Per platų interviu „X“ platformoje E. Muskas taip pat pasakė Norvegijos turto fondo vadovui Nikolajui Tangenui, kad dirbtinį intelektą riboja elektros energijos prieinamumas ir kad kitą jo startuolio „xAI“ dirbtinio intelekto pokalbių roboto „Grok“ versiją tikimasi apmokyti iki gegužės.

„Jei AGI (dirbtinį bendrąjį intelektą) apibrėšite kaip protingesnį už protingiausią žmogų, manau, kad tai tikriausiai bus kitais metais, per dvejus metus“, – sakė E. Muskas, paklaustas apie AGI kūrimo terminus. „ABC“

Milijardierius, kuris taip pat yra vienas iš „OpenAI“ įkūrėjų, teigė, kad „Grok“ antrosios versijos modelio apmokymui trukdo pažangių lustų trūkumas, praneša „Reuters“.

Praėjusiais metais E. Muskas įkūrė „xAI“ kaip iššūkį „OpenAI“, kurią jis padavė į teismą už tai, kad ji atsisakė savo pradinės misijos kurti dirbtinį intelektą žmonijos labui, o ne siekiant pelno. „OpenAI“ kaltinimus neigia.

E. Muskas sakė, kad „Grok 2“ modeliui apmokyti prireikė apie 20 000 „Nvidia H100“ grafikos procesorių (GPU), ir pridūrė, kad „Grok 3“ modeliui ir vėlesniems modeliams reikės 100 000 „Nvidia H100“ lustų.

Tačiau jis teigė, kad nors iki šiol dirbtinio intelekto vystymąsi labai varžė lustų trūkumas, per ateinančius metus ar dvejus lemiamą reikšmę turės elektros energijos tiekimas.

Kalbėdamas apie elektrines transporto priemones, E. Muskas pakartojo, kad Kinijos automobilių gamintojai yra „konkurencingiausi pasaulyje“ ir kelia „Teslai“ „sunkiausius konkurencinius iššūkius“.

Anksčiau jis yra perspėjęs, kad Kinijos konkurentai be prekybos kliūčių sugriaus pasaulinius varžovus.

E. Muskas taip pat atkreipė dėmesį į Švedijoje vykusį profsąjungų streiką prieš „Teslai“, sakydamas: „Manau, kad audra šiame fronte praėjo“.

N. Tangenas sakė, kad Norvegijos 1,5 trilijono JAV dolerių vertės valstybės turto fondas, vienas didžiausių „Tesla“ akcininkų, praėjusį mėnesį susitiko su elektromobilių bendrovės pirmininku ir gavo naujausią informaciją apie padėtį.

Visą interviu galite perklausyti ČIA.