2022 m. spalio 29 d. 19:25

Rašė maisto tinklaraštį ir degustavo vyną – bet metėsi į programavimą: reikėjo sukaupti drąsos

 IT įmonės „Devbridge“, priklausančios „Cognizant Softvision“ kompanijai, verslo analitikė Beata Barauskaitė..
IT įmonės „Devbridge“, priklausančios „Cognizant Softvision“ kompanijai, verslo analitikė Beata Barauskaitė..
© Bendrovės archyvas

Trys magistro diplomai, sėkmingai vystytas maisto tinklaraštis „Braškės su pipirais“, pasiekimai vyno degustacijų čempionatuose ir galiausiai atrasta ramybė ir mylimas darbas technologijų sektoriuje – visi šie titulai priklauso IT įmonėsDevbridge“, priklausančios „Cognizant Softvision“ kompanijai, verslo analitikei Beatai Barauskaitei. Ji įsitikinusi: „Technologijų srityje reikia daug daugiau drąsių moterų, kurios priimtų sprendimus, darytų įtaką. Tereikia tik tikėti, kad gali ir viskas pavyks!“.

Žiniasklaidai atsiųstoje informacijoje B. Barauskaitė dalijasi savo asmenine patirtimi, kaip pavyko atrasti mėgstamą darbą ir IT sritį.

– Baigėte anglų kalbos ir literatūros studijas Vytauto Didžiojo universitete, tačiau susidomėjote IT sritimi. Kaip tai įvyko?

– Mano karjera prasidėjo visai banaliai, kol dar studijavau universitete jau pradėjau dirbti biuro administratore, visada norėjau būti nepriklausoma ir užsidirbti pinigų pati. Tada dar visai nežinojau ką norėčiau iš tiesų dirbti, ir nors ir studijavau filologiją, tikrai žinojau, kad nebūsiu nei mokytoja, nei dėstytoja. Karjeros kelio ieškojimai nuvedė mane į LVPA (dabar vadinasi – Inovacijų agentūra) – pradėjus dirbti su projektais.

Taip ir prasidėjo mano kelionė į profesionalų projektų vadovą – praėjusiais metais išsilaikiau ir tarptautinį PMP sertifikatą. Iš tiesų, kokie tai bebūtų projektai, geras projektų vadovas neprivalo būti tos verslo srities specialistu, jis ar ji gali sėkmingai valdyti projektą. Iš pradžių dirbau viešajame sektoriuje, vėliau persikėliau į kitą barikadų pusę – įgyvendinti ES lėšomis finansuojamą projektą – vieną iš mokslo, studijų ir verslo centrai (slėnių) projektą Kaune. O tada įsidarbinau Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje, kur vienas projektų buvo – darbas su startuoliais. Štai tada ir pajutau, kad mane labai domina technologijos, o ypač IT sritis.

 IT įmonės „Devbridge“, priklausančios „Cognizant Softvision“ kompanijai, verslo analitikė Beata Barauskaitė.
IT įmonės „Devbridge“, priklausančios „Cognizant Softvision“ kompanijai, verslo analitikė Beata Barauskaitė.
© Bendrovės archyvas

– Turite net tris magistro laipsnius. Baigėte skirtingas studijas – anglų literatūrą VDU, verslo vadybą KTU ir inovacijų valdymą ISM universitete, kodėl tiek daug studijavote? Ir kada supratote, kad norėtumėte karjeros siekti technologijų srityje?

– Turbūt niekada neplanavau, kad taip nutiks – kažkaip taip netikėtai savaime susidėliojo. Po pirmojo magistro aiškiai supratau, kad filologijos negana. Nors dabar labai daug kas puikiai kalba angliškai, aš vis tiek labai džiaugiuosi, kad kažkada baigiau būtent anglų kalbos filologijos studijas – su tiek metų patirties ir geromis anglų kalbos žiniomis, kurios mano kartai nėra ypatingai būdingos, man padėjo siekti karjeros tarptautinėse komandose. Vien anglų kalbos nebuvo gana, jaučiau, kad verslo žinių labai trūksta, todėl įstojau į KTU.

Trečiasis magistras buvo susijęs su tuo, kad darbavausi mokslo, inovacijų ir technologijų slėnių projektuose. Kaip tik buvo sukurta programa Inovacijų valdymo ir technologijų perdavimo magistro programa ISM universitete, kurios pilotinėje versijoje mokiausi. Tada dar labiau įsitvirtino suvokimas, kad technologijos – ateitis, ypač IT. Kai labai daug gyvenimo patogumų susiję su technologiniais sprendimais, o jie padaryti nevertinant jokios verslo naudos ar vartotojo patirties – kaip tai nepatogu. Nuostabus jausmas yra galėti padaryti kitaip – geriau, patogiau! Tai mane ir veža mano darbe.

– Daug metų dirbote ne visai su IT sritimi nesusijusiuose sektoriuose. Kaip prasidėjo karjeros kelias profesionaliose IT organizacijose?

– Pirmasis mano darbas IT srityje buvo gan nedidelėje IT įmonėje, kurią lietuviai įkūrė Amerikoje – visai kaip ir dabartinė darbovietė. Ta patirtis, o ypač įkvepiantis ir palaikantis vadovas, padėjo man įsitikinti, kad tai mano kelias. Vienok, iššūkis buvo bandyti suderinti šeimos pareigas ir darbą kitose laiko zonose – visi vakarai buvo užimti susitikimais, o tuo metu, kai aš turėjau laiko, mano vaikai būdavo mokykloje. Po daugiau nei trejų metų bandymo suderinti šiuos dalykus, pasukau į automobilių jutiklių gamybos sritį.

Patirtis buvo neįkainojama – gamyba, projektų valdymas, tarptautinės komandos, įvairių tautybių klientai. Tada supratau, kad po šitos patirties nebebijau nieko – taip atsidūriau „Devbridge“ – buvau girdėjusi apie šią įmonę vien tik gerus atsiliepimus, tad kai su manimi susisiekė šios įmonės atstovė, iškart sutikau pasikalbėti. Nors dar neturėjau planų keisti darbo tuo metu, tokia galimybė pasirodė labai įdomi.

Tai jau antroji mano patirtis IT, pirmoji nenuvylė – antra labai nudžiugino. „Devbridge“ dirba mano kolega iš pirmosios darbo IT patirties ir jis jau buvo papasakojęs daug gerų dalykų. Įmonės matomumas žiniasklaidoje, profesiniuose tinkluose yra gan didelis, tad buvo įdomu ne tik perskaityti apie įmonę, bet ir įsitikinti pačiai ar visai tai tiesa. Ir iš tiesų – taip ir yra. Tos vertybės, kurias įmonė deklaruoja, jos yra ir jų laikomasi. Kas svarbiausia, kad jos sutampa su maniškėmis.

– Prie kokių projektų šiuo metu darbuojatės „Devbridge“ ir kas jums yra įdomiausia kasdieniniame darbe?

– Šiuo metu projektas, prie kurio dirbu, turi tikslą padėti gamybinei įmonei vizualizuoti realius gamybos duomenis, lyginant juos su dienos planu, kuri gamykla turi įvykdyti. Tai suteiks galimybę įmonės darbuotojams kaip įmanoma greičiau reaguoti į bet kokius nukrypimus ir priimti tikslius verslo sprendimus.

Kadangi jau turiu patirties gamybinėje srityje, puikiai suprantu tokius iššūkius ir kiek naudos galime sukurti klientui. Labai uždega noras vystyti sprendimus, kuriančius realią naudą, suteikiančius įrankius daryti duomenimis grįstus sprendimus. Mane absoliučiai veža tai, ką darau dabar. Buvimas komandos dalimi, galėjimas daryti sprendimus kuriamuose produktuose, kurie suteikia vertę ir keičia verslo procesus klientui – nuostabu.

Ne tik darbdavys, bet ir komandos nariai ir kolegos „Devbridge“ yra išskirtiniai, visada paslaugūs, mandagūs ir siekiantys bendro tikslo. Čia užtenka pakelti ranką ir paklausti, ar kas galėtų patarti kaip spęsti kokią nors problemą ir visada atsiranda būrelis kolegų, kurie papasakos savo patirtį ar pasidalins žiniomis. Kasdien dirbu tą darbą, kuris man patinka, sprendžiu iššūkius, kurie man įdomūs, realizuoju ir savo pomėgius.

– Kalbant apie jūsų pomėgius, buvote viena pirmųjų maisto tinklaraštininkių, net devynerius metus vystėte savo tinklaraštį „Braškės su pipirais“. Ar niekada nekilo minčių šį hobį paversti darbu?

– Aš visada buvau žmogus, kuris mėgsta struktūrą, aiškumą, gerai sudėliotus procesus ir taisykles. Pusiausvyrai palaikyti, visada ieškojau kūrybinės veiklos, kuri iš vienos pusės leistų man persijungti nuo darbų, o iš kitos pusės leistų išnaudoti kūrybinę energiją.

Maisto blogas buvo būtent tai – visų pirma tai buvo mano virtuvės užrašų knygutė, tačiau ši veikla reikalavo daug kūrybos – parašyti pagaulų tekstą, gražiai sudėlioti pagamintą maistą ir jį nufotografuoti. Pirmos darytos nuotraukos dabar atrodo labai netikusios. Bet ši veikla padėjo man surasti bendraminčių, su kuriais iki šiol draugaujame ir palaikome ryšį, išmokti geriau fotografuoti, išlavino estetikos jausmą. Mane visada įkvėpė Winstono Churchillio citata: „My tastes are simple, I am easily satisfied with the best“.

Tad galiu pasakyti, kad man netinka bet kaip – kas tai bebūtų, sriubos lėkštė ar laiškas klientui, stengiuosi dar kart patikrinti ar viskas gerai, ar nėra klaidų, ar pakanka turinio ar druskos. Mane veža skoniai, maisto, vyno, gyvenimo, taip pat ir darbo. „Devbridge“ tikrai turi gerą skonį – visi kolegos yra išskirtiniai žmonės, labai draugiški, paslaugūs, įdomūs, su įvairiais pašėlusiais pomėgiais. Net jei mano pomėgiai kitokie, jaučiuosi tarp bendraminčių.

 IT įmonės „Devbridge“, priklausančios „Cognizant Softvision“ kompanijai, verslo analitikė Beata Barauskaitė
IT įmonės „Devbridge“, priklausančios „Cognizant Softvision“ kompanijai, verslo analitikė Beata Barauskaitė
© Bendrovės archyvas

– Įkvepiate savo pomėgiais ir kolegas, įkūrėte bendraminčių vyno mėgėjų klubą įmonėje, dalijatės savo atradimais komandoje?

Nuo maisto nenutolau niekaip, tik nustojau rašyti blogą. Nesu profesionalė ir vynų srityje, tačiau daug skaitau, degustuoju. Mane užburia skoniai, užburia vyno istorijos. Be viso to, vynas glaudžiai susijęs su istorijos, meno, tendencijų, politikos ir rinkodaros raida bei istorijomis. Pradėjus domėtis nustebino kiek gili ir plati vyno sritis, tad net jei kasdien ką nors naujo sužinau, vis tiek yra jausmas, kad dar daug daugiau yra man nežinoma.

Karantino metu teko dalyvauti aklose degustacijose – spėjimuose, kur nusipirkus bilietą, paskirtą dieną visi dalyviai į namus gauna po 5 buteliukus, kiekviename jų 50 ml. vyno ir skaičius ant buteliuko. Uostant ir ragaujant reikėjo spėti šalį, regioną, subregioną, vynuogę, alkoholio kiekį, pagaminimo metus ir apytikrę kainą. Atrodo neįmanoma, tačiau sekėsi visai neblogai, netgi pavyko per vieną etapą užimti pirmąją vietą, surinkus daugiausia teisingų spėjimų.

Darbe subūrus bendraminčius, man padėjo įsitvirtinti komandoje, atrasti naujų pažinčių, žmonių, su kuriais kažin ar būčiau kitaip susipažinusi – dabar jie yra tie žmonės, kurių pagalbos ar patarimo visada galiu paprašyti ir kurie, kaip ir aš, visada nekantriai laukia mūsų susitikimų. Pastebėjau, kad pasklidus žiniomis apie pomėgius, vis dažniau kas nors prašo mano patarimo, kokį vyną padovanoti mylimam giminaičiui jubiliejaus proga, ar kokius gėrimus pirkti savo vestuvėms. Visada džiaugiuosi, jei mano patarimas būna sėkmingas.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą LOGIN.LT turinį.
(6 žmonės įvertino)
4.6667

Svarbiausios naujienos ir komentarai iš LOGIN.LT –
kiekvieną savaitę tiesiai į el. paštą!