Mokytoja gestų kalba dirbo 11 metų

Mokykloje Irena dirbti pradėjo dar studijuodama paskutiniame universiteto kurse.

„Studijų metu patekau į tokį projektą, kurio tikslas buvo paruošti lietuvių kalbos specialistų, kurie išmanytų gestų kalbą. Būdama ketvirtame kurse gavau pasiūlymą prisijungti prie Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro (LKNUC) komandos – čia praleidau 11 metų. Tai buvo nelengvas, bet labai įdomus darbas – perteikti visą dėstomą informaciją gestų kalba negirdintiems mokiniams buvo tikras iššūkis“, – kalba ji.

Tradicinių vadovėlių ir kitų įprastų priemonių tokioje srityje ne visada pakanka, tad dirbant tokio pobūdžio mokytoja reikia paskirti daug laiko ir individualiam pamokų pasiruošimui.

Anot pašnekovės, ši profesija jai suteikė galimybę ne tik „auginti“ jaunąją kartą, bet ir pačiai nuolat mokytis, tobulėti bei ugdyti kantrybę.

Vis dėlto, vėliau įsidarbinus dar vienoje įstaigoje, toks tempas pradėjo varginti bei tapo akivaizdu, kad tiek veiklos suderinti tapus mama bus per sunku.

Pokyčiams įkvėpė vaiko priežiūros atostogos

I. Gaudiešienė pripažįsta, kad dėl įvardinto krūvio, mintys kažką keisti sukosi kurį laiką, bet tam ryžosi tik vaiko priežiūros atostogų metu.

Nors galvojo apie kelias sferas, pagrindinį dėmesį sukoncentravo ties IT sritimi. Ji jai visada atrodė labai dinamiška, perspektyvi, su daugybe karjeros galimybių, lanksčiu darbo grafiku, galimybe dirbti ne tik moderniuose biuruose tarptautinėse kompanijose, bet ir nuotoliniu būdu iš bet kurios pasaulio vietos.

„Kadangi taip jau susidėliojo, kad motinystės atostogose užtrukau ketverius metus, pradėjau svarstyti, kurioje srityje galėčiau save išbandyti. Domėtis ir mokytis IT pradėjau dar būdama šiose atostogose – jaučiau, jog privalau pabandyti. O jei nepasiseks ar nepatiks, galėsiu ramiai sugrįžti į buvusius darbus. Iki to dar buvo likę metai, tad apsisprendžiau – jeigu kažką keisti – tai dabar“, – dalijasi dviejų vaikų mama.

Perėjo ne vienus mokymus

Pažintis su IT sektoriumi prasidėjo nuo „Women Go Tech“ iniciatyvos moterims „Atrask technologijas“, kurioje ji susipažino su įvairiomis šios srities rolėmis ir suprato, jog IT nėra tik programavimas.

„Nors apie programinės įrangos testuotojo profesiją jau žinojau prieš tai, bet dalyvaudama šioje programoje galutinai įsitikinau, kad tai labiausiai mane traukianti sritis, tad nieko nelaukusi pradėjau testavimo kursus vienoje programavimo mokykloje bei paraleliai patekau į pusės metų „Women Go Tech“ mentorystės programą, kurioje jau kryptingai, programos ir mentorės pagalba, gilinausi į testavimo sritį“, – vardija I. Gaudiešienė.

Kitas žingsnis buvo „Sourcery Academy for Testers“ akademijos nemokama testuotojų programa, kuri vyks ir šią vasarą.

„Apie „Devbridge“ organizuojamą „Sourcery“ akademiją buvau girdėjusi kaip apie stipriausią akademiją testuotojams, kuri vyksta kartą per metus vasarą, tad nors ir buvau jau baigusi ne vienus mokymus ir įsidarbinusi, vis tiek aplikavau į šią akademiją, nes jos programa atrodė įdomesnė ir platesnė nei mano keli baigti kursai kartu sudėjus. Labai patiko, kad daug dėmesio buvo skiriama praktinėms užduotims, darbui su komanda ir mentoriumi. Kas savaitę po darbų susitikdavome su mentoriumi ir komanda gyvai bei aptardavome paskaitų medžiagą, namų darbus, kilusius klausimus. Kiekvieną paskaitą dėstė skirtingi dėstytojai, gerai išmanantys konkrečią sritį, taigi atrodė, kad tai puiki galimybė dar labiau pagilinti jau turimas žinias ir įgyti naujų. Taip pat žinojau, kad geriausi studentai bus pakviesti į darbo pokalbius, o perspektyva įsidarbinti vienoje didžiausių IT kompanijų Lietuvoje itin viliojo. Tad po akademijos gavusi pasiūlymą prisijungti prie kompanijos labai apsidžiaugiau ir nedvejodama priėmiau pasiūlymą“, – kaip klostėsi nauja karjera, pasakoja pašnekovė.
 Irena Gaudiešienė, „Devbridge“ jaunesnioji programinės įrangos testuotoja. Organizacijos nuotr (1)

Įsidarbino per pusmetį

Ji drąsina tuos, kurie svarsto ar ryžtis persikvalifikuoti – darbą susirasti pavyko per šiek tiek daugiau nei pusę metų.

„Manau, jog tai pavyko gana greitai todėl, kad link tikslo ėjau labai nuosekliai ir kryptingai, pasinaudodama visomis galimybėmis, kurios tik pasitaikė, neapsistodama ties vienais baigtais kursais, bet mokiausi ir gilinausi toliau. Taip pat motyvaciją labai palaikė ir mentorė bei moterų bendruomenė, kurios keliavo tuo pačiu persikvalifikavimo keliu. Šioje srityje moterų sparčiai daugėja, ir prie to tikrai prisideda įvairios nemokamos iniciatyvos, kurios padeda į šią sritį pažvelgti iš arčiau bei paneigti susiformavusius mitus“, – teigia I. Gaudiešienė.

„Devbridge“ jaunesnioji programinės įrangos testuotoja neslepia, kad pamokų naujame karjeros puslapyje pasitaikė, dėl to einančius nauju keliu ji skatina nebijoti klausti.

„Viskas buvo nauja – tiek sritis, tiek darbas biure; darbas anglų kalba, su įvairiomis technologijos ir programomis; darbas su profesionaliais programuotojais, kurie dažnai kalba technine kalba ir ne visada suprasdavau apie ką. Tai iššūkių iš pradžių tikrai buvo, bet kolegos visada buvo labai supratingi, daug padėjo. Mano manymu, svarbiausia yra nebijoti klausti, klausti ir dar kartą klausti, jeigu kažko nežinai ar nesupranti“, – pataria pašnekovė.

Norintys dalyvauti nemokamoje testuotojų akademijoje, kuri vyks Vilniuje ir Kaune, kviečiami registruotis iki 2023 m. birželio 1 d. (įskaitytinai), daugiau informacijos čia.