2022 m. lapkričio 22 d. 17:59

Geriausi 2022 metų išmanieji telefonai: „iPhone“ iššūkį priėmė „Samsung“ ir „Google“ 5

  • Ernestas Naprys

Ne revoliucija, o evoliucija. Taip būtų galima pavadinti šiemet pasirodžiusius naujausius išmaniuosius telefonus. Bet jei reikėtų pasirinkti geriausią, koks tai būtų išmanusis telefonas?

Išmanusis telefonas neturi vieno parametro, pagal kurį galima būtų visus išrikiuoti į vieną eilę. Tai daugelio savybių derinys ir kiekvienam naudotojui geriausias išmanusis telefonas gali būti vis kitoks, priklausomai nuo turimų poreikių.

LOGIN.LT kartu su reputacijos agentūros „Winning“ projektų vadovu, technologijų entuziastu Gintautu Degučiu, geriausius 2022 m. telefonus apžvelgė LOGIN.LT laidoje. G.Degutis ir LOGIN.LT redaktorius Ernestas Naprys kiekvienas nurodė savo TOP3 telefonus šiemet – pasirinkimai gerokai skyrėsi.

„Aš visada telefoną renkuosi pagal kainą ir pagal tai, ko man reikia. Ilgą laiką dirbau žurnalistu ir paprastai telefonus gaudavau nemokamai bandyti, labai retai juos pirkdavau – tai pripratina prie flagmanų“, – prisipažino G. Degutis, paminėjęs, kad šiuo metu naudojasi „iPhone 13“ telefonu, kuris jam labai patinka.

G. Degučio pasirinkimai šiemet:

3 vieta. „Samsung Galaxy Fold4“

Tai didžiulis telefonas sulenkiamu perpus ekranu. Jei įprastą telefoną galima palyginti su mėsainiu, tai čia būtų dvigubas mėsainis su sūriu – visko daug, kokybiška, telefonas suteikia naujas daugiafunkcinio darbo galimybes, kurių neturi joks kitas modelis. LOGIN.LT apžvelgė šį telefoną čia.

Samsung Galaxy Fold 4
Samsung Galaxy Fold 4
© DELFI / Josvydas Elinskas

„Vidinis moksliukas manyje šaukia: naujas įrenginys, lankstomas ekranas, aukščiausios specifikacijos, galingiausias procesorius, kameros. Sakyk, ko nori. Bet kaina yra milžiniška. Dėl to jis man būtų trečioje vietoje.

2 vieta. „Samsung Galaxy S22 Ultra“

Tai kitas „Samsung“ flagmanas, tačiau jau be lankstomo ekrano. Kodėl G. Degutis jį iškeltų aukščiau?

„Nes „Ultra“ turi panašias specifikacijas, bet jis yra žymiai pigesnis. <…> Tai aukščiausios klasės, labai pažangus telefonas, nepaisant to, kad keletą metų iš eilės pokyčiai yra nedideli, laipsniški patobulinimai, jis yra truputį geresnis už ankstesnę kartą. Bet yra pieštukas, yra labai galingas procesorius, yra geriausios rinkoje kameros. Ir kaina, aišku, yra mažesnė negu „Fold 4“, – dėsto G. Degutis.

Galaxy S22 Ultra
Galaxy S22 Ultra

Kūrėjams ar meniškos sielos žmonėms pridėtas rašiklis, anot jo, leidžia piešti, braižyti, juo patogu pasižymėti dalykus užrašinėje, dirbti su grafika.

Atrodytų, „Samsung“ flagmanas „S22 Ultra“ turi viską, ko gali reikėti iš naujo išmanaus įrenginio – gražus dizainas, ryškus ekranas, talpi baterija, ir įspūdingas kamerų masyvas. Šio telefono LOGIN.LT apžvalgą galite rasti čia.

1 vieta. „Google Pixel 7 Pro“

Nors Lietuvoje dar nebuvo tekę šio telefono bandyti, G. Degutis būtų linkęs pirmąją poziciją atiduoti būtent „Google“ gaminiui – jei šių metų modelis nuviltų, tuomet jis rinktųsi pernykštį 6-ąjį.

Pastaruosius kelerius metus „Google“ vis bando išsiskirti unikaliomis funkcijomis, taip pat pažangiomis vaizdo apdorojimo savybėmis, o ir jo kaina yra mažesnė nei kitų flagmanų. Dalies fanų šis telefonas įvardijamas kaip geriausias prietaisas fotografams, tačiau nuomonės skiraisi ir čia. Kas gi žavi G. Degutį?

Išmanusis telefonas „Google Pixel 7 Pro“
Išmanusis telefonas „Google Pixel 7 Pro“

„Aš esu „Google“ fanas. Nors aš jiems dar neatleidau už tai, kad jie iš savo šūkio išėmė „nedaryk blogio“ (angl., don’t do evil), bet visas mano gyvenimas yra pas juos. Jie man patinka. Nepaisant to, kad „Pixel“ yra truputį didokas, kameros išsikišusios, ir sunkus, lyginant su 6-u modeliu, bet jis yra labai gerai optimizuotas. Iš principo tai yra „iPhone“, tik su „Androidu“. Kodėl „iPhone“ taip visiems patinka – dėl to, kad jie yra puikiai optimizuoti. Nepaisant to, kad jų specifikacijos, aparatinė įranga būdavo prastesni kai kuriais atvejais, nei tos pačios kartos „Android“ telefonų, bet jie visada veikdavo geriau“, – argumentuoja G. Degutis.

Anot jo, pats „Google“ kuria operacinę sistemą ir labai daug programų, kurios naudojamos „Android“ telefonuose, todėl jos geriausiai ir bus optimizuotos paties „Google“ kuriamam telefonui.

Lietuvoje trūkumas būtų tai, kad oficialiai „Google“ šiais telefonais čia nė neprekiauja ir jų nepalaiko.

Į trejetuką neįtraukė, bet į kelionę aplink pasaulį vežtųsi „iPhone“

Nors pats naudoja „iPhone 13“, visi G. Degučio trejetuke esantys telefonai šiemet – „Android“. Vis tik paklaustas, kokį pats telefoną vežtųsi į kelionę aplink pasaulį, jis pripažino, kad nenorėtų atsisakyti saviškio.

„Pirma mano mintis, sakyti, kad imčiau tai, ką turiu su savimi kišenėje - „iPhone“ ir darbo kompiuterį. Bet turbūt taip ir būtų. Tačiau jei nelieptum man atsisakyti, o leistum pasiimti kažką papildomai, turbūt pasiimčiau sulankstomą „Samsung“, vien dėl to, kad tai yra aukščiausių specifikacijų brangiausias telefonas rinkoje, norėčiau jį paturėt“, – pasijuokė G. Degutis.

Telefonas
Telefonas
© Stopkadras

Laidoje jis pasakojo, kuo jam geras „iPhone“ – tai puikūs žaidimai už nedidelį mėnesinį mokestį, labai lengvai valdomi, itin intuityvūs, ir daugumai vartotojų gali būti geriausias pasirinkimas. Jei rinktų telefoną žaidėjams, G. Degutis „iPhone“ jau įtrauktų. Jis teigė nepakeičiantis mikrotransakcijų, kurios įžūliai ima vartotojų pinigus. „Apple“ šioje vietoje siūlo „Arcade“ prenumeratą už 4,99 eurus per mėnesį, kur žaidimuose nėra papildomų pirkimų.

„Visus žaidimus turi, kai kurie iš jų tikrai yra nuostabūs“, – vertino G. Degutis, paminėjęs, kad tuos pačius žaidimus galima tęsti ir „Apple“ kompiuteryje.

Abi ekosistemos turi savo žavesio. Iš vienos pusės „Apple“ labai saugo savo ekosistemą, laiko ją uždarą, neįsileidžia į programėlių parduotuvę bet kokio „šlamšto“, netgi „torrent“ failai čia neveiks. Iš kitos pusės, tai ir trūkumas. „Android“ telefonas suteikia daugiau laisvės vartotojams, kokias programėles į jį įrašyti ir kaip naudoti, nors ši ekosistema ir nėra tiek stipriai moderuojama

Tačiau G. Degutis patikino, kad „Pixel“ telefoną vis tiek kažkada turės.

Jei rinktųsi LOGIN.LT redaktorius – nr. 1 pasirinkimas šiemet būtų „iPhone 14 Pro

LOGIN.LT redaktoriaus pasirinkimai šiemet buvo kiek kitokie. E. Naprys antroje ir trečioje vietoje paminėjo tuos pačius telefonus, tik sukeistus vietomis: trečias – „Samsung Galaxy S22 Ultra“, antras – „Samsung Galaxy Fold4“. Pastarasis aukščiau atsidūrė motyvuojant didesniu ekranu ir galimybėmis šiuo įrenginiu atlikti daugiau nei įprastu telefonu.

Tačiau pirmoje vietoje atsiduria flagmanas „iPhone 14 Pro“. Tai atnaujinto dizaino „Apple“ kūrinys, gavęs ir naują kamerų sistemą, ir sparčiausią rinkoje procesorių.

iPhone 14 Pro
iPhone 14 Pro
© DELFI / Robertas Narmontas

Pagrindiniai šio telefono privalumai: puikus ir šviesus ekranas, geriausia vaizdo stabilizacija telefone, be to, kiekvienas „iPhone“ modelis turi bent penkerių metų „iOS“ naujinimus. Tačiau naujausios kartos „iPhone“ telefonai Lietuvoje yra labai reikšmingai pabrangę.

Visą telefono apžvalgą LOGIN.LT portale galite skaityti čia.

Lietuvos gyventojai jau nubalsavo dėl savo pasirinkimų aštuntuosiuose nacionaliniuose technikos apdovanojimuose TECHTOP 2022 – geidžiamiausiu telefonu šiemet tapo „Samsung Galaxy S22 Ultra“.

LOGIN.LT yra atvira technologijų entuziastų bendruomenė, todėl geriausius telefonus rinkomės savo subjektyviu vertinimu. Turite kitokią nuomonę? Pasidalinkite komentaruose.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą LOGIN.LT turinį.
(5 žmonės įvertino)
2.8000

Svarbiausios naujienos ir komentarai iš LOGIN.LT –
kiekvieną savaitę tiesiai į el. paštą!