Jau anksčiau buvo kalbama, kad „Tesonet“ yra antrasis Lietuvos vienaragis, tačiau tokiu buvo pripažįstamas neoficialiai. Vis dėlto, startuoliui „Nord Security“ pritraukus papildomai 100 milijonų dolerių investicijų įmonė oficialiai pripažinta antruoju Lietuvos vienaragiu.

Vienaragiu laikomas tokia įmonė, kurios vertė tampa didesnė nei 1 milijardas JAV dolerių.

Bendrovė surinko 100 milijonų dolerių finansavimo ture, kuriam vadovavo „Novator“ – Europos įmonė, kuri, be kita ko, remia „Deliveroo“, „Stripe“ ir „Tier“, o taip pat ir kitus – „Burda Principal Investments“, „General Catalyst“ bei asmenis, įskaitant Ilkka Paananen iš „Supercell“, Miki Kuusi iš „Wolt“ bei Matt Mullenweg iš „Automattic“. Šiame etape „Nord Security“ startuolis vertinamas 1,6 mlrd. JAV dolerių.

VPN naudojimas pastaraisiais metais itin stipriai augo didėjant susirūpinimui dėl duomenų privatumo ir saugumo. Taip pat tai leidžia apeiti ir geografinius turinio ribojimus, rašo „TechCrunch“. „Nord Security“.

„Nord Security” teikiama VPN paslauga „NordVPN” šiuo metu yra viena populiariausių pasaulyje, tarp įmonės produktų yra ir slaptažodžių tvarkyklė, kiti saugos ir tapatybės valdymo produktai.

Iki šiol be išorinio finansavimo veikusios kompanijos bendraįkūrėjas Tomas Okmanas užsienio žiniasklaidai paaiškin, kodėl pasiryžo priimti kapitalo injekciją: kad neatsiliktų nuo laikmečio, o taip pat laikytųsi kompanijos misijos, kurią geriausiai apibendrina atviro interneto siekis. Taip pat kompanija siekia vartotojams leisti apsisaugoti nuo kibernetinių kenkėjų.

Okmanas kalba apie plėtrą: jau dabar turime 200 atvirų darbo pozicijų

T. Okmanas portalui LOGIN.LT teigia, kad pinigai bus naudojami tolesnei plėtrai.

„Visų pirma, ieškojome partnerių. Mes esame pelninga įmonė, ir mums tų lėšų reikėjo tik tiek, kad partneriai jaustųsi žaidimo dalimi. Bet dabar, aišku, turint galimybių, investuosime toliau į plėtrą, kursime daugiau produktų, plėsimės, ir galbūt pradėsime darytis kažkokius didesnius kitų verslų pirkimus“, – sako T. Okmanas, paaiškinęs, kad domimasi kibernetinio saugumo sritimi.

Jis pabrėžė, kad svarbiausia visai įmonei – kurti saugesnį ir atvirą internetą visiems.

„Tas svarbiausia, ir tikime, kad pritrauktos lėšos padės tą padaryti“, – sakė verslininkas.

Paklaustas, ar svarstoma apie žengimą į akcijų rinką, jis paminėjo, kad yra didelių ambicijų, bet konkrečių planų kol kas neįvardija.

„Tesonet“ bendraįkūrėjai Eimantas Sabaliauskas ir Tomas Okmanas
„Tesonet“ bendraįkūrėjai Eimantas Sabaliauskas ir Tomas Okmanas
© Įmonės nuotr.

T. Okmanas patikino, kad Ukrainoje prasidėjęs karas nepaveikė derybų su investuotojais.

„Viskas prasidėjo žymiai seniau, prieš karą Ukrainoje, ir karas neturėjo jokios įtakos sandorio dinamikai. Niekas nesikeitė, dėl to labai džiaugiamės ir supratome, kad suradome partnerius, kurie tiki mumis, ir tiki Lietuva“, – kalbėjo T. Okmanas.

Jis patikino, kad ateityje tikimasi auginti kompanijos vertę.

O Lietuvoje „Nord Security“ toliau reikšmingai plečiasi.

„Mes šiuo metu turime virš 200 atvirų pozicijų, ir kai kurios tos pozicijos yra ne po vieną, o po kelis žmonės, ir tikrai plėsimės ir visus, kurie nori prisijungti prie mūsų, labai kviečiu tą daryti“, – sako T. Okmanas.

„Matome besikeičiantį skaitmeninio privatumo kraštovaizdį, ir kad atviras internetas nebeveikia taip, kaip buvo numatyta. Mūsų misija yra sukurti radikaliai kitokį internetą, apsaugant vartotojų ir įmonių paskyras, tinklo informaciją nuo kibernetinių grėsmių visame pasaulyje“, – taip teigė jis portalui „TechCrunch“.

Langaitė: reikšminga visos Lietuvos startuoliams

Inga Langaitė, „Vienaragiai LT“ vadovė teigė, kad ši diena reikšminga ne tik „Tesonet“ grupei, tačiau ir visos Lietuvos startuoliams.

„Daug kas Lietuvoje žinojo, kad „Tesonet“ grupė yra neoficialus vienaragis, tačiau esant oficialiam sandoriui Lietuva pasaulio žemėlapyje yra pažymima, kaip turinti du vienaragius. Labai svarbu, kad tai yra pirmas didelis sandoris „Tesonet“ kompanijai, o tai reiškia, kad jie dirbo pelningai ir būtent iš pelno užaugino vienaragį. Todėl reikia suprasti, kad net ir pasauliniame kontekste tai yra pakankamai unikalus ir retas atvejis. O tuo galime tik pasidžiaugti“, – aiškino I. Langaitė.

„Vienaragiai lt“ vadovė taip pat pabrėžė, kad antro oficialaus vienaragio pripažinimas teigiamos įtakos turės ir kitiems šalies startuoliams, mat potencialūs investuotojai tikrai atsižvelgs į tai, kad šalyje gali būti ir daugiau dėmesio vertų startuolių.

„Kadangi mes su antru oficialiu vienaragiu išeiname tiek į investuotojų rinkas, tiek pritraukiame dėmesį kitų žaidėjų visoje pasaulinėje ekosistemoje, tad natūralu, kad daug kas norės sužinoti, kokių dar yra potencialių startuolių Lietuvoje. Lietuvai tai vienareikšmiškai yra džiugus įvykis ir manau, kad tai tik puiki pradžia, nes vienaragių turėsime ženkliai daugiau“, – džiaugėsi I. Langaitė.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą LOGIN.LT turinį.
(0 žmonių įvertino)
0