Suprasti IT – būtina jau šiandien

„Unicorns Lithuania“ vadovės Ingos Langaitės teigimu, šiandien Lietuvoje vis dar trūksta supratimo, kaip veikia technologijos ir kokią realią vertę jos neša. IT egzaminu siekiama patraukti ne tik moksleivių ar pažengusių IT vartotojų, bet ir visuomenės dėmesį.

„Jei anglų kalbos egzaminui pavyko išpopuliarėti, vadinasi, gali pavykti ir informatikai. IT ilgainiui turi tapti stipriu ir vėliau lengvai monetizuojamu kiekvieno įgūdžiu. Technologijas valdantys specialistai tobulėja dideliu greičiu, sparčiai žengia karjeros laiptais, transformuojasi, neretai ir patys kuria startuolius“, – sako I. Langaitė.

 IT egzaminas
IT egzaminas
© Pranešimo siuntėjų

Daugiakanalės rinkodaros automatizavimo startuolio „Omnisend“ vadovas Rytis Laurinavičius pastebi, kad informatikos mokiniai turėtų būti mokomi daug anksčiau, nei tai daroma šiandien.

„Manau, kad mokyklose turėtų atsirasti privalomas informatikos ugdymas nuo pat pirmosios klasės, ko šiuo metu nėra Lietuvoje. Tokie dalykai, kaip darbas su „Excel“ arba „Power Point“ programomis, turėtų būti mokomi ne devintoje, o pirmoje klasėje“, – įsitikinęs R. Laurinavičius.

 Rytis Laurinavičius. Manto Gudzinevičiaus nuotr
Rytis Laurinavičius. Manto Gudzinevičiaus nuotr
© Pranešimo siuntėjų

Anot jo, informatikos egzaminu siekiama priminti, kad gebėjimas suprasti programavimo kalbas ir kaip veikia kompiuteriai šiais laikais yra būtinas, ypač sparčiai progresuojant dirbtinio intelekto technologijoms.

IT mąstymas sėkmingesnę karjerą užtikrins ir humanitarams

„Unicorns Lithuania“ vadovės teigimu, per 5-erius metus Lietuvos startuolių ekosistemos vertė augo net 17 kartų, tačiau potencialo Lietuva dar turi su kaupu. Anot I. Langaitės, Lietuvos IT verslui labai trūksta talentų – įvairių specialybių, ne tik programuotojų.

„Darbas IT srityje užtikrina sėkmingą ir prasmingą karjerą dešimtmečiams į priekį. Jau šiandien vidutinis atlyginimas startuoliuose siekia 3,5 tūkst. eurų iki mokesčių, per metus augo 21 proc. ir kone dvigubai lenkia vidutinį atlyginimą šalyje. Patyrę specialistai startuoliuose gali uždirbti nuo 5 tūkst. eurų „į rankas“ ir daugiau, o kai kuriose įmonėse algos Lietuvoje jau tolygios mokamoms Berlyne“, – pasakoja I. Langaitė.

Nors visuomenėje vyrauja įsitikinimas, kad IT žinios svarbios tik „tiksliukams“, R. Laurinavičiaus manymu, šiais laikais be jų neišsivers ir humanitarai.

„Jeigu nori būti geru rinkodaros specialistu ir esi ne tik kūrybiškas, bet dar gebi ir gerai skaičiuoti – tai tau daug geriau seksis. Šiandien praktiškai visoms profesijoms efektyviau ir našiau veikti gali padėti technologijos, tik specialistai turi turėti bent bazinį IT raštingumą“, – tvirtina „Omnisend“ vadovas.

IT egzaminas
IT egzaminas
© Pranešimo siuntėjų

Registracija į Lietuvos startuolių inicijuojamą IT egzaminą jau prasidėjo. Norintys prisijungti, kviečiami užsiregistruoti tinklalapyje itegzaminas.lt iki pat gegužės 17 d. Egzaminas visoje Lietuvoje vyks vienu etapu, truks 60 min., jį sudarys uždari testo ir vienas atviras klausimai.

Dalyvauti kviečiami moksleiviai nuo 5 iki 12 klasės, IT profesionalai ir visi kiti, besidomintys technologijomis. Nugalėtojų lauks vertingi prizai, tarp kurių – kompiuterinė technika, ekskursijos į sėkmingiausių Lietuvos startuolių biurus ir biudžetas plėsti savo IT bei verslumo žinias. Projekto draugai – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą LOGIN.LT turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000