2022 m. liepos 14 d. 15:12

Programišiai įvykdė ataką prieš skelbimų portalo Alio.lt klientų duomenis

Vakar pastebėta kibernetinė ataka prieš internetinį skelbimų portalą Alio.lt. Buvo bandomi traukti vartotojų duomenys iš portalo duomenų bazės – bandomi atspėti vartotojų ID ir telefonų numeriai, rašoma pranešime.

Iš viso atakos padarytos prieš 345 095 vartotojus. Įvardinti tikslų ištrauktų duomenų kiekį šiuo metu dar neįmanoma. Informacija perduota Valstybinei duomenų apsaugos inspekcija, Kompiuterinių incidentų tyrimų tarnybai ir Policijai. Bus pradėti tyrimai.

Itin jautrūs duomenys – banko sąskaitų, mokėjimo kortelių duomenys, asmens kodai, namų adresai – Alio.lt duomenų bazėje saugomi ir kaupiami nebuvo.

Norint sukurti paskyrą skelbimų portale vartotojui reikia pateikti tik šiuos savo asmens duomenis – telefoną, elektroninio pašto adresą, ir susikurti slaptažodį arba galima prisijungti per socialinio tinklo Facebook paskyrą.

Kol kas nėra žinoma kas laužėsi į duomenų bazę ir kokią tiksliai informaciją surinko, bei kur ją panaudos. Atliktas monitoringas dėl asmens duomenų paviešinimo elektroninėje erdvėje, tačiau duomenys nebuvo rasti. Vertinant kitas panašias atakas, daroma prielaida, kad duomenys gali būti nutekinti ir viešai.

Alio.lt vartotojai jau gavo laiškus ir SMS žinutes, kuriomis informuoti apie kibernetinę ataką, jau panaikinti jų slaptažodžiai ir jiems reikės susikurti naujus. Alio.lt vartotojams rekomenduojama pasikeisti socialinių tinklų ar kitų paskyrų slaptažodžius, nes su buvusiu Alio.lt vartotojo slaptažodžiu programišiai gali bandyti spėti kitų vartotojo paskyrų slaptažodžius ir atskleisti daugiau asmens duomenų apie vartotojus.

„Labai atsiprašome savo klientų dėl šiuo incidentu galimai sukeltų nepatogumų. Panašu, jog tai galėjo būti dar viena Rusijos ataka prieš Lietuvos IT erdvę, prieš kurią, matyt, bejėgiai atsilaikyti dauguma verslo subjektų.

Mes dedame dideles pastangas apsaugoti vartotojus ir suvaldyti įvykdytą duomenų saugumo pažeidimą, visas teisinis veiksmų planas jau yra vykdomas. Viešai komunikuodami apie įsilaužimą į mūsų duomenų bazę norime dar kartą atkreipti visų dėmesį ir paskatinti kitas įmones ir organizacijas užsiimti prevencinėmis saugumo priemonėmis, taip pat Lietuvos piliečius būti budriais ir ugdyti apsaugos prevenciją savo asmens duomenų klausimu,” – Alio.lt vardu situaciją komentuoja IT vadovas Kristijonas Šiaulys.

Nuo birželio 20 iki 29 d. Lietuvoje buvo nepasiekiamos, ar pasiekiamos, tačiau su trikdžiais, ne mažiau kaip 137 interneto svetainės. Tad kibernetinė erdvė yra itin jautri pastaruoju metu.

Skelbimų portalas Alio.lt priklauso estų kompanijai „Ekspress Grupp“. „Ekspress Grupp“ taip pat valdo UAB „Delfi“. Alio.lt ir Delfi.lt informacinės infrastrūktūros yra atskirtos, tad Delfi.lt vartotojams grėsmės nėra.

Šiuo metu naudotis skelbimų portalo Alio.lt paslaugomis yra saugu, ataka visiškai sustabdyta, imtasi papildomų saugumo priemonių.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
3.6667

Svarbiausios naujienos ir komentarai iš LOGIN.LT –
kiekvieną savaitę tiesiai į el. paštą!