2022 m. birželio 14 d. 10:34

Pradeda veikti sparčiausias Europoje superkompiuteris

Kompiuteris
Kompiuteris

Pirmadienį Suomijoje pradėtas naudoti sparčiausias Europoje superkompiuteris, kuris žemyno mokslininkams bus prieinamas nuo rugsėjo, pranešė Europos Komisija.

„Europos našiosios kompiuterijos bendroji įmonė“ (EuroHPC) pristato naujausią superkompiuterį LUMI – Suomijoje, Kajanio mieste. LUMI – sparčiausias ir efektyviausiai energiją vartojantis superkompiuteris Europoje ir trečias pagal spartą pasaulyje“, – pažymi EK.

Kompiuterį bendrai sukūrė „EuroHPC“ ir 10 Europos šalių konsorciumas – Belgijos, Čekijos, Danijos, Estijos, Islandijos, Lenkijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos ir Šveicarijos.

„Dėl milžiniškų skaičiavimo pajėgumų LUMI leis daug greičiau pasiekti mokslinių laimėjimų, pavyzdžiui, medicinos ir klimato tyrimų srityse. Tai gali būti vakcinų kūrimas, vėžio diagnostika arba klimato kaitos padarinių švelninimas. Tai dabar sparčiausias superkompiuteris Europoje ir vienas iš trijų galingiausių pasaulyje“, – pabrėžė Europos Komisijos narė, už skaitmenines technologijas atsakinga Margrethe Vestager.

Tikėtinas didžiausias šio superkompiuterio pajėgumas – 550 petaflopų, tai yra 550 kvadrilijonų skaičiavimo operacijų per sekundę. Tai prilygsta 1,5 mln. naujausių nešiojamųjų kompiuterių bendram našumui.

Europoje jau veikia keturi superkompiuteriai: „Discoverer“ Bulgarijoje, „MeluXina“ Liuksemburge, „Vega“ Slovėnijoje ir „Karolina“ Čekijoje. Šiuo metu vystomi dar keli projektai – "Leonardo" Italijoje, „Deucalion“ Portugalijoje ir „MareNostrum 5“ Ispanijoje.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą LOGIN.LT turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Svarbiausios naujienos ir komentarai iš LOGIN.LT –
kiekvieną savaitę tiesiai į el. paštą!