Pernai metų pabaigoje feisbukas pirmąsyk fiksavo vartotojų skaičiaus mažėjimą, tai akcijų rinkoje nurėžė milijardus dolerių įmonės vertės. Nuo metų pradžios feisbuko akcijų kaina yra sumažėjusi perpus.

Tačiau po teigiamos žinios išankstinėje prekyboje, prieš atsidarant biržai JAV, „Facebook“ akcijų kaina pašokusi 19 procentų.

„Šiuo metu mūsų paslaugomis naudojasi daugiau žmonių, nei bet kada anksčiau, ir aš didžiuojuosi, kaip mūsų produktai pasitarnauja žmonėms visame pasaulyje“, – teigė kontroliuojančiosios kompanijos „Meta“ vadovas Markas Zuckerbergas, kuris įkūrė „Facebook“ 2004 metais.

„Meta“ pajamos per pirmąjį ketvirtį sudarė 27,9 milijardo dolerių, tai buvo 7 procentais daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Tačiau toks augimas buvo lėčiausias per pastarąjį dešimtmetį.

Analitikai vertina, kad įmonės nutraukia reklamavimąsi, kadangi bandoma kovoti su kylančiomis sąnaudomis ir ekonominiu neapibrėžtumu, kuris iš dalies kyla dėl karo Ukrainoje.
Meta

„Meta“, kuri be feisbuko kontroliuoja dar ir instagramą, „WhatsApp“, jaučia konkurencinį spaudimą reklamos rinkoje ir iš kitų naujų platformų, tokių kaip „TikTok“, netgi prekybos gigantė „Amazon“ įsitraukia į reklamos rinką, rašo CNN.

M. Zuckerbergas patikino, kad investuoja į savo video paslaugą „Reels“, kuri skirta konkuruoti su „TikTok“, tikimasi, kad tai padidins reklamos pajamas.

Tačiau dar vienas iššūkis, kuris kyla „Meta“ – tai nauji privatumo reguliavimai, kuriuos nustatė „Apple“. Reklamos pardavėjams sudėtingiau taikytis į konkrečius vartotojus.

M. Zuckebergas patikina, kad jo įmonė daug investuoja į dirbtinį intelektą ir virtualią realybę, vadinamąją metavisatą, tai kita įmonės augimo fazė, tačiau kol kas tai reiškia daugiausia sąnaudas. „Meta“ pelnas per metus sumažėjo 20 procentų, iki 7,46 mlrd. dolerių.