„Taip ilgai dirbę nuotoliniu būdu, džiaugiamės, kad kitais metais visi vėl susirinksime į savo naują 80/20 hibridinį modelį“, – antradienį CNN patvirtino „Snapchat“ atstovas spaudai. „Manome, kad buvimas kartu, išlaikant lankstumą, padidins mūsų gebėjimą įgyvendinti strateginius prioritetus – didinti bendruomenę, skatinti pajamų augimą ir pirmauti savo srityje.“

Naujoji politika įsigalios 2023 m. vasario pabaigoje.

Apie griežtesnę „Snapchat“ politiką biure pirmiausia pranešė naujienų agentūra „Bloomberg“. Ji citavo generalinio direktoriaus Evano Spiegelio vidaus atmintinę, kurioje darbuotojams sakoma, kad jiems gali tekti „paaukoti“ dalį „asmeninio patogumo“, tačiau tai bus naudinga „bendrai sėkmei“.

Asociatyvioji nuotr.
Asociatyvioji nuotr.

Silicio slėnio įmonės, garsėjančios savo privilegijų kupinais miesteliais, buvo vienos pirmųjų, kurios pandemijos pradžioje pradėjo dirbti nuotoliniu būdu. Tačiau pastaruoju metu, kai kurios iš jų bandė įpareigoti darbuotojus daugiau laiko praleisti biure. Pavyzdžiui, „Apple“ paragino savo įmonių darbuotojus bent tris dienas per savaitę dirbti biure, taip sukeldama įtampą kolektyvuose. Tačiau daugėjant masinių atleidimų, darbuotojai gali turėti mažiau svertų pasipriešinti.

Rugpjūčio pabaigoje „Snapchat“ paskelbė apie planus atleisti apie 20 proc. savo darbuotojų visame pasaulyje, t. y. daugiau kaip 1,2 tūkst. darbuotojų. Nuo to laiko jų pavyzdžiu pasekė ir kelios kitos technologijų bendrovės. „Meta“, „Twitter“ ir „Amazon“ neseniai sumažino darbuotojų skaičių, o kitos įmonės, pavyzdžiui, „Apple“, persvarsto savo įdarbinimo tempus.

Milijardieriui Elonui Muskui įsigijus „Twitter“, jis greitai atleido apie 50 proc. socialinės platformos darbuotojų ir sugriežtino bendrovės lanksčią nuotolinio darbo politiką.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą LOGIN.LT turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000