2022 m. liepos 4 d. 17:47

Grasinantį rusų programišių laišką gavę „Lietuvos geležinkeliai“ nepabūgo: pasiuntė programišius karo laivo kryptimi

Penktadienio vakarą į „Lietuvos geležinkelių“ el. pašto dėžutę įkrito netikėtas laiškas: rusų programišiais prisistatantys asmenys reikalavo kuo skubiau susisiekti su šalies politikais, kad šie išspręstų Kaliningrado tranzito klausimą. Jei nurodymai nebus vykdomi, esą, Lietuva bus parblokšta į Akmens amžių. „Lietuvos geležinkeliai“ programišių pažadų neišsigando.

„Kaip rusų programišių bendruomenės dalis, primygtinai rekomenduojame siųsti pranešimą apie Rusijos ir Kaliningrado tranzito problemą savo šalies politikams ir valdžios institucijoms“, – laiške rašė rusų programišiais prisistatantys asmenys.

Esą, jei laiško siuntėjų iškelti reikalavimai nebūtų vykdomi, Lietuvos IT tinklas būtų sunaikintas, o programišiams „užtektų pajėgumų nusiųsti Lietuvos infrastruktūrą į Akmens amžių“.

„Lietuvos geležinkeliai“ tokių grasinimų nepabūgo. Kaip rodo bendrovės komunikacijos vadovės Lauros Gabrilavičiūtės „Facebook“ paskyroje pasidalintos nuotraukos, atsakymas buvo paprastas – rusų programišiais pasiskelbę asmenys buvo pasiųsti rusų karo laivo kryptimi.

Šis atsitikimas neliko nepastebėtas socialiniuose tinkluose – toks atsakymas pralinksmino tviterio, feisbuko ir kitų platformų vartotojus, jie aktyviai dalinosi laiško kopija.

Lietuva apribojo plieno ir juodųjų metalų tranzitą iš Rusijos į Kaliningrado sritį birželio 17 d., kai įsigaliojo ketvirtasis Europos Sąjungos sankcijų paketas. Maskva, savo ruožtu, grasina Lietuvai net kariniu konfliktu, tvirtina, kad ribojant tranzitą pažeidžiami tarptautiniai susitarimai.

Tačiau kaip praėjusią savaitę priminė premjerė Ingrida Šimonytė, sankcijų artimiausiu metu turėtų daugėti: nuo liepos 10 d. turėtų įsitvirtinti sankcijos, draudžiančios iš Rusijos gabenti rusišką cementą ir alkoholį. Rugpjūčio 10 d. šį sąrašą papildytų anglis ir iškastinis kuras, gruodžio 5 d. – nafta ir jos produktai.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą LOGIN.LT turinį.
(55 žmonės įvertino)
4.4727

Svarbiausios naujienos ir komentarai iš LOGIN.LT –
kiekvieną savaitę tiesiai į el. paštą!