Kiekviename žingsnyje „Bard“ primena, kad gali skleisti klaidingą informaciją. Atsakymai ne tokie tikslūs, kaip „ChatGPT“ ar „Bing“. Nėra šaltinių. Tokius pastebėjimus naujajam „Bard“ žeria apžvalgininkai.

„Bard“ vartotojo sąsaja labai panaši į tai, ką siūlo „Bing AI“ – ekrano apačioje yra daug vietos tekstui įvesti, pokalbis palaikomas dialogo forma. Norint naudoti „Bing AI“, paieškoje „Bing“ reikia paleisti „Chat“ (lt. pokalbis) funkciją, tuo metu „Bard“ turi atskirą svetainę.

„Bard“ svetainėje iššoka įspėjimai, teigiantys, kad „Bard“ yra tik eksperimentas, reikėtų nepsikliauti teikiamais atsakymais – jie nebus visuomet teisingi. Bet žadama, kad sistema palaipsniui mokysis ir taps vis geresnė, rašo egadget.com.

Bene didžiausias skirtumas yra tai, kad „Bard AI“ leidžia peržiūrėti ne tik vieną atsakymą, bet ir kitus alternatyvius „juodraščius“.


„Paprašiau Bardo sukurti 30-ies minučių trukmės treniruoščių planą pilvo raumenims, neįtraukiant atsilenkimų. To paties anksčiau buvau paprašęs „Bing AI“ iš „Microsoft“. Pripažįstu, kad Bardas sugebėjo duoti tarsi pagrįstą rutiną, nukreiptą į norimas sritis, neįtraukė atsilenkimų, tačiau mane labiau sužavėjo kiti du variantai, į kuriuos galėjau pažvelgti“, – rašo edgadget.com apžvalgininkas.

Jis abejojo, kaip reikėtų atlikti „Bard“ siūlomas tris serijas po 10-12 pakartojimų pratimo „lenta“ – nurodymai buvo pernelyg supaprastinti. Priešingai nei „Bing“, „Google“ nepateikia savo šaltinių, todėl nebuvo galima pasitikrinti, ką ir kaip šis pokalbių robotas interpretuoja.

„Akivaizdu, kad Bardas nėra tobulas ar bent jau nėra pakankamai protingas, kad pakeistų asmeninį trenerį (jis tam ir neskirtas). Taip pat jis nėra greičiausias ar skaidriausias. Kadangi pripratau prie „Bing“, kuriame tekstas animuojamas ir parodo, ką sistema daro, ko ieško, nustebino, kad „Bard“ to nėra. Įvedęs užklausą tik mačiau „Bard“ piktogramą, kuri mirksi laukiant atsakymo. Dėl to atrodė, kad „Google“ užtrunka ilgiau“, – apibendrino patirtis apžvalgininkas.

Daugiau bandymų atlikę techcrunch.com apžvalgininkai pripažįsta, kad „Google“ sprendimas neprilygsta „Microsoft“.

„Apskritai GPT-4 vienareikšmiškai lenkia kitus, nors, priklausomai nuo konteksto, gali būti konkurencingi ir „Claude“ (dar viena konkuruojanti sistema), ir Bardas. Svarbu tai, kad ir „Claude“ ir „Bard“ kartais teikdavo neteisingus atsakymus, o „Bard“, kad juos pagrįstų, netgi pateikdavo citatą“, – vertina techcrunch.com apžvalgininkas Devin Coldewey.

Jis bandė paprašyti „Bard“ parašyti CSS programinį kodą, tačiau „Bard“ teatsakė, kad negali padėti, nors konkurentams ši užduotis problemų nesukėlė.

Tačiau paprašytas parašyti sukčių elektroninį laišką, „Bard“ vienintelis iš konkurentų ėmėsi užduoties ir ją įvykdė, pažymėdamas, kur reikėtų įterpti suklastotą svetainės adresą.


Vis tik techradar.com apžvalgininkai teigia, kad buvo sužavėti.

„Kai kurie dalykai iškart pastebimi per kelias sekundes pradėjus naudoti – įskaitant tai, kad jis gražiai suprojektuotas, baisiai greitas“, – rašo portalas.

Jie vertino integraciją su „Alexa“ ir „Google“ asistentu, tačiau pagrindiniais trūkumais nurodė tai, kad „Bard“ nenurodo šaltinių, ir nėra aišku, kiek jis tikslus.

„Bardo balso tonas ir temperamentas yra stubinančiai žmogiškas ir neįtikėtinai lengva susikalbėti. Jautiesi taip, lyg bendrautum su draugišku veidu. Tai nereiklus ir žavus, neįtikėtinai paslaugus ir visada pasiruošęs atsiprašyti ir pripažinti savo nesėkmes. Atrodo, kad pokalbių robotas nori kalbėtis su jumis lygiai taip pat, kai ir jūs su juo“, – rašo techradar.com.


Anot portalo, jau dabar su „Bard“ galima smagiai praleisti laiką, jis gali padėti pasiekti savo tikslus, iš trumpų raginimų gali parašyti įsivaizduojamo produkto apžvalgas, patarimus vakarienei, ar kaip parašyti novelę, kiek sunkiau jam sekasi atpažinti žmones ir pateikti jų biografijas.

„Bard“ netgi „Google“ leistoje reklamoje buvo pagautas teikiantis neteisingą atsakymą. Tačiau net ir atidėjus paleidimą, „Bard“ debiutas nėra toks įspūdingas, koks buvo „ChatGPT“ – šiuo metu kompanijai tenka vytis.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės