Popandeminio augimo dvejus metus lepinta technologijų pramonė klumpa susidūrusi su paklausos nuosmukiu – per pandemiją pasamdyti darbuotojai tampa našta.

Apie atleidimus pastaruoju metu jau skelbė „Meta“, „Google“ „Microsoft“ ir kitos didžiosios technologijų įmonės. Technologijų įmonių atleidimus sekančio portalo layoffs.fyi duomenimis, sausis jau dabar yra rekordiškai prastas mėnuo, pagal atleistų darbuotojų skaičių. Mėnesiui dar nepasibaigus atleista daugiau darbuotojų, nei tarkime per vis antrą arba trečią praėjusių metų ketvirtį.

„Per pastaruosius kelis mėnesius dėjome daug pastangų, kad suvaldytume išlaidas, bet to tiesiog nepakako. Buvau per daug ambicingas investuodamas į mūsų pajamų augimą“, – teigia „Spotify“ generalinis direktorius Danielis Elkas tinklaraščio įraše, kuriame pranešama apie maždaug 600 darbuotojų atleidimą.

„Spotify“ veiklos išlaidos praėjusiais metais išaugo dvigubai greičiau nei jos pajamos, nes garso transliacijos įmonė agresyviai skyrė pinigų savo podcast'ų verslui, kuris yra patrauklesnis reklamuotojams dėl didesnio įsitraukimo lygio.

Tuo pat metu įmonės mažino išlaidas reklamai šioje platformoje, mat ekonomines perspektyvas temdo aukštos palūkanos ir karas Ukrainoje.

Žinoma, investuotojams žinia apie atleidimus patiko – akcijos pabrango beveik 6 procentais.

Pernai rugsėjo 30 dieną „Spotify“ turėjo 9800 visą darbo dieną dirbančių darbuotojų.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą LOGIN.LT turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000