2022 m. gegužės 17 d. 11:37

JAV ir ES ketina bendradarbiauti dėl puslaidininkių gamybos – nenorima įsivelti į subsidijų lenktynes

Procesorius
Procesorius

JAV ir Europos Sąjunga ketina pranešti apie jungtines pastangas puslaidininkių srityje tam, kad išvengtų „subsidijų lenktynių“. Mat šiuo metu ir JAV ir Europa stengiasi padidinti puslaidininkių lustų gamybą, kurią apribojo tiekimo grandinių sutrikimai pasaulyje, rašo „Reuters“, cituodama aukštą JAV prezidento Joe Bideno administracijos pareigūną.

Koks tai bus jungtinis žingsnis, ketinama pranešti sekmadienį ir pirmadienį Paryžiuje vyksiančiame antrajame JAV ir ES prekybos ir technologijų tarybos posėdyje.

Ši taryba praėjusiais metais Pitsburge vykusios konferencijos metu pasižadėjo gilinti transatlantinį bendradarbiavimą, siekiant sustiprinti lustų tiekimo grandines, pažaboti Kinijos prekybos praktikas ne rinkos sąlygomis, taip pat sutarta laikytis vieningesnio požiūrio reguliuojant dideles pasaulines technologijų įmones.

Tiek JAV, tiek Europa siekia padidinti puslaidininkių tiekimo pasiūlą ir saugumą, paaiškino neįvardytas pareigūnas. Bendradarbiaujant Vašingtonui ir Briuseliui tikimasi koordinuoti investicijas į lustų sektorių, o ne sukurti „subsidijų lenktynes“.

Nuolatinis puslaidininkių trūkumas sutrikdė automobilių ir elektronikos pramonės gamybą, daliai įmonių teko mažinti apimtis. Tuo metu JAV Kongrese yra įstrigę teisės aktai, kurie suteiks lustų gamintojams 52 mlrd. JAV dolerių finansavimą lustų gamybos plėtrai.

Paryžiuje be naujos bendradarbiavimo schemos, taip pat planuojama paskelbti ir apie išankstinio perspėjimo sistemą, kuri skirta tiksliai nustatyti ir šalinti puslaidininkių tiekimo grandinės sutrikimus, neįvardytą šaltinį cituoja „Reuters“. Taip pat ketinama bendradarbiauti ir kovojant su dezinformacijos kampanija internete, kuri apima netikrus Rusijos teiginius, susijusius su karu Ukrainoje.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą LOGIN.LT turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Svarbiausios naujienos ir komentarai iš LOGIN.LT –
kiekvieną savaitę tiesiai į el. paštą!