2022 m. rugpjūčio 17 d. 10:35

Užimtumo tarnyba: skaitmeniniai sprendimai padeda atsisakyti popierinių dokumentų

Užimtumo tarnyba
Užimtumo tarnyba
© Įmonės nuotr.

Skaitmeninių technologijų plitimas skatina Užimtumo tarnybą vis daugiau paslaugų perkelti į virtualią erdvę. Du standartiniai krovinių gabenimo konteineriai – tiek prieš dvejus metus būtų prireikę norint sutalpinti pasibaigusio saugojimo popierinius dokumentus. Dabar jų archyvas pildosi daug lėčiau nei prieš kelerius metus, pasakojama pranešime spaudai.

Veiklos procesų skaitmenizavimą geriausiai parodo elektroninių dokumentų srautų pokyčiai, tvirtina Užimtumo tarnyba. Pernai jie sudarė elektroniniai dokumentai sudarė 68,8 proc., kai 2018 metais jų buvo tik 15 proc.

„Planuojame, kad artimiausiu metu plėtojama skaitmeninė transformacija įgalins absoliučią daugumą paslaugų ir priemonių teikti elektroniniais kanalais. Daugiau investuojant į darbuotojų kompetencijų tobulinimą siekiama didinti jų įsitraukimą. Toks įstaigos valdymo procesų gerinimas padės efektyviau naudoti turimus ribotus išteklius, – pranešime spaudai teigė Užimtumo tarnybos direktorė Inga Balnanosienė.

Pandemijos laikotarpiu ypač padaugėjo internetu teikiamų paslaugų. Tada itin išryškėjo dvi darbo ieškančių klientų grupės. Vieni registruojasi internetu, elektroniniu būdu teikia prašymus nedarbo socialinio draudimo išmokai gauti ir kitus reikalingus dokumentus dalyvauti užimtumo priemonėse.

Inga Balnanosienė
Inga Balnanosienė

„Tai mažina darbo laiko sąnaudas ir padeda išvengti klaidų tikimybės“, – sakė direktorė.

Visgi nemažai klientų daugiausiai aptarnaujami telefonu, ir specialistai daug laiko skiria jų konsultacijoms. Būtent tai ir paskatino įdiegti IP telefonijos paslaugas Užimtumo tarnyboje, užtikrinančias, kad visi pokalbiai būtų įrašomi ir skambučiai užfiksuoti.

Pasak I. Balnanosienės, šiuo metu jau pirmojo susitikimo metu darbo ieškantis žmogus gali pasirinkti jam patogiausią aptarnavimo būdą Užimtumo tarnyboje – atvykti konsultacijai į savo gyvenamosios vietos miesto / rajono skyrių ar bendrauti nuotoliniu būdu.

Konsultacija
Konsultacija

Pernai įdiegtas ir statistinis profiliavimo modelis, kuris padeda objektyviai įvertinti kliento įsidarbinimo galimybes, tvirtinama pranešime spaudai. Duomenų visuma apie darbo ieškančio žmogaus išsilavinimą, darbo patirtį, sugebėjimus leidžia nustatyti tris kliento profilius informacinėje sistemoje: ribotų, vidutinių ar didelių įsidarbinimo galimybių.

Dar didesnį dėmesį klientų savitarnai numato Užimtumo tarnybos strategija – tai apimtų ne tik registraciją, bet ir atsiskaitymą už savarankišką darbo paiešką elektroniniu būdu. Tada darbo ieškantys asmenys galėtų dar aiškiau pareikšti poreikį paslaugoms ir pateikti grįžtamąjį ryšį.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą LOGIN.LT turinį.
(2 žmonės įvertino)
5.0000

Svarbiausios naujienos ir komentarai iš LOGIN.LT –
kiekvieną savaitę tiesiai į el. paštą!