Portalo Delfi redakcija gavo laišką iš vilniečio (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. past.), kuris teigė, kad prekybos centre „Europa“ jam buvo neleista įkrauti savo elektrinio paspirtuko prie lankytojams skirtų rozečių.

„Absurdas teigti, kad elektrinis paspirtukas užsidegs ir visą prekybos centrą pavers pelenais“, – rašė vilnietis savo elektroniniame laiške.

Elektrinis paspirtukas

Kaip portalui LOGIN.LT komentavo PC „Europa“ valdytoja Viktorija Gražienė, atvykstančiųjų elektriniais paspirtukais prašoma juos palikti tam skirtose specialiose vietose prekybos centro prieigose.

„Tokios pačios taisyklės galioja ne tik elektriniams paspirtukams, bet ir kitoms mikrojudumo priemonėms, pavyzdžiui, elektriniams dviračiams, riedžiams ir kita“, – teigė V. Gražienė.

Viktorija Gražienė

Pasak jos, prekybos centro bendrose erdvėse kištukiniai lizdai yra skirti lankytojų smulkiajai elektronikai – mobiliesiems telefonams, kompiuteriams – įkrauti.

„Laikomės naujausių priešgaisrinės saugos specialistų rekomendacijų, kad elektrinių paspirtukų įkrauti patalpose nereikėtų, todėl galimybių tai daryti prekybos centro viduje dėl lankytojų ir darbuotojų saugumo nėra“, – komentavo ji.

Elektrinis paspirtukas

Kaip teigia Vincas Sasnauskas, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos Gaisrų prevencijos skyriaus viršininkas, elektrinėse mikrojudumo priemonėse esantys akumuliatoriai kelia gaisro ir sprogimo riziką.

„Todėl atsiranda pavojus žmonių sveikatai, gyvybei ir turtui. Gaisro metu per trumpą laiką dūmai gali užpildyti evakavimo(si) kelius, kuriuose laikomos elektrinės mikrojudumo priemonės, joms užsidegus“, – komentuoja V. Sasnauskas.

PAGD

Anot jo, degant akumuliatoriams susidaro išsilydžiusi masė, taip pat gali išlėkti metalo bei kitokių medžiagų dalys, kurios gali tapti uždegimo šaltiniu.

„Dūmų ir šilumos kritinis poveikis žmogui gali susidaryti greičiau nei per 3 minutes, evakavimo(si) keliai gali tapti nepasiekiami ir gaisro atveju jais nebūtų įmanoma pasinaudoti“, – dėsto pašnekovas.

Asociatyvi nuotrauka

Pasak jo, dabar galiojančiose gaisrinės saugos taisyklėse nėra nustatyta apribojimų draudžiančių įkrauti elektrinius paspirtukus prekybos centrų ir kitų pastatų viduje.

„Tačiau prekybos centrai ir kitos įmonės gali parengti vidinius priešgaisrinės saugos dokumentus, suderintus bendra tvarka, kurie negali būti mažiau griežti nei valstybės nustatyti reikalavimai“, – teigia V. Sasnauskas.

Elektrinis paspirtukas

Jis priduria, kad per ketverius metus baterijų ir su jomis susijusių gaisrų, deja, daugėjo, kilo 39 gaisrai, kurių metu sprogo ar degė kraunamos elektrinių dviračių, paspirtukų, riedžių, sodo įrankių ar kt. baterijos. Šiemet tokių gaisrų buvo jau septyni.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)