Pareiškime, kuris trumpai pasirodė valstybės iždo svetainėje prieš jį panaikinant, iždo sekretorė Janet Yellen teigė, kad vis dar laukiamas prezidento Joe Bideno vykdomasis įsakymas dėl virtualių valiutų, kuriuo jis „ragina laikytis koordinuoto ir visapusiško požiūrio į skaitmeninio turto politiką, o jis rems atsakingas inovacijas“. „CoinDesk“ pateikė archyvuotą leidimo versiją.

Tikimasi, kad J. Bidenas trečiadienį pasirašys ilgai lauktą vykdomąjį įsakymą, įpareigojantį Teisingumo departamentą, Valstybės iždo departamentą ir kitas agentūras ištirti JAV centrinio banko skaitmeninės valiutos sukūrimo teisines ir ekonomines pasekmes.

Praėjusiais metais Baltieji rūmai pranešė, kad svarsto apie plataus masto kriptovaliutų rinkos priežiūrą, įskaitant vykdomąjį įsakymą, siekiant kovoti su augančia išpirkos reikalaujančių programų ir kitų kibernetinių nusikaltimų grėsme.

Atsitiktinai paskelbtos pastabos rodo, kad J. Bideno būsimas nurodymas „būtų konstruktyvus požiūris į skaitmeninio turto pramonės reguliavimą“, – sakė „Swissquote“ vyresnysis analitikas Ipekas Ozkardeskaya.

„Konstruktyvus JAV požiūris būtų didelis žingsnis, nes skaitmeninio turto reguliavimas yra viena iš pagrindinių pavojų jo vertinimui.“

Bitkoinas pabrango 8,9 proc. iki 42 188 JAV dolerių, o tai yra didžiausia jo kaina nuo vasario 28 d.