Laikrodžių atsparumo vandeniui standartai

Dairantis naujo išmaniojo laikrodžio ir turint lūkestį, kad šis nebijos maudynių, visų pirma, reikėtų atkreipti dėmesį į jo atsparumo vandeniui lygį. Yra didžiulis skirtumas tarp trumpo pasipliuškenimo ar prausimosi po dušu ir ilgo plaukimo atvirame vandens telkinyje. Jeigu pirmąjį atlaikys daugelis išmaniųjų laikrodžių, tai štai su pastaruoju iššūkiu susitvarko tik tam tikros kategorijos prietaisai. Jeigu konkrečiau, jums reikia tokio modelio, kuris turėtų IP67 arba, dar geriau, IP68 sertifikatą. Kas tai yra? IP reitingas nurodo prietaiso atsparumo lygį (ne tik laikrodžių, bet ir telefonų ar planšečių). Pirmasis skaitmuo nurodo toleranciją dulkėms ir kitoms kietosioms dalelėms, Antrasis skaitmuo – vandeniui. Aukščiausias reitingas, kurį gali gauti prietaisas – IP68. Taigi, laikrodis su IP67 tikrai nenukentės, jeigu su juo maudysitės po dušu ar pliuškensitės ežere. Atlaikys jis ir šiokį tokį pasiplaukiojimą. Vis dėlto, jeigu plaukimas yra jūsų mėgstamas sportas ir vandenyje vienu metu praleidžiate pusvalandį ar daugiau, tikrai reikėtų rinktis prietaisą su IP68 sertifikatu.

Kaip išsirinkti geriausią išmanųjį laikrodį

Prieš pradėdami dairytis į konkrečius modelius, apsibrėžkite tam tikrus atrankos kriterijus. Jie turėtų būti visiškai subjektyvūs ir priklausyti tik nuo asmeninių prioritetų. Visų pirma, medžiagos, iš kurių prietaisas pagamintas. Vieni išmanieji laikrodžiai gaminami praktiškai vien iš plastiko ir stiklo. Kituose dar esama ir metalo elementų. Atsparumui vandeniui įtakos tai praktiškai neturi, bet stiliui – tikrai turi. Jeigu laikrodis jums yra ne tik praktiškas pagalbininkas, bet ir įvaizdžio detalė, ko gero, reikėtų rinktis modelį su metalo elementais. Kitas dizaino elementas – valdymo tipas. Vieni laikrodžiai valdomi vien prilietimais, kiti turi kontrolės apskritimą, suteikiantį vartotojui daugiau pasirinkimų ir laisvės. Įvertinkite ir baterijos talpą, programėlių pasirinkimą, matavimų tipą ir t. t. Dar vienas svarbus aspektas – eSIM. Šią funkciją turintys laikrodžiai veikia be fizinės kortelės ir Bluetooth ryšiu pririšto telefono, tad gauti pranešimus, klausytis muzikos ar atsiliepti į skambučius galėsite ir palikę šį namuose.

Vandens nebijantys Samsung išmanieji laikrodžiai

Jeigu turite išmanųjį telefoną Samsung, pasidomėkite ir laikrodžiais Samsung Galaxy Watch. Pati naujausia ir inovatyviausia Samsung Galaxy Watch 4 serija turi dviejų tipų modelius. Klasikinio dizaino Samsung Galaxy Watch 4 Classic ne tik turi IP68 reitingą, bet ir išsiskiria subtiliu, nesenstančiu dizainu. Tai modelis, kurį galima vadinti ir aksesuaru. Vis dėlto, jeigu pirmenybę teikiate funkcionalumui, geresnis pasirinkimas bus Samsung Galaxy Watch 4. Šio laikrodžio dizainas gal ir nėra toks prabangus, bet jis sukurtus būtent labiau galvojant apie aktyvų gyvenimą gyvenančius žmones. Čia yra viskas, ko gali prireikti sportuojančiai asmenybei: galingi bei itin universalūs fizinės veiklos bei savijautos stebėsenos sprendimai, personalizacijos galimybės, ryškus bei detalus AMOLED ekranas, galimybė iš Galaxy Store parsisiųsti vieną iš daugelio trečiųjų šalių programėlių, eSIM funkcionalumas ir t. t. Šiuose išmaniuosiuose laikrodžiuose taip pat veikia Google Wear OS 3.0, tad juos ypač lengva sujungti į sklandžiai veikiančią ekosistemą su Android telefonais.

Vandens nebijantys Fitbit laikrodžiai

Fitbit nešiojami išmanieji prietaisai visų pirmiausia išgarsėjo būtent dėl sportiniųfunkcijų. Iki šiol sunku būtų surasti kitus laikrodžius bei apyrankes, taip tiksliai stebinčius vartotojo fizinį aktyvumą ir teikiančius atitinkamas rekomendacijas. Žmonės, kurie naudoja Fitbit produktus, prie jų paprastai labai prisiriša ir nenori jų mainyti į kažką kita. Gera naujiena ta, kad šie išmanieji laikrodžiai drėgmės tikrai nebijo ir puikiai tinka tiek laisvalaikio pobūdžio maudynėms, tiek plaukimo treniruotėms. Tiek Fitbit Versa 3, tiek Fitbit Sense stebi ir fiksuoja jūsų plaukimo tempą, įveiktą distanciją, sudegintas kalorijas ir t. t. Tiesa, šie laikrodžiai neturi eSIM funkcionalumo. Tai reiškia, kad, jeigu norite jais atsiliepti į skambučius, skaityti laiškus ar aktyvuoti Google Assistant, jums reikės būti arti savo išmaniojo telefono. Kita vertus, plaukiojant visiems šiems dalykams vis tiek nėra laiko ar poreikio, tad nežinia, ar jų iš viso pasigesite.

Vandens nebijantys Huawei laikrodžiai

Dar viena kompanija, garsėjanti aukštos kokybės išmaniaisiais laikrodžiais, neabejotinai yra Huawei. Jos pagaminti modeliai išsiskiria tiek dizainu, tiek medžiagų kokybe, tiek funkcionalumu. Dar daugiau, Huawei išmanieji prietaisai labai lengvai susijungia į Harmony ekosistemą, tad vartotojui būna ypač lengva rezultatus stebėti visuose savo prietaisuose. Be to, daugelis Huawei išmaniųjų laikrodžių taip pat turi ir eSIM funkcionalumą, suteiksiantį plaukikams daugiau laisvės. IP68 reitingu gali girtis ne vienas gamintojo modelis. Jį gali pasiūlyti ir Huawei Watch Pro 3 ir Huawei Watch GT 3. Tačiau sportui (tiek plaukimui, tiek bėgimui ar dviračiui) labiausiai tinka Huawei Watch GT Runner. Šis modelis palaiko daugybę sveikatos stebėjimo funkcijų, įskaitant pranešimus apie neįprastą širdies ritmą ir deguonies kiekį kraujyje. Ką jau kalbėti apie įveiktą atstumą, sudegintas kalorijas ir pan. Svarbu ir tai, kad laikrodis pagamintas iš lengvo polimero ir neapsunkina riešo, o ryškiame AMOLED ekrane viską aiškiai matysite net ir vandenyje.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės