Pristatyti projektoriai: vis mažesni, vis galingesni, vis žalesni

Technologijų parodos metu pristatyti 10 tūks. ir 20 tūks. lumenų 4K projektoriai. Naujieji lazeriniai projektoriai yra daug mažesni ir lengvesni, juos lengva įrengti ir nustatyti, lengviau atlikti techninę priežiūra, jie pasižymi išskirtine vaizdo kokybe, rašoma „ACC Distribution“ žiniasklaidai atsiųstoje informacijoje.

Parodoje pristatyti „Epson“, „BenQ“, „Optoma“, „Samsung“ ir kitų prekės ženklų projektoriai kol kas yra mažiausi ir lengviausi pasaulyje, jie yra net 60 proc. mažesni ir 50 proc. lengvesni nei jų pirmtakai. Anot „ACME Grupės“ bendrovės „ACC Distribution“ atstovės Gretos Stankevičiūtės, tai ne tik dydžio ir svorio pranašumas, bet ir aplinkos naštos sumažinimas nuo perteklinių išteklių naudojimo iki logistikos gabenimo kaštų.

3D projekcija
3D projekcija
© ACC Distribution

Taip pat daugelis pristatytų projektorių turi energijos taupymo režimus, kurie mažina energijos suvartojimą, kai projektorius nenaudojamas. Gamintojai atsižvelgdami į vartotojų poreikius projektorius technologiškai tobulina, pavyzdžiui tradicinę lemputę pakeitė į LED šviesos šaltinį, dėl šios priežasties projektoriai ilgiau tarnauja ir mažėja energijos sąnaudos. Be to, kai kurie projektorių modeliai, kaip „Epson“, jau turi filtrus, kurie sumažina dulkių kaupimąsi, tokiu būdu mažinamas dažnas priežiūros poreikis.

Projektorių vaizdo galimybės sukuria tikrovišką patirtį

Kuo dar pasižymi projektorių naujovės, pristatytos naujausių technologijų parodoje? Bendrovės atstovės teigimu, projektoriai dėka 3LCD lazerinės projekcijos technologijoms pasižymi itin aukštos kokybės, didelio formato vaizdais, kurie yra matomi iš bet kurios vietos ir bet kokiu kampu, jie apsaugoti nuo pirštų atspaudų ir neakina, todėl žiūrėti yra patogu, vaizdas yra išties įtraukiantis. 3LCD reiškia tris skystųjų kristalų projektoriaus lęšius, ši technologija naudoja tris mikroschemas, kad būtų sukuriamas vaizdas ant sienos ekrano. Itin didelės raiškos, kokybiškas vaizdas tapo pagrindiniu veiksniu, lemiančio itin išaugusią konkurencinį pranašumą plokštiesiems LED/LCD ekranams.

„Lazeriniai projektoriai jau gali pranokti LED/LCD ekranus. Pavyzdžiui, asmuo norėtų įsirengti namų kino teatrą, turėti gana didelį vaizdą namų erdvėje (atsižvelgiant į patalpos plotą ir lubų aukštį) reikėtų naudoti nuo 120 colių (~305 cm) iki 500 colių (1270 cm) įstrižainės ekranus, kurių LED/LCD kaina prasideda nuo 20 tūks. Eur., pavyzdžiui, prekės ženklo LG OLED97G29 ekrano, kurio įstrižainė 97 colių, kaina yra 25 tūks. Eur., o projektorius EPSON EH-LS300, galintis projektuoti 120 colių vaizdą kaina prasideda nuo 1,7 tūks. Eur.

Projektorius vietoje televizoriaus
Projektorius vietoje televizoriaus
© ACC Distribution

Lyginant tvarumo prasme, projektorius su LCD/LED ekranais, projektoriams sunaudojama kelis kartus mažiau pakuočių, todėl lieka mažiau atliekų perdirbimui, mažiau patiriama CO2 emisijų transportuojant.

Naujausių projektorių projektavimo funkcionalumas labai išsiplėtė, todėl tai verslui, švietimui, hibridiniam darbui gana plačiai išplėtė ir jų panaudojimo galimybes. „Šiuolaikinių projektorių interaktyvūs sprendimai gali sukurti visiškai naują žiūrovo patirtį. Jie gali rodyti ne tik statiškus, bet ir sukurti 3D vaizdus. Pavyzdžiui, projektoriaus įrenginys gali pademonstruoti Egipto piramidę, į kurios landą žmogus gali pats įlįsti ir ištyrinėti landos tunelį. Ant demonstruojamo vaizdo galima tuo pat metu ir rašyti – tai ypač palengvinantis funkcionalumas tiek verslo, tiek švietimo sektoriui“, – teigia G. Stankevičiūtė.

Projektorius
Projektorius
© ACC Distribution

Naujausi projektorių ekranai dar jautriau reaguoja į žmogaus prisilietimus, pavyzdžiui, jeigu žmogus priliečia ekraną, liečiamas objektas gali pašokti, išnykti, atvaizduoti žmogaus judesį – šie sprendimai jau po truputį atsiranda ir Lietuvoje, tačiau dar mažai išnaudojami versle ar švietimo įstaigose.

Projektorius
Projektorius
© Accenture

Naujausių projektorių galimybės taip pat gali būti proveržis vartotojų patirtims. „Pavyzdžiui, jeigu norite baltą sofą pavaizduoti su kitokio rašto audiniu, projektorius gali prisitaikyti prie sofos kontūrų ir tik ant nurodyto baldo, nenukreipiant vaizdo nei milimetro į šalis, pavaizduoti norimas spalvas ar objektus, šiuo atveju, daug raudonų taškelių. Lazerių technologijos dėka vaizdas toks sodrus ir tikroviškas, jog atrodo, kad sofa yra iš tiesų su raudonų taškelių gobelenu“, – teigia „ACC Distirbution“ specialistė.

Projektorius
Projektorius
© ACC Distribution

Anot G. Stankevičiūtės, ateityje tai gali labai palengvinti vartotojų galimybes įvertinti, rinktis, iš anksto įsivaizduoti, kaip atrodys vienas ar kitas daiktas, pradedant baldų gobelenais baigiant avalynės ar aprangos audinių spalvomis ar raštais.

Projektorių era, kai projektoriai galėjo vaizdą rodyti tik ant vienos sienos baigėsi. Sujungus kelis skirtingus projektorius kartu galima sukurti vaizdą net 360 laipsnių kampu, sukuriant naujovišką ir įtraukiančią erdvę. Taip pat projektoriai gali skleisti garsą, turėti prijungiamą mikrofoną, Bluetooth, WiFi prieigas, kas suteikia galimybę belaidžiu būdu transliuoti turinį iš kompiuterinio ar telefono įrenginio į didelį ekraną ir matyti jį dideliame ekrane. Šis projektorių sprendimas kol kas naudojamas dažniau meno parodoms, tačiau, anot specialistės tai tik laiko klausimas, kada tai persikels į kitas erdves.

Svarbiausias kriterijus, renkantis projektorių

Projektorių yra keletas tipų: populiariausi DLP ir 3LCD lazeriniai projektoriai. DLP (liet. k. skaitmeninis šviesos apdorojimo) technologijos projektoriai yra labiau tinkami namų kino teatro naudojimui, o 3LCD lazeriniai projektoriai idealūs verslo ir švietimo sektoriams. DLP ir 3LCD lazeriniai projektorių projektorių kainos svyruoja nuo 500 iki 2000 Eur.

Pasak bendrovės specialistės, renkantis projektorių svarbiausiai atkreipti dėmesį į projektoriaus rezoliuciją ir ryškumą.

„Rezoliucija yra ekrano pikselių skaičius, kuo aukštesnė rezoliucija, tuo geresnė vaizdo kokybė. Vaizdo ryškumas matuojamas šviesos matavimo vienetais - liumenais, kuo daugiau liumenų, tuo projektorius atvaizduos ryškesnį vaizdą. Todėl jei planuojate naudoti projektorių šviesioje patalpoje, turėtumėte pasirinkti projektorių su didesniu liumenų skaičiumi.

Projektorius
Projektorius
© ACC Distribution

Pavyzdžiui, jeigu norite naudoti projektorių šviesioje patalpoje, turėtumėte pasirinkti projektorių su didesniu lumenų skaičiumi. Projektoriai turintys 3000 ir daugiau liumenų, tinka šviesioms patalpoms ir naudoti projektorių net ir dienos metus, nepritemdžius dienos šviesos. Jeigu patalpa pritemdyta įvairiomis priemonėmis (kaip žaliuzės, roletai ar užuolaidos), tuomet galima rinktis projektorių turintį 2-3 tūks. liumenų,“ – paaiškina ji.

Mažesnį nei 2 tūks. liumenų šviesumą turintys projektoriai tinka tik visiškai užtamsintoms patalpoms (namų kino salės, patalpos be langų, naudojimas tamsiuoju paros metu ir pan.). Ekspertė atkreipia dėmesį, kad, deja, korektiškai liumenų skaičių pateikia tik žinomi ir garsūs prekės ženklų gamintojai, todėl renkantis mažai žinomus prekės ženklus, reikėtų liumenų skaičių vertinti kritiškai.

Projektorius
Projektorius
© ACC Distribution

Verslo objektams renkantis stambius projektorius, „ACC Distribution“ ekspertė rekomenduoja pasinaudoti šviesos matavimo aparatais, kad būtų išmatuojamas patalpos šviesumas ir nustatomas, kokių parametrų projektoriai išpildytų vaizdą geriausiai.

„BRC Group“ techninių įrenginių rinkos tyrimo duomenimis, per 2022 m. Lietuvoje buvo įsigyta per 12 tūks. projektorių vnt. (tuo metu Latvijoje 7,7 tūks. vnt., Estijoje – 8 tūks. vnt.), tarp jų populiariausi prekės ženklai buvo „Šilelis“, „Samsung“, „Epson“, BenQ“.

Lietuvoje net 85 proc. visų projektorių įsigyta namų, laisvalaikio vartojimui ir 15 proc. – verslo poreikiams. Didžiausia paklausa namų projektoriams, kurių kaina svyruoja 200-400 Eur., ir verslo projektoriams, kurių kaina 400-600 Eur. ir nuo 800 Eur.

Projektorius
Projektorius
© ACC Distribution

ISE naujausių technologijų paroda vykdoma jau keletą metų iš eilės. Renginio metu atvyksta garsiausi technologijų gamintojai ir per 130 tūkst. lankytojų iš 150 pasaulio valstybių. Parodos metu demonstruojami naujausi ekranų, projektorių sprendimai, vykdomi praktiniai mokymai, meistriškumo sesijos, profesinio tobulėjimo programos.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą LOGIN.LT turinį.
(4 žmonės įvertino)
2.0000