Kinijos technologijų bendrovės „Huawei“ teigimu, šis tinklas, kuris kiekvieną sekundę gali judėti maždaug 1,2 terabito (arba 1 200 gigabitų) greičiu, yra pakankamai spartus, kad per vieną sekundę būtų galima perduoti apie 150 filmų duomenis, praneša CNN.

Tai yra teorinis greitis, kuris vartotojų namuose artimiausiu metu nepasirodys. Tačiau patikimesnės ir spartesnės interneto paslaugos turi didelę reikšmę verslui, greitesniam informacijos perdavimui, prekybos akcijomis privalumams ir kitiems nacionalinio saugumo aspektams.

Šią savaitę surengtoje spaudos konferencijoje „Huawei“ ir „China Mobile“, bendradarbiaudamos su Pekino Tsinghua universitetu ir Kinijos vyriausybės finansuojamu švietimo ir mokslinių tyrimų tinklu „Cernet“, oficialiai pristatė naujos kartos šalies magistralinį tinklą.

„Huawei“

Magistralinis tinklas – tai tinklo infrastruktūra, kuria interneto srautas perduodamas į skirtingas geografines vietoves ir kuri gali palaikyti tokių technologijų, kaip 5G ir elektromobiliai, duomenų perdavimą.

Naujasis tinklas veikia apie 2900 kilometro ilgio šviesolaidiniais kabeliais tarp Pekino ir pietų, rašoma pranešime spaudai. Išsamesnės informacijos apie planus plėsti tinklą visoje šalyje bendrovė nepateikė.

Tinklas pradėjo veikti ir bandymai atlikti jau šią vasarą. Jis pradedamas eksploatuoti maždaug dvejais metais anksčiau, nei prognozavo ekspertai.

Ši žinia paskelbta tuo metu, kai JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį San Franciske susitinka su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu po kelis mėnesius trukusios įtampos tarp abiejų supervalstybių.

X. Jinpingas anksčiau teigė, kad magistralinio tinklo plėtra leis įtvirtinti šalį kaip „kibernetinę galybę“ ir „paspartins pagrindinių interneto technologijų skatinimą“, teigiama pranešime spaudai.

Xi Jinpingas

Tačiau kadangi tai taikoma ne namų interneto greičiui, o interneto infrastruktūrai, tai nekelia tiesioginės grėsmės JAV, priešingai nei kitais atvejais, kai konkuruojama su dirbtiniu intelektu, puslaidininkiais ar belaidžio tinklo technologijomis.

Kompiuterių mokslo ir technologijų katedros Tsinghua universitete profesorius Wu Jianpingas, prižiūrintis magistralinio interneto projektą, teigė, kad ši sistema, įskaitant programinę ir techninę įrangą, buvo sukurta ir pagaminta Kinijoje. Jis taip pat pavadino ją pažangiausiu tinklu pasaulyje.

Internetas

Tai ne pirmas kartas, kai svarbus technologijų pristatymas sutampa su JAV vizitu. Vasaros pabaigoje „Huawei“ pristatė labai lauktą išmanųjį telefoną „Mate 60 Pro“, kuriame įdiegtas Kinijoje pagamintas pažangus 5G lustas, tuo metu, kai šalyje lankėsi kai kurie JAV diplomatai.

Vėliau JAV vyriausybė pareiškė, kad tiria, kaip bendrovė galėtų turėti technologiją tokiam lustui gaminti, nes JAV deda dideles pastangas apriboti Kinijos prieigą prie užsienio lustų technologijų.