Tyrimas pradėtas nuogąstaujant, kad šios dvi platformos „gali naudotis nepilnamečių silpnumu ir nepatyrimu bei skatinti į priklausomybes linkusį elgesį“, nurodoma Komisijos pranešime spaudai. Kitas nerimą keliantis dalykas yra „triušio urvelio“ efektas, kuris „įtraukia jus į vis nemalonesnį turinį“, pasakė vienas Komisijos atstovas. ES vykdomoji institucija taip pat yra sunerimusi dėl nepilnamečių galimybių matyti „netinkamą“ medžiagą bei dėl jų privatumo.

Ir platformos „Facebook“, ir „Instagram“ tyrimas bus atliekamas pagal Europos Sąjungos skaitmeninių paslaugų įstatymą (DSA), pagal kurio nuostatas didelės platformos privalo imtis priemonių švelninti įvairią riziką, ypač tą, su kuria susiduria vaikai.

Nustačius, kad „Meta“ pažeidė šias taisykles, jai gali būti skirta iki 6 proc. jos metinių pajamų visame pasaulyje dydžio bauda. Bendrovės atžvilgiu pagal DSA jau yra pradėtas dar vienas tyrimas, kurio metu aiškinamasi, kaip ji artėjant birželio 6–9 d. įvyksiantiems rinkimams į Europos Parlamentą tvarko politinę reklamą.

Šaltinis
Temos
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją