2022 m. rugpjūčio 10 d. 15:40

Muskas pardavė „Tesla“ akcijų už 6,9 milijardo dolerių – ruošiasi bylai su „Twitter“ 2

Elonas Muskas ir „Twitter“
Elonas Muskas ir „Twitter“

Tesla“ įkūrėjas ir vadovas Elonas Muskas pardavė 7,92 milijono elektromobilių gamintojos akcijų, kurių vertė rinkoje yra apie 6,88 mlrd. dolerių, pranešė BBC.

Pardavimas įvyko po praėjusią savaitę vykusio „Tesla“ kasmetinio akcininkų susirinkimo, rodo rinkos reguliatoriui pateikta ataskaita.

E. Muskas paaiškina, kad pinigų jam reiktų tuo atveju, jei būtų priverstas nusipirkti „Twitter“ socialinį tinklą už 44 mlrd. JAV dolerių. Multimilijardierius šiuo metu yra įsivėlęs į teisinę kovą su „Twitter“ – ieškinį gavo po to, kai pareiškė, kad nebeketina pirkti socialinio tinklo, nors prieš tai buvo pasirašęs tokią sutartį.


Sandoriai „Tesla“ akcijomis atlikti rugpjūčio 5, 8 ir 9 dienomis, rodo JAV Vertybinių popierių ir biržų komisijos duomenys.

Išsyk po paviešintos žinios apie akcijų pardavimą, tviterio vartotojai ėmė klausti E. Musko, ar pardavimai jau baigti – į tai jis atsakė „Taip“, ir pridūrė, kad pinigai reikalingi tuo atveju, jei būtų priverstas nusipirkti „Twitter“ akcijas ir neturėtų kitos galimybės užsitikrinti finansavimo sandoriui finansuoti..

„Svarbu vengti skubaus „Tesla“ akcijų pardavimo“, – teigė E. Muskas, ir dar vieno vartotojo paklaustas, ar vėliau ketina atpirkti „Tesla“ akcijas, jei „Twitter“ sandoris neįvyks, E. Muskas patvirtino, kad taip.

E. Muskas liepą informavo, kad atsisako ketinimų pirkti „Twitter“ – dėl to bendrovė jį padavė į teismą. E. Muskas argumentuoja, esą „Twitter“ nuslėpė informaciją apie netikras paskyras socialiniame tinkle.

Ieškinys JAV teisme bus nagrinėjamas spalį. „Twitter“ siekia įpareigoti turtingiausią pasaulio žmogų pabaigti sandorį ir nupirkti visas akcijas, mokant už vieną po 54,2 JAV dolerio. Šiuo metu biržoje socialinio tinklo akcijos kainuoja po 42,8 dolerio.

Atsakydamas E. Muskas padavė priešieškinį, kurio detalės nebuvo paviešintos.

Socialinis tinklas „Twitter“ skaičiuoja, kad sandorio organizavimui jau išleido 33 milijonus JAV dolerių. Taip pat socialinis tinklas suskaičiavo, kad vartotojų skaičius išaugo iki 237 milijonų, socialinis tinklas dirbo nuostolingai.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą LOGIN.LT turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Svarbiausios naujienos ir komentarai iš LOGIN.LT –
kiekvieną savaitę tiesiai į el. paštą!