Pristatyme Barselonoje pagrindinis dėmesys buvo skirtas mobiliajai fotografijai. Jau 100 metų skaičiuojanti optikos kompanija „Leica“ tęsia bendradarbiavimą su „Xiaomi“ ir kiekvienais metais rezultatas vis gerėja. „Leica“ kompanijos atstovas teigia, kad abi kompanijos dalijasi aistra fotografijai, todėl dokumentuoti ir fiksuoti gyvenimo akimirkas yra svarbiausias prioritetas. Kelios savaitės su „Xiaomi 15“ bei „Xiaomi 15 Ultra“ ir galiu pasakyti, kad tai geriausia mobiliosios fotografijos patirtis, kokią teko bandyti.

Nors vizualių pasikeitimų ne tiek jau ir daug, lyginant su praėjusių metų „Xiaomi 14“ serija, tačiau, mano vertinimu, dizaino keisti labai ir nereikėjo. „Xiaomi 15“ – idealus, kompaktiškas flagmanas mano rankoms, kuris turėtų patikti visiems, norintiems mažo ir galingo išmaniojo su gera kamera. „Xiaomi 15 Ultra“ kameros sprendimas nugarėlėje gali patikti ne visiems, bet išbandžius kameros galimybes, galima greitai susitaikyti tokiu dizainu. Taigi, kuo nustebino šių flagmanų kameros galimybės ir ko dar pritrūko? Tai yra mano asmeninė patirtis, kuri nebūtinai gali sutapti su jūsų išmaniojo telefono naudojimu ir poreikiais.

Universaliausia kamera telefone
Šiandien „Xiaomi 15 Ultra“ turi universaliausią kamerą telefone, kuri oficialiai prieinama Lietuvoje. Pagrindinis konkurentas „Samsung Galaxy S25 Ultra“ taip pat turi labai panašią kamerų sistema nugarėlėje, tačiau „Xiaomi“ suteikia daugiau pasirinkimo fotografuojant. Labai lengvai galima rinktis išties nemažai židinio nuotolių: 14mm, 23mm, 28mm, 35mm, 46mm, 70mm, 100mm, 200mm ar 400mm. Aš mėgstu naudotis kameros programėlėje esančiais trumpiniais, kurie man suteikia visapusišką fotografijos patirtį. Galima greitai migruoti tarp pageidaujamo pasirinkimo nuo itin plataus kampo iki 17.2 kartų priartinimo teleobjektyvo kamera. Maksimalus skaitmeninis priartinimas net iki 120 kartų, tik tada reikėtų įjungti dirbtinio intelekto (DI) apdorojimą, kuris padaro stebuklus.

Gerai ir tai, kad pirmiesiems pirkėjams „Xiaomi“ dovanoja „15 Ultra Photography Kit“ priedą, kuris leis ne tik patogiau fotografuoti telefonu, bet ir prailgins baterijos tarnavimo laiką su 2000 mAh talpos akumuliatoriumi. Jei nusprendėte įsigyti „Xiaomi 15 Ultra“, šis priedas yra būtinas.
Pati kameros programėlė „15 Ultra“ modelyje man yra viena įdomiausių ir siūlo begalę fotografavimo režimų. Be įprastų pasirinkimų, galima rinktis greito fotografavimo režimą, kuris pagerina judančių objektų užfiksavimą ir suteikia dar papildomų žindinio nuotolių pasirinkimo (50mm, 75mm, 90mm ar 135mm). Fotografuojant portreto režimu, galima rinktis „Master“ ar „Leica“ portreto stilius ir reguliuoti diafragmos gylį. Fotografuojant įprastai, galima rinktis autentišką ar ryškų „Leica“ stilių, taip pat „Ultra HD“ kokybę ar ilgą išlaikymą. Mano vertinimu, „Xiaomi 15 Ultra“ suteikia visapusišką mobiliosios fotografijos patirtį telefone.
Gerai ir tai, kad makrofotografija yra ne tik su itin plataus kampo kamera, bet ir 70mm teleobjektyvo kamera. Tai suteikia daugiau universalumo, kurio pasigedau „Samsung Galaxy S25 Ultra“ telefone. Gal kiek gaila, kad makro pasirinkimo nebėra su kita teleobjektyvo kamera. „Xiaomi 14 Ultra“ modelyje makro pasirinkimas buvo su abiem teleobjektyvo kameromis, tačiau naujas 200 MP 100mm periskopo teleobjektyvas „15 Ultra“ flagmane turi savo privalumų. Fotografuojant 200mm ar net 400mm pasirinkimu nuotraukos labai detalios ir ryškios.
Pagrindinė 23mm kamera turi didžiausią sensorių telefone (1 colio), o tai suteikia natūralų fono išliejimą nenaudojant portreto režimo. Labiausiai galėčiau išskirti nuotraukų spalvas. Beveik visose situacijose rezultatas atrodė pakankamai natūralus ir arti realybės. Vienintelis niuansas man „Xiaomi 15 Ultra“ modelyje – tai priekinė kamera. Ji liko tokia pati, kaip ir praėjusių metų „14 Ultra“. Rezultatas nėra blogas, bet šioje srityje patobulinimai liko kitiems metams.
Filmavimas 8K raiška ir „log“ formatu visomis kameromis
Filmavimo kokybė „Xiaomi 15 Ultra“ modelyje taip pat pagerėjo. Dabar galima filmuoti „log“ formatu visomis kameromis. Tai turėtų patikti norintiems vėliau koreguoti spalvas ir išgauti kitokį savo vaizdo klipo galutinį rezultatą. Filmuoti maksimalia 8K raiška visomis kameromis buvo galima jau su praėjusių metų modeliu. Gerai tai, kad filmuojant koncerte iš toliau tokia raiška, vėliau galima priartinti vaizdą be kokybės praradimo ir pasidalinti socialiniuose tinkluose.
Per pristatymą „Xiaomi“ pademonstravo naujojo flagmano filmavimo galimybes, tik vargu ar daugumai iš mūsų taip pavyks. Faktas, kad tai galima padaryti, bet tam reikia papildomų įrankių: trikojų, dronų ar stabilizatorių. Taip pat norint filmuoti „log“ formatu, tai galima daryti pasirinkus rankinius nustatymus. Auto režimu galima filmuoti tik įprastu formatu.

Dar viena naujiena „Xiaomi 15 Ultra“ modelyje, tai filmavimas 4K 120 kadrų per sekundę sulėtintai ne tik pagrindine kamera, bet ir 100mm teleobjektyvo kamera. Čia galima filmuoti tiek pro režimu, tiek auto, tačiau vėliau reikia sulėtinti patį vaizdo įrašą. Pasirinkus filmavimą sulėtinai, tai galima daryti tik „Full HD“ raiška. Būtų gerai šiuo režimu turėti jau sulėtintą vaizdo įrašą, kad nereikėtų papildomų redagavimo programėlių.
Smagu, kad pagaliau dar vienas „Android“ flagmanas filmuoja pakankamai gerai ir turi „log“ formatą bei aukštos raiškos sulėtinimą su dvejomis kameromis. Užkliuvo du dalykai – automatinis fokusavimas ir garso redagavimas. Automatinis fokusas ne visada būdavo tikslus ir idealus. Tikiuosi, kad su sistemos atnaujinimais situacija pagerės ir šį niuansą sutvarkys. Taip pat gaila, kad nėra garso redagavimo ir foninio triukšmo ištrynimo, kuris yra „iPhone 16 Pro“ ar „Samsung Galaxy S25 Ultra“ modeliuose.
Kompaktiškas flagmanas su gera kamera
Jei reikėtų rinktis išmanųjį pagal patogumą, tai rinkčiausi „Xiaomi 15“. Galingų ir mažų flagmanų liko nedaug, o alternatyva galėtų būti tik „Samsung Galaxy S25“ ar „Google Pixel 9 Pro“. Man „Xiaomi“ flagmanas turi įdomiausia kameros programėlę, o baterijos tarnavimo laikas pranoksta konkurentus. Taip pat „Leica“ kamerų sistema šiai dienai patraukliausia, jei norite visapusiškos mobiliosios fotografijos.

Lyginant su praėjusių metų „Xiaomi 14“, šių metų flagmano teleobjektyvo kamera dabar turi ne 75mm židinio nuotolį, o tik 60mm. Žinoma, visada norėtųsi turėti kuo didesnį optinį priartinimą, tačiau su „Xiaomi 15“ turime net keletą pasirinkimų: 14mm, 23mm, 28mm, 35mm, 46mm, 60mm, 120mm bei 230mm. Išties nemažai pasirinkimo įvairioms situacijoms. Fotografuojant šiais pasirinkimais nuotraukos man dažniausiai būdavo idealios. Gal naudojant skaitmeninį 230mm priartinimą trūkdavo kiek detalumo, todėl, jei nepatinka, redaguojant reikėtų pridėti ryškumo. Bendrai rezultatas nenuvylė, o labiausiai galėčiau išskirti pačių nuotraukų spalvas. Pakankamai realistiškos ir arti to, ką mato akis. Fotografuojant galima rinktis „Leica“ autentiškas ar ryškias spalvas, o redaguojant yra dar daugiau įvairių atspalvių pasirinkimo. Norint naudotis DI patobulinimais ir papildomais filtrais, reikia įdiegti įskiepius. Tai užtenka padaryti vieną kartą, tik pradėjus naudotis.
Filmavimo kokybė „Xiaomi 15“ taip pat patiko, tik neturi geriausių galimybių, ką galima rasti „Ultra“ modelyje. Filmavimas 8K iki 30 kadrų per sekundę ir „log“ formatas tik pagrindine kamera. Nėra 4K 120 kadrų per sekundę filmavimo sulėtintai. Jei tai nėra trūkumai jums, visa kita yra pakankamai gerai. Aš filmuoju 4K raiška 30 arba 60 kadrų per sekundę. Man tokia kokybė idealiausia. Dažnai naudoju rankinius nustatymus arba „pro“ režimą, jei noriu kontroliuoti spalvų balansą ar „ISO“ jautrumą. Tai dažniausiai darau filmuojant patalpose ir prastesniame apšvietime.
Nedideli pasikeitimai ir DI vizija
Daugumos kompanijų nauji flagmanai neturi labai didelių ir kardinalių pasikeitimų. Ne išimtis ir „Xiaomi 15“ serija. Dizainas vizualiai labai panašus ne tik į praėjusių metų modelius, bet ir „Xiaomi 13“ seriją. Man jis visai patinka. „Samsung“ taip pat drastiškai nekeičia dizaino, o „iPhone Pro“ serijos modelius apskritai sunku atskirti. Svarbiausia, kad pačiam patiktų tai kuo naudojiesi. Nėra prasmės labai kritikuoti ar girti dizainą, nes tai labai individualus sprendimas.

Apie DI naujuose „Xiaomi 15“ serijos flagmanuose kompanija daug nekalbėjo. Jis yra ir juo tikrai galima naudotis. „Xiaomi International“ komunikacijos direktorius Danielis Desjarlais sakė: „Kiekvienas produkto pristatymas, kurį matėte per pastaruosius dvejus metus, turi DI. Tai didelis dalykas. Žmonėms tai patinka, ir tai puiku. Ir noriu, kad DI skverbtųsi į produktus, kur tai turės reikšmės. Ir tai bus didelis dalykas namų automatizavimui, užtikrinant, kad turėtumėte geriausią DI asistentą daugelyje jūsų, tarkime, garsiakalbių, laikrodžių, net ausinių netrukus. Tačiau aš tikrai nenoriu, kad mes sutelktume dėmesį į tokius dalykus kaip, oho, ar jums reikia DI šaldytuvo? Ar tam turėtume skirti kūrimo laiką? Taip, jis skverbsis į mūsų namų produktus, bet jis ten pateks pateks holistiškai, o tai iš tikrųjų bus vertinga vartotojui, o ne tik rinkodaros triukas“.
„Xiaomi 15“ ir „Xiaomi 15 Ultra“ tikrai įdomūs ir konkurencingi flagmanai. Išskirti galėčiau greitai įkraunamas ir ilgai tarnaujančias baterijas bei puikią nuotraukų kokybę su „Leica“ optika. Niuansai du – trumpesnis sistemos palaikymas ir dėklų trūkumas.