Lidso universiteto Jungtinėje Karalystėje mokslininkai „išmokė“ algoritmą, vadinamą „Find-HF“, pagal pacientų įrašus nustatyti ankstyvuosius širdies nepakankamumo simptomus.

Britų širdies fondo (BHF) duomenimis, šiuo metu Jungtinėje Karalystėje yra daugiau nei milijonas žmonių, sergančių širdies nepakankamumu, rašo BBC.

Profesorius Chrisas Gale’as iš Lidso universiteto teigė, kad ši technologija pacientams atvers „labai svarbią galimybę“.

Atlikdami tyrimą, kurį finansavo BHF, mokslininkai naudojo 565 284 suaugusių Jungtinės Karalystės gyventojų pacientų įrašus, kad apmokytų dirbtinio intelekto algoritmą.

Vėliau jis buvo išbandytas su 106 026 Taivano nacionalinės universitetinės ligoninės įrašų duomenų baze.

Tyrėjai teigė, kad dirbtinis intelektas galėjo tiksliai atpažinti pacientus, kuriems kyla didžiausia rizika susirgti širdies nepakankamumu, ir tuos, kurie per penkerius metus gali būti paguldyti į ligoninę dėl šios ligos.

„Tai labai galingas ir unikalus nacionalinis šaltinis, ir atėjo laikas šiuos duomenis panaudoti pacientų labui. „Find-HF“ potencialiai gali padėti diagnozuoti ligą dvejais metais anksčiau“, – sakė C. Gale’as.

Tyrėjai pasiūlė, kad šią platformą kaip ankstyvojo perspėjimo sistemą galėtų naudoti bendrosios praktikos gydytojai, kurie galėtų anksčiau ištirti ir diagnozuoti pacientus.

Dr. Ramesh Nadarajah, Lidso universiteto sveikatos duomenų tyrimų mokslininkas, teigė: „Daugeliui žmonių, ypač moterims ir vyresnio amžiaus žmonėms, širdies nepakankamumo diagnozė nustatoma per vėlai, kai gydymas gali būti mažiau veiksmingas.

„Mes naudojame mašininio mokymosi įrankius su įprastai renkamais duomenimis, kad širdies nepakankamumu sergančius žmones atpažintume anksčiau, ir kad jie galėtų gauti tinkamą gydymą, išvengti hospitalizacijos ir mirties bei pagerinti gyvenimo kokybę.“