Pavargusiems nuo didelių išmaniųjų telefonų, „Asus“ kompanija vis dar siūlo pakankamai mažą, tačiau turintį visas flagmano funkcijas išmanųjį – „Asus Zenfone 10“. Mano vertinimu, tai tikrai vienas geriausių mažų išmaniųjų telefonų šiais metais. Mėgstantys telefonu žaisti žaidimus, puikiai žino „Asus ROG 7”, kuris taip pat turi savo vartotoją.

Asus Rog 7

Aš daugiau dėmesio skiriu išmaniųjų telefonų kameroms, todėl ir šioje apžvalgoje plačiau apie nuotraukų ir filmavimo kokybę darytą šiais „Asus“ kompanijos flagmanais. Tai yra mano asmeninė patirtis, kuri nebūtinai sutaps su jūsų nuomone.

Asus Zenfone 10

„Asus ROG 7“ – mėgstantiems nuotraukas iš arti ir su 8K filmavimo galimybe

Nesu didelis žaidimų mėgėjas telefonais, nes savo darbe telefonais daugiau filmuoju ir fotografuoju. Labai patogu kišenėje turėti išmanųjį, atitinkantį lūkesčius. „ROG 7“ tikrai negalėčiau priskirti prie geriausiai fotografuojančio ar filmuojančio išmanaus telefono, bet kamera tikrai nėra bloga. Net turi tai, ko neturi kiti rinkoje labiau žinomi flagmanai – 4K 120 kadrų per sekundę filmavimą sulėtintai. Man, kaip „DELFI TV“ operatoriui, labai patinka šis pasirinkimas. Nors vaizdo stabilizacijos ir nėra filmuojama šiuo režimu, tačiau turint trikojį ar stabilizatorių galima gauti išskirtinių vaizdo kadrų.

Asus Rog 7

8K filmavimą turi ne vienas „Android“ flagmanas, bet man tai panašu į rinkodarą, o ne į naudą vartotojui. Taip, kokybė gera, bet ja galėsite pasimėgauti tik telefone, nes ne visi kompiuteriai galės atkurti tokią kokybę, nebent jūsų turimas kompiuteris yra labai galingas. Keliant į socialinius tinklus, galutinis failas vistiek „suspaudžiamas“ geriausiu atveju iki HD kokybės, todėl maksimali filmavimo kokybė skirta tik norintiems vėliau redaguoti ar tiesiog išsisaugoti telefone ar kitur. Gerai, kad mano testavimui skirtas modelis turi 512GB vidinės atminties, todėl vietos užtektinai.

Asus Rog 7

„Asus ROG 7“ nugarėlėje esančios trys kameros – tai itin plataus kampo, pagrindinė bei makro. Man aktualiau būtų teleobjektyvo kameros pasirinkimas nei makro, tačiau kitiems galbūt yra priešingai. Pati kameros programėlė turi įvairių fotografavimo ar filmavimo pasirinkimų. Labai patiko „šviesos pėdsakų“ pasirinkimas, kur galima stebėti žvaigždes, išgauti glotnaus tekančio vandens ar sulietų debesų efektus, sufokusuoti objektą pėsčiųjų sraute. Įdomu pasibandyti ir paeksperimentuoti. Visumoje rezultatas geras, nors ir šiek tiek nusileidžia pagrindiniams flagmanams, kurie labiau orientuoti į fotografavimą ar filmavimą.

„Asus Zenfone 10“ – puiki vaizdo stabilizacija, tik be teleobjektyvo

Visai kita situacija su „Zenfone 10“. Man ši „Asus“ kompanijos serija visada patiko. Puikiai telpa delne, kišenėje ir patogu naudotis viena ranka. Nuotraukų ir filmavimo kokybė nenusileidžia konkurentų flagmanams, o 4K 120 kadrų per sekundę filmavimo pasirinkimas man vis dar privalumas prieš kitus „Android“ flagmanus. Nors tai galima daryti tik pagrindine kamera, todėl , filmuojant šia raiška vaizdo stabilizacijos nėra, vis dėlto galima išgauti puikių kadrų.

Asus Zenfone 10

Lyginant su praėjusių metų „Zenfone 9“, stabilizacija, mano vertinimu, dabar dar geresnė. Nors „hypersteady“ funkcija veikia tik filmuojant „Full HD“ raiška, tačiau net ir pasirinkus 4K filmavimą, vaizdas pakankamai stabilius ir galima kurti vaizdo turinį ir be stabilizatoriaus. Žinoma, mano, kaip TV operatoriaus įgūdžiai kiek kitokie, tačiau praktikuojantis visada galima pasiekti norimo rezultato.

Asus Zenfone 10

Norintiems aukščiausios filmavimo kokybės telefone, 8K pasirinkimą turi ir „Zenfone 10“. Galima naudotis ir rankiniai nustatymais, jei filmavimo metu norite patys viską kontroliuoti. Svarbu paminėti, kad „Asus“ telefonai turi kelis garso efektų pasirinkimus: 3D erdvinį, vėjo triukšmą mažinantį ir HDR. Koncerte geriau naudoti HDR, vėjuotą dieną prie jūros triukšmo mažinimą, o kitose situacijose erdvinį. Visada geriausia išsibandyti pagal savo poreikius, kokiose situacijose jums yra tinkamiausias garso efektas.

Asus Zenfone 10

Nors „Asus Zenfone 10“ ir neturi teleobjektyvo kameros nugarėlėje, tačiau itin plataus kampo ir pagrindinės kameros rezultatas man labai patiko. Turi įvairių fotografavimo režimų, rankinius nustatymus, šviesos efektus ir patogu naudotis viena ranka. Kartais naudojau siūlomą dviejų kartų skaitmeninį priartinimą (maksimalus iki 8 kartų) ir rezultatas taip pat atrodė puikus. Pagrindiniai „Zenfone 10“ kameros minusas, jog nėra teleobjektyvo pasirinkimo. Priekinė kamera leidžia filmuoti tik Full HD raiška, tačiau nuotraukos man visai patiko.

Išskirtinumai ir trūkumai

Visumoje patiko abu „Asus“ flagmanai. Jie kitokie ir turi tai, ko negali pasiūlyti konkurentai. Tiems, kam aktualu turėti skambučių pokalbių įrašus, „Asus“ vieninteliai tai leidžia daryti be papildomos programėlės. Žurnalistiniame darbe labai aktualu.

Asus Zenfone 10

Gerai ir tai, kad net tik „ROG“ išmanusis, bet ir „Zenfone“ dabar su 512GB vidinės atminties pasirinkimu. Mėgstantiems daug fotografuoti ar filmuoti vietos užteks viso naudojimosi laikotarpiu, tačiau rekomenduočiau naudotis debesų paslaugą ar išoriniais nešiojamais diskais ir pasidaryti nuotraukų ar vaizdo failų kopijas. Atsarga visada gerai, nes yra pasitaikę atvejų su ankstesniu „Asus Zenfone 8“ modeliu, kai dėl procesoraus gedimo buvo prarasta visa telefone buvusi informacija.

Asus Rog 7
Galėčiau išskirti „Asus Rog 7” išmaniojo telefono garsiakalbius. Skamba išties gerai kaip telefonui. Net nereikia nešiojamos kolonėlės, jei mėgstate klausytis muzikos draugų kompanijoje. Šio flagmano kaina prasideda nuo 999 eurų. https://rog.asus.com/bt/phones/rog-phone-7-ultimate/

Išskirčiau ir pakankamai gerą vaizdo stabilizavimą. „Zenfone 10“ modelyje ji, mano vertinimu, geresnė, tačiau ir „ROG 7” ji nėra prasta. 4K 120 kadrų filmavimą sulėtintai turi „Sony Xperia“ flagmanai ir kiek senesnis „OnePlus“ modelis, todėl tai dar viena puiki filmavimo funkcija „Asus“ flagmanuose.

Asus Zenfone 10

Nepatiko tai, kad nei vienas iš šių „Asus“ flagmanų neturi teleobjektyvo kameros. Galima pasidaryti puikių kadrų ir be jos, tačiau išbandžius, nesinori naudotis skaitmeniniu priartinimu. Taip pat nepatiko „Asus Zenfone 10“ matomumas saulėtą dieną. Šiek tiek pritrūko šviesumo. Rekomenduoti galiu visiems, kam reikia kompaktiško „Android“ flagmano su tradiciniu ausinių lizdu, apsauga nuo dulkių ir vandens, puikiai tarnaujančia baterija bei išties gera kamera. Pigiausio šio kompaktiško flagmano kaina prasideda nuo 799 eurų su 128GB vidine atmintimi. https://www.asus.com/bt/mobile-handhelds/phones/zenfone/zenfone-10/

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės