„Vis daugiau įmonių Lietuvoje jaučia itin spartaus duomenų perdavimo poreikį. Tai ypač aktualu dažnus didelių duomenų bazių mainus vykdantiems verslams, debesų kompiuterijos sprendimus naudojančioms, taip pat didelius vaizdo failus apdorojančioms įmonėms. Be to, itin spartaus ir stabilaus interneto poreikis labai išryškėjo pandemijos metu, kai teko pereiti prie nuotolinių vaizdo susitikimų ir konferencijų. Jie svarbia darbo organizavimo dalimi išliko iki šiol, nes daug bendrovių pasirinko hibridinį darbo modelį. 2 Gb/s internetas leidžia užtikrinti, kad aukštos raiškos vaizdo konferencijos vyktų be trikdžių, net kai jose vienu metu dalyvauja daug įmonės darbuotojų“, – pranešime spaudai teigia „Telia Lietuva“ verslo klientų vadovas Daniel Karpovič.

Įmonės atstovo teigimu, itin spartus internetas gali būti viena iš paskatų Lietuvoje kurtis ir plėstis IT, aukštųjų technologijų įmonėms, techninio aptarnavimo centrams, dirbtinio intelekto sprendimų bendrovėms, žaidimų industrijos atstovams ir kitoms didelę pridėtinę vertę kuriančioms kompanijoms bei startuoliams.

Leidžia dirbti efektyviau


Viena iš pirmųjų itin spartų internetą Lietuvoje pasirinko kūrybinė reklamos agentūra „TRUTH“. Jos vadovė Kotryna Gudmanė sako, kad šiandien greitas ir sklandus interneto ryšys yra suvokiamas kaip savaime suprantamas dalykas. Norima, kad internetas veiktų taip greitai, kaip galvoje generuojamos mintys, o bet kokie strigimai ir per ilgai užtunkantis atsakas į užklausas erzina ir trukdo efektyviai dirbti.

„Mūsų įmonės veikloje tenka dirbti su dideliais failais, kurie persiunčiami ir apdorojami internetu. Tad renkantis 2 Gb/s spartos planą mūsų tikslas buvo, kiek įmanoma, labiau sumažinti laukimo laiką, turėti galimybę reikiamą medžiagą pasiekti čia ir dabar. Tam, kad pajaustume visas sparčiojo teikiamas galimybes, dar turime atsinaujinti vietinę įrangą, bet skirtumą matome jau dabar – sujungus daugiau įrenginių, dirbant pilnu pajėgumu sparta išlieka aukšta ir nesvyruoja“, – sako K. Gudmanė.

Greito interneto privalumus išnaudoja ir bažnyčia


Tačiau itin spartaus interneto galimybėmis pasiryžusios pasinaudoti ne tik įmonės. 2 Gb/s šviesolaidžio planą pasirinko ir Pilaitės Šv. Juozapo parapijos bažnyčia. Jos klebonas Ričardas Doveika sako, kad bažnyčia visuomet siekė technologinius pasiekimus panaudoti bendram gėriui. Tad ir šiandien greitas internetas panaudojamas parapijiečių poreikiams ir Dievo žodžio sklaidai.

„Spartus internetas mūsų bendruomenei reikalingas vykdant tiesiogines pamaldų transliacijas ir suteikia galimybę dar daugiau tikinčiųjų – net ir tiems, kurie dėl tam tikrų priežasčių į bažnyčią atvykti negali – prisijungti bendrai maldai. Sudėtingiausiu pandemijos metu tokios transliacijos neabejotinai padėjo išlaikyti ryšį su tikinčiaisiais ir paskatino prie bendruomenės prisijungti nemažai naujų narių. Su sparčiuoju internetu tokios transliacijos taps kokybiškesnės, o ir kiti kasdieniai darbai, tikiu, klosis sklandžiau“, – sako R. Doveika.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą LOGIN.LT turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000