2022 m. rugpjūčio 14 d. 21:32

Naujas tyrimas parodė – kas penktas žmogus prieš skyrybas šnipinėja savo partnerį

Asociatyvioji nuotr.
Asociatyvioji nuotr.

Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi advokatų kontora įspėja apie nerimą keliančią sutuoktinių sekimo tendenciją. Remiantis nauju tyrimu, stebėjimo technologijų pažanga skatina sutuoktinius labiau nei bet kada šnipinėti savo partnerius, rašo nypost.com.

Advokatų kontora „Maguire Family Law“, turinti biurus visoje Anglijoje, pranešė apie naują šiurpą keliančią statistiką. Jie teigia, kad apie 20 proc. sutuoktinių galimai užsiima neteisėta šnipinėjimo veikla savo partnerių atžvilgiu.

Įmonės teigimu, kas penktas iš 400 naujų klientų šnipinėja savo sutuoktinį. Prieš dešimtmetį šnipinėjančių dalis išaugo 60 proc., o tai rodo, kad kadaise šnipinėjimo agentų naudotos priemonės tapo vis labiau prieinamos civiliams.

„Anuomet tai buvo VHS arba vaizdo kameros, o dabar viskas yra daug paprasčiau“, – sakė vienas iš „Maguire Family Law“ teisininkų.

Asociatyvioji nuotr.
Asociatyvioji nuotr.

Sutuoktiniai naudoja sekimo prietaisus, vaizdo kameras, į mobiliuosius telefonus diegia šnipinėjimo programinę įrangą“, – aiškino įmonės direktorius Jamesas Maguire'as, kuris jų metodus pavadino „gana sudėtingais“ ir sakė įtariantis, kad ši statistika yra „tik ledkalnio viršūnė“.

Stebėjimo ekspertas Rogeris Bescoby, bendrovės „Conflict International“ direktorius, įspėjo, kad šias priemones lengva surasti.

Sekimo prietaisų radome įvairiose vietose. Dažniausiai įranga slėpiama automobiliuose, o tarp neįprastų slėptuvių buvo ir pliušiniai žaislai bei dribsnių dėžutės“, – sakė jis dienraščiui „The Independent“.

Maguire'as taip pat teigė, kad vyrai, dažniau nei moterys, yra pasirengę tokiu būdu pažeisti savo partnerio privatumą. Jis įtaria, kad moterims vis dažniau užimant aukštesnes pareigas darbe, jų vyrai sunkiai „susitaiko“ su žmonų nebuvimu namuose.

„Kai kurie vyrai laikosi požiūrio, kad moteris, daug laiko praleidžianti darbe, būtinai rezga romaną“, –sakė jis.

Asociatyvioji nuotr.
Asociatyvioji nuotr.

Moterys, be abejo, taip pat stebi savo partnerius, tačiau dažniausiai „tik norėdamos apsisaugoti“, pavyzdžiui, įrašinėdamos smurto šeimoje atvejus.

Vis dėlto, Maguire'as teigia, kad sekėjai turėtų būti atsargūs, nes jiems gresia teisinės pasekmės.

„Daugelis tokių įrašų nėra priimtini teisme, kaip ir bet kokio pavogto turto pateikimas. Nustačius pažeidimus, nepriklausomai nuo galimos partnerio išdavystės, gali būti iškelta baudžiamoji byla dėl asmens privatumo pažeidimo.“

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą LOGIN.LT turinį.
(5 žmonės įvertino)
3.0000

Svarbiausios naujienos ir komentarai iš LOGIN.LT –
kiekvieną savaitę tiesiai į el. paštą!