Institucija nurodė, kad „nedelsiant įsigaliojęs“ sprendimas reiškia, jog bus „laikinai apribotas Italijos vartotojų duomenų, susijusių su „OpenAI“, tvarkymas“ ir pradėtas tyrimas.

JAV startuolio „OpenAI“ sukurtas ir „Microsoft“ remiamas „ChatGPT“ gali aiškiai atsakyti į sudėtingus klausimus, rašyti kodus, eilėraščius ar rašinius, netgi išlaikyti sudėtingus egzaminus už studentus.

Tačiau lapkritį pasirodžiusi programėlė vertinama prieštaringai: mokytojai baiminasi, kad mokiniai ja naudosis sukčiavimui, o politikai nerimauja dėl dezinformacijos plitimo.

Priežiūros institucija teigė, kad kovo 20 dieną programėlėje įvyko duomenų apie vartotojų pokalbius ir mokėjimo informaciją apsaugos pažeidimas.

Pasak jos, nėra teisinio pagrindo, kuriuo būtų galima pateisinti „masinį asmens duomenų rinkimą ir saugojimą siekiant „apmokyti“ algoritmus, kuriais grindžiamas platformos veikimas“.

Taip pat institucija teigė, kad, nesant galimybės patikrinti vartotojų amžiaus, programėlė „nepilnamečiams pateikia visiškai netinkamus atsakymus, palyginti su jų išsivystymo ir sąmoningumo lygiu“.

Pasak institucijos, bendrovė turi per 20 dienų atsakyti, kaip spręs nurodytas problemas, nes už tai gresia 20 mln. eurų arba iki 4 proc. metinių pajamų dydžio bauda.

Apie „ChatGPT“ blokavimą Italijoje paskelbta praėjus kelioms dienoms po to, kai Europos policijos agentūra Europolas įspėjo, kad nusikaltėliai ketina naudoti šią programėlę sukčiavimui ir kitiems kibernetiniams nusikaltimams – nuo duomenų vagysčių iki kenkėjiškų programų – vykdyti.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą LOGIN.LT turinį.
(9 žmonės įvertino)
4.5556