrasti jos geriausias funkcijas.

Labai trumpa Google Photos istorija

Google Photos

Šį tekstą neatsitiktinai pradėjome įžanga apie nenusisekusius Google projektus. Google Photos, galima sakyti, yra vieno tokio akligatvio subproduktas. Mintimis čia reikėtų sugrįžti į praeito dešimtmečio pradžią. Facebook tuo metu augo ypač sparčiai. Netrūko ir kompanijų, svajojusių atkartoti jo sėkmę. Taip ir atsirado socialinis tinklas Google+. Jis lyg ir turėjo labai neblogą idėją – leido vartotojams kurti draugų ratus, grupuojamus pagal santykio artumą ir pobūdį – tačiau ji dėl vienokių ar kitokių priežasčių taip ir neprilipo, o pats projektas 2019 m. buvo galutinai uždarytas. Kaip tai siejasi su Google Photos? Ogi tuo, kad tas nesėkmingas socialinis tinklas turėjo ir nuotraukų dalijimosi funkciją, siūliusią galimybę įkelti bei saugoti gana aukštos kokybės kadrus. Kai ėmė aiškėti, kad Google+ yra pasmerktas žlugti, inžinieriai tiesiog pasiėmė jo dalį, kuri veikė gerai, ir, ją patobulinę, paleido kaip Google Photos.

Kaip veikia Google Photos?

Google Photos

Google Photos greičiausiai jau yra jūsų telefone (tai bazinės Android komplektacijos dalis). Jeigu dar nesinaudojate šia programėle, dabar pats metas pradėti tai daryti. Žinoma, visų pirma reikėtų ją aktyvuoti ir prisiminti kelis dalykus, kaip jūsų nuotraukos patenka į tam skirtą debesį.

Kaip saugoti nuotraukas Google Photos?

Patraukliausia Google Photos siūloma paslauga – galimybė turėti nuotraukų backup‘ą ir jaustis ramiai, kad joms nieko neatsitiks. Kaip jau minėjome, ši programėlė turėtų būti jūsų Android. Jeigu jos nerandate, visada galite parsisiųstiGoogle Play platformos. Atsidarykite programėlę ir patvirtinkite savo tapatybę naudodami Google paskyrą. Spustelėkite dešiniajame viršutiniame kampe esančią ikoną su savo nuotrauka arba inicialais. Ekrane pasirodys lentelė su pagrindine jūsų informacija. Tarkime, jau besinaudojantys Google Photos čia mato paskutinio backup‘o datą ir debesyje likusią laisvą vietą. Jungiantis pirmą kartą tiesiog reikėtų spausti Photos settings>Back up & sync. Tai padarius, sistema periodiškai jūsų telefone esančias nuotraukas perkels į debesį. Nieko daryti papildomai nebereikės. Jūsų nuotraukos saugios ir niekur nedings, net jeigu ir ištrinsite jas iš telefono.

Kiek vietos yra Google Photos?

Vienintelė problema – Google Photos jums suteikiama vieta yra ne begalinė. Visiems paskyrą turintiems vartotojams Google automatiškai suteikia 15 GB vietos debesyje. Tai reiškia, kad maždaug tiek duomenų galite perkelti į savo Google Drive, Gmail, Google Photos ar bet kokius kitus šios kompanijos įrankius. Žinoma, saugomų duomenų kiekį bet kada galite padidinti. Visų pirma susikurkite Google One paskyrą. Čia bus patogu stebėti, kiek vietos dar turite. Lengvai atlaisvinsite jos ištrindami nenaudojamus duomenis. Ir, žinoma, galite užsisakyti jų papildomai už gana simbolinį mokestį. Jeigu mokėti visai nenorite, tiesiog reguliariai ištrinkite dalį nuotraukų. Trinti galite tiek po vieną nuotrauką, tiek albumais. Jeigu nesate tikri dėl savo sprendimo, nepanikuokite. Ištrintos nuotraukos 60 dienų dar saugomos šiukšliadėžėje ir gali būti atkurtos vienu mygtuko paspaudimu.

Google Photos pliusai

Google Photos


Tačiau Google Photos yra gerokai daugiau nei vien tik nuotraukų saugojimo platforma. Tai tuo pačiu ir galingas jų redagavimo įrankis. Jis labai supaprastina redagavimą, atlieka automatines spalvų korekcijas. Programėlė taip pat turi krūvą filtrų – paprastai naudojamų eiliniams vartotojams, ir sudėtingesnių siekiantiems profesionalesnio rezultato. Naudoti juos labai lengva. Tiesiog pasirinkite norimą nuotrauką ir spauskite mygtuką Edit. Redagavimo algoritmas puikus ir tuo, kad nuotraukas keičia nenumenkindamas kokybės – kiek korekcijų beatliktumėte, kadras nepraras detalumo. Kitaip tariant, funkcionalumu šie įrankiai nė kiek nenusileidžia tiems, kuriuos galite rasti telefone, t. y. kameros programėlėje. Skirtumas tas, kad čia viskas vyksta debesyje ir taip redaguoti galite net ir pačias seniausias turimas nuotraukas. Net jeigu jų telefone nebeturite.

Google Photos dirbtinio intelekto sprendimai

Google Photos

Dar vienas nepralenktas Google Photos funkcionalumas – čia įdiegti dirbtinio intelekto sprendimai. Google šioje srityje tiesiog neturi lygių, tad nieko keisto, kad šios žinios pritaikomos ir čia. Dirbtinis intelektas padeda jau padarytoje nuotraukoje išgauti bokeh efektą, pakoreguoti apšvietimą. Stebuklingu trintuku ištrinsite nepageidaujamus elementus. Specialus įrankis leis paprastai pakoreguoti pozuotojų odos spalvos toną. Žinoma, būtina paminėti ir nuotraukų kategorizavimo bei paieškos variklį. Dirbtinis intelektas labai gerai atskiria, kas vaizduojama nuotraukose, tad jos išskirstomos į tris didžiąsias kategorijas: žmones, vietas ir daiktus. Sistema atpažįsta žmones, todėl vieno ar kito nuotraukas rasite vieną šalia kitos. Vietos taip pat pažymimos automatiškai, sukryžminant duomenis su Google Maps. Galų gale, nuotraukų ieškoti galima tiesiog pagal vietas ar žmones.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės