Atėjus suplanuotam paleidimo laikui, ši raketa paleido visus 33 variklius ir kurtinančiu griausmu ėmė kilti. Tačiau netrukus skrydis baigėsi. Skrydis buvo nepilotuojamas.

Sprogimas nugriaudėjo virš Meksikos įlankos. Prieš sprogimą pastebėta, kad dalis variklių užgeso, dalis apskritai buvo nepasileidę starto metu, taip pat atrodė, kad raketa prieš sprogimą sukasi.


Kaip pranešama, sprogimas įvyko prieš sekcijų atsiskyrimą, maždaug 38 km aukštyje.
E. Musko įmonė „SpaceX“ bando sukurti daugkartinio naudojimo kosminį laivą, kuris tiktų žmonių kelionėms į Marsą. Nepaisant sprogimo, E. Muskas ir tokį rezultatą laiko sėkme, kadangi raketa apskritai pakilo iš paleidimo aikštelės Pietų Teksase.

„SpaceX“ darbuotojai jaučia apčiuopiamą palengėjimą, kai kurie iš jų džiaugiasi ir sako „Kilk Starship“! Vienas šampano buteliu apipurškė kolegas“, – rašo „The New York Times“.

Pats E. Muskas tviteryje pasidalino įrašu: „Sveikinimai „SpaceX“ komandai atlikus jaudinantį „Starship“ paleidimą. Daug išmokome naujam bandomajam paleidimui po kelių mėnesių“.

„SpaceX“ raketų komplekso „Starship“ paleidimas

„Kosminis laivas patyrė tai, ką mes vaidiname greitu neplanuotu subyrėjimu“, – tiesioginės laidos metu kalbėjo įmonės atstovas, cituoja CNN.

„SpaceX“ raketos kūrimo procese dažnai patiria griausmingų nesėkmių – bendrovės teikimu tokie bandymai yra greičiausias ir efektyviausias duomenų surinkimo būdas. Tuo įmonė skiriasi nuo kosmoso agentūros NASA, kuri pirmenybę teikia lėtam ir metodiniam testavimui ir tobulinimui, o ne dramatiškiems praktiniams bandymams.

Naujos kartos raketa „Starship“ yra ne tik didžiulė, bet ir sukurta taip, kad ją būtų galima naudoti pakartotinai. E. Musko vizijoje „Starship“ raketų flotilė gabentų naujakurius į Marsą. 120 metrų aukščio raketa yra 27-iais metrais aukštesnė nei Laisvės statula, įskaitant pjedestalą.

Bandymo metu buvo siekiama, kad jį pakiltų į 240 km aukštį kosmose, sugrįžtų į Žemę, nusileistų ir tiktų pakartotiniam paleidimui. Kaip ir kitos „SpaceX“ raketos, „Starship“ turėtų nusileisti vertikaliai. Šis bandymas turėjo vykti prieš kelias dienas, tačiau tuomet buvo atidėtas užšalus slėgio vožtuvui.

Konkurentą šiai raketai turi ir NASA – vadinamoji „Space Launch System“ (Kosminio paleidimo sistema, liet.) pirmąsyk išbandyta Lapkritį ir kol kas jai priklauso didžiausios pasiektos raketos trukos rekordas.