Geriausia programėlė finansų priežiūrai – Spendee

 Taupymo programėle Spendee

Biudžeto balansavimo ir taupymo procesas susideda iš kelių etapų. Pirmasis – informacijos apie tai, kam ir kaip leidžiate savo pinigus, kaupimas. Po to seka įsivertinimas, kur daugiausiai švaistoma, biudžeto bei jo kategorijų sudarymas ir galiausiai skrupulingas jo paisymas. Procesas tada kartojamas iš naujo. Daugelis biudžetavimo programėlių labiausiai koncentruojasi į kurį nors vieną aspektą. Vis dėlto, Spendee yra įrankis, kuris daro viską. Čia matysite, kiek, kam ir kada išleidote (viskas atvaizduojama ir vizualiose diagramose), analizuosite savo išlaidas (jos pateikiamos kategorijomis, tad aiškiai matysite, jeigu, tarkime, rūbams skiriate gerokai daugiau pinigų, nei turėtumėte), tuomet išsikelsite taupymo tikslus susikurdami atskiras pinigines – kasdienėms išlaidoms, išsvajotam pirkiniui, investavimui ir pan. Galite rinktis nemokamą arba mokamą versiją. Pastarąją verta rinktis ne tik dėl didesnio funkcionalumo, bet ir dėl to, kad ją galima susieti su banko paskyra. Tokiu būdu išlaidas skaičiuoti bus daug lengviau. Kitaip tariant, absoliučiai daugumai žmonių Spendee yra pats geriausias pagalbininkas.

Geriausia programėlė finansams planuoti – Goodbudget

 Taupymo programėle Goodbudget

Biudžetavimo programėles šiaip jau galima skirstyti į dvi kategorijas: labiau skirtas finansų planavimui ir išlaidų stebėsenai. Aišku, geriausi įrankiai daro ir tai, ir tai, bet šiek tiek labiau orientuojasi į vieną arba kitą. Goodbudget labiausiai tiks tiems vartotojams, kurie turi ilgalaikių finansinių tikslų ir ieško išmaniojo įrankio, galinčio padėti. Programėlė veikia skaitmeninių biudžeto vokelių principu. Tai reiškia, kad kiekvieną mėnesį, gavę atlyginimą, pinigus išdėliosite į atskirus vokelius, skirtus tam tikrai išlaidų kategorijai: maistui, nuomai ar paskolai, pramogoms ir t. t. Tokia paprasta sistema padeda labai aiškiai suprasti, kam išleidžiate per daug, o kam kaip tik per mažai. Tarkime, galite patogiai suplanuoti dalį restoranams išleidžiamų pinigų perkelti į santaupų vokelį. Nemokama įrankio versija leidžia Goodbudget sinchronizuoti su dar vienu telefonu (sutuoktinio ar partnerio), tad labai tiks šeimoms. Su mokama versija funkcijų gausite dar daugiau. Vienintelis programėlės minusas – duomenis čia reikia vesti ranka – nėra sinchronizacijos su banku galimybės.

Geriausia programėlė pinigams įdarbinti – YNAB

 Taupymo programėle Ynab

Finansų valdymo konsultantai – kaip ir bet kokios kitos rūšies specialistai – kasdieniame darbe pasirenka tam tikras metodikas. Vienos pačios teisingiausios nėra – tokias strategijas reikia taikyti ir prie konkretaus žmogaus. Viena iš metodikų yra zero-based biudžetavimas. Principas toks, kad išleidžiamos (o tiksliau, įdarbinamos) visos gautos pajamos. Tarkime, 1000 eurų išskirstomas į kategorijas (nuomos, kasdienių išlaidų, investavimo ir t. t.), o pinigai nekaupiami vien tam, kad tiesiog būtų sąskaitoje. Tokią metodiką ir taiko YNAB (You Need A Budget) įrankis. Čia iš pradžių kaupsite informaciją, kur keliauja jūsų pinigai, o tada galėsite sudėlioti biudžetus kiekvienai kategorijai. Zero-based metodika yra labai efektyvi. Ypač jeigu investuojate į akcijas, fondus ar, pavyzdžiui, kaupiate III pakopos pensiją. Padės ji efektyviau suvaldyti ir lizingo ar draudimo įmokas. Vis dėlto, ji tikrai ne kiekvienam. YNAB (You Need A Budget) labiau tiks pažengusiems taupytojams, negailintiems laiko finansų tvarkymui.

Geriausia programėlė taupymo įpročiams kurti – Fudget

 Taupymo programėle Fudget

Bet kuris finansų konsultantas jums pasakys, kad išlaidų stebėjimas ir taupymas yra ne koks raketų mokslas, o visų pirma įprotis, kurį turime įgyti ir kultivuoti. Fudget yra ta programėlė, kuri labiausiai tiks žmonėms, kuriems gyventi pagal galimybes sekasi labai sunkiai. Tai įrankis, kaip tik ir skirtas išlaidų stebėsenos įpročiams kurti. Psichologai pastebi, kad žmonės labai dažnai per daug pinigų išleidžia dėl to, kad paprasčiausiai nemato arba ignoruoja savo švaistymo mastelį. Fudget veikimo principas yra neįtikėtinai paprastas. Čia nėra nei jokių sinchronizacijų, nei kategorijų, nei diagramų, nei kitokių įmantrių funkcijų. Programėlės vartotojo sąsaja labiausiai primena paprastą kalkuliatorių. Čia tiesiog ranka fiksuosite gautus bei išleistus pinigus ir matysite bendrą balansą. Paprasta ir aišku. Taupymo įpročius jau spėjusiems susikurti žmonėms Fudget, ko gero, pasirodys pernelyg primityvi, bet daugeliui žmonių suteiks daugiau disciplinos ir galimybę ugdyti geruosius finansinius įpročius.

Ar verta mokėti už taupymo programėlę?

 Mokamos taupymo programėles

Jeigu kada nors jau bandėte kokią nors taupymo programėlę, arba ieškote sau tinkamiausios, ko gero, spėjote pastebėti, kad nemokamų jų kone nebūna. Taip, jos paprastai turi nemokamas versijas, bet tokiais atvejais funkcionalumas pakankamai ribotas. Štai čia ir kyla klausimas: ar verta už jas mokėti? Juk kaip tik dėl to jų ir ieškome, kad atsikratytume nereikalingų išlaidų! Atsakymas labai priklauso nuo jūsų taupymo sugebėjimų. Jeigu jūsų tikslas yra sukurti tokius įpročius, mokamos versijos jums tikrai nereikia. Per daug informacijos tik įneš daugiau sumaišties. Visgi, jeigu ieškote įrankio, kuris padėtų kurti ilgalaikius finansinius planus ar investuoti, mokama versija beveik privaloma. Tie keli eurai per mėnesį taps neabejotinai atsipirksiančia investicija. Galų gale, jeigu tikrai nenorite leisti pinigų tokiai programėlei, atidžiau palandžiokite po savo banko paskyrą. Čia esama taupymui skirtų įrankių, kurie galbūt visiškai patenkins jūsų poreikius.