2022 m. gegužės 3 d. 12:13

Lietuva žengia į naują interneto spartos erą: pirmieji išbandyti galės verslo klientai

Namų internetas
Namų internetas

„Telia“ pirmoji Lietuvoje pradeda teikti 2 gigabitų per sekundę (2Gb/s) spartos šviesolaidinį internetą. Itin didelio pralaidumo planu pirmiausiai galės naudotis verslo klientai penkiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Alytuje ir Palangoje. Ši sparta pirmiausiai padės nuotoliniu būdu arba su dideliais vaizdo failais dirbantiems verslams, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

„Lietuva ilgą laiką garsėjo, kaip greičiausią internetą turinti šalis. Norėtume nepamiršti šio pasiekimo ir toliau žengti į priekį kartu su technologijomis. „Telia“ verslo klientai pirmieji gaus galimybę išbandyti mūsų dvigubai greitesnį internetą, kuris jiems padės įgauti aiškų konkurencinį pranašumą ir technologinę lyderystę“, – sako „Telia Lietuva“ verslo klientų vadovas Daniel Karpovič.

Šis žingsnis yra itin svarbus verslui, dirbančiam hibridiniu ar nuotoliniu būdu, apdorojančiam didelius vaizdo failus ar vykdančiam dažnus didelių duomenų bazių mainus. 2 Gb/s spartos internetas užtikrins sklandumą atliekant šiuos veiksmus, net tuo atveju, kai į tinklą susijungus nemažas kiekis vartotojų.

„Ambicija į Lietuvą pritraukti vis daugiau IT sektoriuose lyderiaujančių verslų yra ne paslaptis, todėl ieškome sprendimų, kurie galėtų būti viena iš priežasčių perkelti verslą į Vilnių, Kauną ar Panevėžį. Itin spartus internetas – tiesiog būtinybė šiuolaikinėms žaidimų kūrimo studijoms, šalyje įsteigtiems užsienio įmonių filialams, ar vis augančiai Lietuvos filmų industrijai“, – sako D. Karpovič.

Interneto sparta tampa itin svarbi, kai biure internetu naudojasi didesnis skaičius žmonių. Net turint iki šiol greičiausiu buvusį 1Gb/s internetą, 20 minučių trukmės aukštos kokybės vaizdo įrašo siuntimo laikas gali trukti 10 minučių ir ilgiau. Su dvigubai greitesniu internetu, ta pati medžiaga jau gali būti nusiunčiama per 1 minutę, jei tinklu naudojasi vienas žmogus ir per maždaug 5 min. kai biure internetu dalinamasi su kitais kolegomis.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą LOGIN.LT turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Svarbiausios naujienos ir komentarai iš LOGIN.LT –
kiekvieną savaitę tiesiai į el. paštą!