„Nuo pat 5G plėtros pradžios dėjome visas pastangas jį kuo greičiau išplėsti už visoje šalies periferijoje už didmiesčių ribų, o šie trys šiaurės rytų miestai yra vienos paskutiniųjų stotelių. Jau šią vasarą akimirksninės spartos ir mažos delsos ryšio privalumais galės džiaugtis tiek visi atokesnių regionų gyventojai, tiek į tolėliau į gamtą pailsėti išsiruošę didmiesčių žmonės. Tikimės, kad žemėlapyje pilkų zonų neturintis 5G ryšys taip pat paskatins savivaldybes ir verslus regionuose diegti inovacijas“, – sako „Telia“ tinklo vadovas Arūnas Strolia.

Aukštaitija yra paskutinė Lietuvos dalis, kurios trūko iki visos šalies padengimo 5G ryšiu. Tad dar kovą „Telia“ 5G įjungė Utenoje, Ignalinoje, Molėtuose ir Anykščiuose, o prie naujausios kartos mobiliojo ryšio šeimos iki liepos prisijungs paskutinieji trys jo kol kas neturintys Lietuvos miestai – Zarasai, Rokiškis ir Visaginas.

Visoje šalyje pradėjus veikti 5G, žmonėms atsiras galimybės nuotoliniu būdu dirbti vasarojant atokiose sodybose ar išvykas prie nuošalaus vandens telkinio paįvairinti aukščiausios vaizdo kokybės filmų transliacijomis.

„Telia“ tinklo vadovas taip pat mano, jog visą šalį apimanti 5G aprėptis prisidės prie regionų technologinės atskirties mažinimo. Kupiškyje, Biržuose, Žagarėje, Svėdasuose ir kituose mažesniuose miestuose atsiras galimybės teikti kokybiškesnes telemedicinos paslaugas, steigtis aukštas technologijas naudojantiems verslams.

5G galėtų pasitarnauti ir plėtojant autonominio prekių pristatymo galimybes, kurios aktualios regionuose mažėjant gyventojų skaičiui ir dėl to užsidarant vietinėms prekyvietėms. Naujos kartos ryšys reikalingas savavaldžiams robotizuotiems automobiliams, kurie atokiuose vienkiemiuose gyvenantiems vyresnio amžiaus ar judėjimo negalią turintiems asmenims iš toliau esančių parduotuvių galėtų atvežti gyvybiškai reikalingus vaistus ar maisto produktus.

„Telia“ Lietuvoje pernai pastatė daugiau nei 1200 bazinių 5G stočių, jos veikia bendrovei priklausančiose 700 MHz ir 3,5 GHz dažnių juostose.

2022 m. Lietuvos keliuose ir geležinkeliuose atlikti RRT matavimai rodo, vidutinė „Telia“ mobiliojo interneto sparta per metus paaugo nuo 104,5 iki 159,9 megabito per sekundę (Mb/s).

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės