Daugelis, paėmęs į rankas naują išmanųjį, pirmiausia įsijungia kamerą ir vertina, kaip ji fotografuoja ir filmuoja. Užfiksuoti gyvenimo akimirkas nori visi, o su naujuoju „Xiaomi 13T Pro“ ir „Leica“ optika nuotraukos gavosi puikios.

Man, asmeniškai, tai smagiausias šių metų išmanusis telefonas, kuriuo fotografuoti labai patiko. Rezultatas nenuvylė, nors ir yra keletas niuansų, lyginant su kitų gamintojų flagmanais.

Šį kartą apžvalgoje „Xiaomi 13T Pro“ ir tai, ką pavyko nuveikti su šio išmaniojo telefono kamera. Aš išskirtinai dėmesį skiriu nuotraukų ir filmavimo kokybei, todėl tai asmeninė operatoriaus patirtis, kuri nebūtinai gali sutapti su jūsų poreikiais.

Xiaomi 13T Pro

„Leica“ optika pateisino lūkesčius

„Xiaomi“ kompanija tęsia bendradarbiavimą su Vokietijos optikos bendrove „Leica“. Nugarėlėje trys kameros: 12MP f/2.2 15mm itin plataus kampo, 50MP f/1.9 24mm pagrindinė ir 50MP f/1.9 50mm teleobjektyvo pasirinkimas. Vienintelis niuansas – tik dviejų kartų optinis priartinimas, kurio gali pritrūkti. Tačiau rezultatas man pasirodė labai geras ir visai nepasigedau didesnio priartinimo. Portretams idealiai tiko ir 50mm.

Man labai patinka pati „Xiaomi“ išmaniųjų telefonų kameros programėlė. Begalė įvairių pasirinkimų, o išskirti galėčiau PRO režimą ir portretų pasirinkimą. Rankiniai nustatymai visada yra gerai – gali nustatyti spalvos balansą, rankinį fokusą ar išlaikymą. Visada naudinga išbandyti.

Portretų režimas turi 24mm, 35mm, 50mm ar 90mm pasirinkimą. Geriausiai matosi galutiniame rezultate, kuris turėtų patikti ne tik man, bet ir daugeliui. Spalvos pakankamai natūralios ir fono išliejimas pakankamai geras. Redagavimo metu galima koreguoti diafragmą ir pasirinkti norimą ryškumo gylį.

Patiko ir tai, kad fotografavimo metu galima rinktis ryškias ir autentiškas „Leica“ spalvas. Aš dažniausiai rinkausi autentiškas spalvas, kurios labiausiai atitinka realybę, o redagavimo metu visada gali pakoreguoti galutinį rezultatą.

„Xiaomi“ nuotraukų redagavimo programėlė turi labai daug įvairių filtrų, su dirbtiniu intelektu galima keisti dangaus foną, ištrinti norimus objektus ar išlieti foną. Taip pat galima uždėti išskirtinius vandens ženklus, su kuriuo išmaniuoju nuotrauka daryta (jei norite, kad kiti žinotų).

Xiaomi 13T Pro

Filmavimas 8K ar „log“ formatu

Keista, bet kaip TV operatorius, šį kartą mažiau dėmesio skyriau filmavimui. „Xiaomi 13T Pro“ išmaniuoju labiau patiko fotografuoti, nei kurti vaizdo klipus. Galėčiau išskirti gerą vaizdo stabilizaciją, kuri tokia, kad net nustebino.

Galima rinktis „steady pro video“ ar „steady video“ stabilizaciją, tik tokiu atveju maksimali kokybė tik „Full HD“, o filmuojant 4K lyg ir išjungta, tačiau vaizdas vis tiek labai stabilus. Taip pat reikėtų žinoti, kad įjungus stabilizaciją vaizdas kiek apkarpomas.

Xiaomi 13T Pro

Norintiems maksimalios kokybės iš išmaniojo, galima rinktis 8K raiška 24 kadrų per sekundę filmavimą, tik, mano vertinimu, pilnai pakanka 4K. Jei vėliau norėsite redaguoti ar kurti klipą, verta išbandyti „log“ filmavimą, kuris veikia tik su „pro“ filmavimo pasirinkimu. Papildomi filmavimo sulėtintai ar „trumpas filmas“ pasirinkimai leidžia filmuoti tik „Full HD“ raiška. Socialiniams tinklams to pilnai turėtų pakakti.

Gaila, bet priekinė kamera vis dar neturi 4K filmavimo pasirinkimo, todėl čia vienas iš tų niuansų, kuriuos turi „Xiaomi 13T Pro“ išmanusis.

Xiaomi 13T Pro

Įkraunamas vos per 20 minučių

„Xiaomi 13T Pro“ pakuotėje vis dar rasite 120W įkroviklį, laidą ir plastikinį dėklą. Nežinau, kiek ilgai tarnaus su tokiu sparčiu įkrovimu, bet užtenka vos 20 minučių ir turite 100 proc. baterijos talpos, kurios užteks tik dienai.

Xiaomi 13T Pro

Su dėklu naudoti išmanųjį visada yra saugiau, bet šį kartą mėlynos spalvos „13T Pro“ nugarėlė atrodo labai gerai. Dirbtinės odos imitacija nė kiek nenusibraižė ir nenusidėvėjo per beveik mėnesį naudojimo laikotarpį.

Xiaomi 13T Pro

Brangiausias „Xiaomi 13T Pro“ modelis be nuolaidos kainuoja 899 eurus, tačiau turi net 512GB vidinės atminties. Neteko naudotis flagmano su „Mediatek“ procesoriumi, nes dauguma kitų gamintojų flagmanų naudoja „Snapdragon“ procesorius. Skirtumo nepajutau – veikė greitai ir be trikdžių.

Apskritai „Xiaomi 13T Pro“ man labai patiko. Puiki nuotraukų kokybė, apsauga nuo dulkių ir vandens, 512GB vidinė atmintis, labai greitas įkrovimas – viskas ko reikia iš flagmano. Kompanija žada ir 4 metų sistemos bei 5 metų saugumo atnaujinimus. Rekomenduoti galiu visiems, kuriems mobilioji fotografija prioritetas.

Nepatiko tai, kad priekinė kamera filmuoja tik „Full HD“ raiška. Trijų kartų priartinimas būtų dar geriau, tačiau už tokią kaina, sunku rasti geriau.