2022 m. lapkričio 23 d. 20:08

Proveržis maisto istorijoje: laboratorijoje užaugintą mėsą pirmą kartą leista vartoti žmonėms

Asociatyvioji nuotr.
Asociatyvioji nuotr.

JAV saugos agentūra, Maisto ir vaistų administracija (FDA), atlikusi „kruopštų vertinimą“, leido vartoti ląstelėmis užaugintą vištieną, rašo bbc.com.

Įmonė „Upside Foods“ ją pagamino plieninėse talpyklose, naudodama iš gyvų gyvūnų paimtas ląsteles.

Vištiena galės būti parduodama vartotojams po to, kai ją patikrins JAV žemės ūkio departamentas.

FDA teigė, kad priimdama sprendimą rėmėsi įmonės pateiktais duomenimis ir informacija, ir „šiuo metu neturi daugiau klausimų“.

Įmonės įkūrėja ir vadovė Uma Valeti sakė: „Šiandien mes vėl įėjome į istoriją – tapome pirmąja įmone, gavusia FDA raštą „Be klausimų“ dėl auginamos mėsos“.

Prieš pradėdama prekiauti savo produktais, „Upside Foods“ turės įveikti keletą kliūčių, pavyzdžiui, reikės oficialiai patvirtinti gamyklą, kurioje gaminamas produktas, tačiau A. Valeti šią naujieną pavadino „lūžio momentu maisto istorijoje“.

Apetitas naujovėms

Keletas pradedančiųjų maisto bendrovių bando kurti panašius produktus, kurie galėtų padėti sutaupyti daug anglies dvideginio ir vandens, taip pat atlaisvinti žemę gamtai.

Mokslininkai teigia, kad naudojant tokius maisto produktus, palyginti su įprasta europietiška mityba, planetos apkrova galėtų sumažėti daugiau kaip 80 proc.

Prognozuojama, kad ateityje kultūrinės mėsos produktai užims vis didesnę visos mėsos rinkos dalį.

2020 m. Singapūre startuolis „Eat Just“, „Upside Foods“ konkurentas, pirmasis gavo leidimą gaminti dirbtinę „švarią mėsą“. Jos grynuoliai gaminami iš gyvūnų raumenų ląstelių laboratorijoje.

Dvi didžiausios šio sektoriaus bendrovės yra Izraelyje įsikūrusios „Future Meat Technologies“ ir „Impossible Foods“, kurios augalinės kilmės mėsainis „Impossible Burger“ buvo pristatytas 2016 m. ir labai išpopuliarėjo.

Asociatyvioji nuotr.
Asociatyvioji nuotr.

Dėl to bendrovė pradėjo bendradarbiauti su „Burger King“ ir dabar „Impossible Whoppers“ yra daugumos šios bendrovės padalinių JAV valgiaraščiuose.

Škotijoje įsikūrusios maisto technologijų bendrovės „Roslin Technologies“ vykdomasis direktorius Ernsts van Orsouw „Upside Foods“ FDA patvirtinimą pavadino „svarbiu etapu“ pramonėje.

„Labai džiugu, kad pasaulyje pirmaujanti reguliavimo institucija priėjo prie tos pačios išvados, jog laboratorijoje auginamą mėsą yra saugu valgyti“, – sakė jis.

E. Orsouw mano, kad šis žingsnis „paskatins tolesnes inovacijas ir investicijas“ auginamo maisto pramonėje.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą LOGIN.LT turinį.
(4 žmonės įvertino)
4.0000

Svarbiausios naujienos ir komentarai iš LOGIN.LT –
kiekvieną savaitę tiesiai į el. paštą!